Vodní želva v zahradním jezírku



Alenica - (21) - 35.122 (?)
15.3.2011 9:27

My máme taky želvu nádhernou už nějaký ten rok, žije v jezírku s rybami a rozumí si s nimi. Spíž ji ryby berou vše -  zežerou ji i z tlamičky žižalu a granule. Jezírko není oplocené, ta želva jde na procházku a zase se vrátí. Již čtvrtý rok nakladla do písku modrá vajíčka, ale nemáme želváka, takže nic. Já želvu zase všem doporučuji do jezírka, když plave a za ní i pod ní plavou rybičky to je tak krásný pohled. Na zavolání vyplave, je to pěkná podívaná - je to naše Bobinka. Alena

Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 209.88 (?), 9.12.2010 23:00

Přes zimu jsou ve sklepě rozdělené na několik skupin v malých nádržích s trochou vody (asi10 cm)  a spěj.Ideální teplota-8°C.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.130 (?), 30.5.2010 16:52

Ahoj, já chci taky mít vodní želvu v zahradním jezírku.

Ale zatím ho ještě sháním byl jsem snad všude ale nikde nic a když už něco tak drahé. Ještě mě napadlo, že v jednom zverimexu v Břeclavi mají před dveřmi takovou nádobu a v ní mají rybičky. Tak skusím tam. Jinak u nás doma na zahradě mám všechno připraveno. Jinak jsem s tím ještě skušenost neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 5.7.2010 23:37

lepší než dávat želvičku do jezírka je udělat malé jezírko jenom pro ni, nemusí být moc hluboké a měla by tam nějaké vyvýšeniny aby se mohla vyhřívat

želvárna
želvárna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.6 (?), 29.7.2019 15:38

Jak často měníte v jezírku vodu?

Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.88 (?), 9.12.2010 22:55

Je s nima legrace.To jejich skotačení, opalování, harašení a hašteření se zalíbí jistě každému.Když je budete dobře krmit, nechají ryby (ty zdravé) napokoji.Horší je to s vodními rostlinami.Třeba s leknínama byly hned hotové.Na jaře je dám proto do nového jezírka, které budou mít jen pro sebe.Na jejich kousky, které vyvádějí, se můžete podívat na YouTube.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Alenica - (21) - 35.122 (?), 15.3.2011 9:27

My máme taky želvu nádhernou už nějaký ten rok, žije v jezírku s rybami a rozumí si s nimi. Spíž ji ryby berou vše -  zežerou ji i z tlamičky žižalu a granule. Jezírko není oplocené, ta želva jde na procházku a zase se vrátí. Již čtvrtý rok nakladla do písku modrá vajíčka, ale nemáme želváka, takže nic. Já želvu zase všem doporučuji do jezírka, když plave a za ní i pod ní plavou rybičky to je tak krásný pohled. Na zavolání vyplave, je to pěkná podívaná - je to naše Bobinka. Alena

Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Zahradní jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.226 (?), 8.7.2011 15:03

Mám taky želvu nádhernou v zahradním jezírku. Je pěkná, ale ničí na co přijde. Museli jsme jí vykopat jezírko bez rostlinek. V jezírku s lekníny zlikvidovala na co přišla. Včera jsem byla svědkem neuvěřitelého. V jezírku se koupal vrabec, želva po něm skočila, roztrhala ho a snědla. A to byla po jídle. Krmím ji kočičími granulemi a oranžovými slimáky. Zimu tráví doma ve vaničce. Míša  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 8.7.2011 16:36

Dřív jsem měl želvy ve velkém jezírku s rybami a konflikty nebyly. Jen bílý jeseter a bílý sumec o něco přišli. Byly to ale jen kousky ploutví, většinou ocasních. Asi jim připomínali filetu
Krmím je rybím masem, srdíčky a jatýrky vždycky jednou za 5 - 7 dní. Mezi tím je přikrmujem granulemi pro želvy, ryby i kočky a ze všeho nejraději mají sušené krevetky. To je ale dost jalové. Kdo krmí jen jimi, nedělá dobře. Zeleninu moc nežerou. Je to spíš kus od kusu. Občas vidím okousaný puškvorec, ale nejvíc žerou salát, který jim házíme. Z nějakého důvodu nesnáší lekníny. S nimi jsou hned hotové. Puškvorce mají v novém jezírku tolik, že ho zničit nestíhají.
Že posvačila vrabce se vůbec nedivím. Je z masa. Holum by byl lepší. Určitě už vyhlíží dalšího.

Na pláži
Na pláži
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.65 (?), 14.3.2014 21:39

Můžu se zeptat? kamarádka se chce zbavit dvouch vodních želviček(druhy neznám) jsou 3 leté. já bych si je vzala, ale jen pod podmínkou, že je strčím do jezírka na zahradě a maximélně je budu jen krmit a zde je ten problé. Jezírko není mojem má (zatím) tři části jednu hlubokous leknínama a velkými KOI kapry, jedno malí kde většinou dáváme melé rybyčky a pak "bažinku" s cigárama atd, celé jezírko je po kraji obohnáno různými květinami a já se ptám, nezničí ho želvičky? nejspíš když je dám do toho malého bez leknínu, tak si v klidu přplavou, že? a též mám obavu a rybičky, kdyby se leknínům a rybyčkám něco stalo, tak bych měla velký strach o budoucnost želviček :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.241 (?), 15.3.2014 9:39

Dobrý den,

o budoucnost želviček opravdu strach mít nemusíte! Nejenže Vám zlikvidují lekníny, a sežerou všechny rybky včetně toho, že aspoň okoušou koi kaprům ploutve do masa. Krmit je nutné masitou stravou, protože vodní želvy jsou dravé. Kromě toho velmi zdatně z jezírka vylezou a budou se procházet po zahradě. Rozhodně to nejsou mírumilovní tvorečkové a vůbec bych je nedoporučovala k dětem, moje dcera má dodnes na ruce jizvu po želvím kousnutí a vlčákovi, který se chudák šel napít z jezírka vykousla kus jazyka, tak že mu tam cca 2cm chybí.

Pročpak se jich asi kamarádka chce zbavit???wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika