Výroba domácího filtru



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?)
9.6.2009 13:36

Ted jsem objednaval, podle informaci prodejcu jez mi dali, pocitejte 10kg zhruba 11litru, asi bude hrat roli i frakce, kupte pytel 25kg a budete mit minimalne 25 litru...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lukys - (6) - 164.13 (?), 19.5.2009 19:03, zobrazeno: 11508x

Zdravím všechny,

Ńevíte někdo jak a z čeho by se dal vyrobit filtr do jezírka aby mohl být pod úrovní ´hladiny jezírka a mohl být pořád puštěný aby se neucpal minimálně 1 týden a nejlépe nějaký biomechanický jakou náplň byste doporučovali. Jestli byste našli na netu nějak schéma takového filtru dejte odkaz prosím. ;-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 19.5.2009 20:56
Dobry den, takze potrebujete vlastne neco jako bocni skimmer. Jsou 2 varianty: a) koupit hotovy (Oasa, Velda, Hagen, apod..) b) vyrobit si jej napr. nasledujicim zpusobem: Koupite kalfas, dopredu udelate diru, zakopete do zeme, aby byl cca 5 cm nad hladinou (aby nevytekla voda), silikonem prilepite folii, pritahnete prirubou, obriznete flachu dle otvoru v kalfasu a dovnitr nalepite silikonem prepazky, do ktere date filtracni materialy., nebo pokud nechcete original media, tak tam dejte perlinku, nastrihane husi krky apod.). Na konci musite mit cerpadlo, ktere Vam pozene vodu zpet do jezirka a udelate tak nuceny obeh vody. Doporucil bych jeste UV lampu. Jak mate velke jezirko? Jestli jsem to napsal nepocchopitelne, mohu to nakreslit, jak to myslim. nicmene, muste dodrzet zakladni princip a to, aby voda kolovala pres media, kde se budou bakterie a nekde se Vam voda musi okyslicovat. Pokud toto dodrzite, budete mit vodu cistou. S pozdravem, MP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lukys - (6) - 164.13 (?), 20.5.2009 7:11

Jezírko je velké odhadem zhruba 7m3 a bylo by možné poprosit o nákres jestli je to možné teda pokud vám to nevadí. A všechny informace o našel jezírku se dozvíte tady a nějakou verzi ještě třeba i bez skimru a aby se dala zapojit na stávající čerpadlo?? nebo by stačili i nějaké náplně protože mám piskovou filtraci s pískem ale ten běží o víkendu a když jedem z chalupy pryč tak ho vypnu aby se neucpal tak by mi stačil i nějaký TIP na náplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.136 (?), 25.5.2009 22:17

jednoduchá filtrace pro malé jezírko http://alf.pise.cz/112342-filtrace-temer-zdarma.html

Při použítí většího množství zeolitu by byla snad dobrá i pro 7m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lukys - (6) - 164.13 (?), 26.5.2009 14:29

To určitě vyskouším místo písku dam do filtru zeolit a čerpadlo do koše ze zeolitem a ať se předvede :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 26.5.2009 16:52

Jen pro úplnost, nezapomínejte, že v případě, že jezírko solíte, nebo používáte některá specifická léčiva, je nutné nepoužívat zeolit...

Sůl z něj totiž uvolní vše co navázal..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lukys - (6) - 164.13 (?), 26.5.2009 18:35

Děkuji za příspěvek to jsem četl v knize od Luďka Štěcha ALCEDOR koi ale stejně děkuji za upozorneni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.221 (?), 8.6.2009 18:50

Nevíte někdo kolik je 1 kg zeolitu na objem v litrech, tuto informaci nikde nemohu najít a vše je v kilech, a netuším tedy kolik objednat na 25 litrů. Případně dal by se použít i vermikulit? Nemyslím jako náhrada zeolitu, ale jako součást filtru. Jde o nerost ze skupiny alkalických slíd. Používám ho za jiným účelem a svou strukturou by snad byl velice vhodný, má obrovskou schopnost jímat vodu a velký povrch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 9.6.2009 13:36

Ted jsem objednaval, podle informaci prodejcu jez mi dali, pocitejte 10kg zhruba 11litru, asi bude hrat roli i frakce, kupte pytel 25kg a budete mit minimalne 25 litru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.136 (?), 8.7.2009 13:23

doporučuje se 0,5-1 kg na m3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika