Vodní hyacint a bábelka



host - 133.210 (?)
15.9.2010 7:26
Na chalupě mám vyvedený trativod ze žumpy do takového jezírka o průměru 2m.Kolem orobinec a kosatec.Na jaře vhodím jeden hyacint a na podzim vyvážím tak tři kolečka na kompost.Voda je mnohem čistější a žijí v ni larvy vážek, potápníci i vodní šneci.Před léty jsem se snažil o přezimování a je to zbytečné.Návod ze školky v Litomyšli je přesný.Důležité je brzké nasazení do substrátu, hodně světla a chladno.Čím tepleji tím více světla.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 224.3 (?), 10.9.2010 13:06, zobrazeno: 17165x

ahoj, prosím vás moc o zkušenost, zdali se vám daří uvedené dvě rostliny přezimovat. Samozřejmě jsem nějakou teorii nastudovala, ale přímo v prodejně mi řekli, že z 90ti procent se to nepodaří. tak jestli někdo víte, jak na to a daří se, tak prosím podělte se s ostatními. iva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.154 (?), 13.9.2010 9:15

Dobrý den, vodní hyacint se nám už dvakrát nepodařilo přezimovat. Měli jsme ho ve vaničče s vodou ve sklepě, kde je světlo a teplota kolem 15-17st. Letos ho na podzim rovnou zlikvidujeme a na jaře koupíme nový. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.32 (?), 13.9.2010 9:29
v minulotýždňovom receptári s Podlahom tvrdil nejaký záhradník, že vodný hyacint nesmie prezimovať vo vode, ale v RAŠELINE. Mne sa taktiež ešte nepodarilo prezimovať vodný hyacint, tak vyskúšam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 13.9.2010 15:05
Školky Litomyšl o vodním hyacintu píší: "Rostlina odumírá již při -5oC Dobře přečká nepříznivé obdobní zakořeněná. Mladé rostliny již koncem srpna zasadíme do výživné půdy s přídavkem rašeliny do nádob aspoň 10 cm hlubokých a 10 cm širokých. Nádoby je vhodné zapustit na okraj bazénku do vody hluboké asi 2 cm. Před mrazy nádoby přeneseme do místnosti vytápěné do 10 oC co nejblíže oknu. Vodu vylejeme. Starší listy postupně zasychají, ale podstatné je, aby neodumřely středy růžic. Brzy na jaře je vhodné překrýt rostliny fólií a vynést je v bezmrazém období třeba jen na několik dní ven. V pol. dubna už můžeme růžice dát na hladinu do nevytápěného skleníku, zač. května i ven. Vhodné je pro jistotu ponechat doma do konce května ještě část rostliny."
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 14.9.2010 7:01
Hlavním problémem při zimování je světlo. Pokud rostlinám nemůžeme dopřát 12 hodin světla denně, na což jsou ze své domoviny zvyklé, musíme je uměle "hibernovat", tj. připravit jim podmínky pro nouzové přežití. Což nejlépe navodíme simulací "sezónního vyschnutí řeky", tj. zasazením do dobře propustného substrátu (rašelina, písek...) a udržováním ve vlhku (střed růžice nesmí ani vyschnout, ani uhnívat nadbytkem vody). I pak je nutné rostlině dopřát alespoň minimum světla, např. umístěním na okno.
Druhou možností je umístění rostlin do klasického akvária s vodou, kde jim při běžné pokojové teplotě pomocí zářivky zajistíme osvětlení alespoň 12 h denně. Pak normálně rostou, prosperují a množí se jako v létě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.154 (?), 14.9.2010 9:49

Přezimování mi přijde zbytečně náročné s nejistým výsledkem. Proto raději zakoupím každé jaro novou rostlinu za necelých 150 Kč. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.30 (?), 14.9.2010 16:34
mozno prave preto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.109 (?), 15.9.2010 1:59
Babelku (Pistia) mám v akváriu po celý rok a i v zimě se vesele množí a porůstá hladinu tak, že pravidelně vyhazuji plné hrsti na kompost.
Vodní hyacint (Eichhornia) nemám, protože je příliš velký, ale kolega s ním v akváriu také nemá přes zimu problém. Pořizovat si akvárium s výkonnýmn osvětlením kvůli úspoře 150 Kč se však samozřejmě nevyplatí. Ale možná máte známého akvaristu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.210 (?), 15.9.2010 7:26
Na chalupě mám vyvedený trativod ze žumpy do takového jezírka o průměru 2m.Kolem orobinec a kosatec.Na jaře vhodím jeden hyacint a na podzim vyvážím tak tři kolečka na kompost.Voda je mnohem čistější a žijí v ni larvy vážek, potápníci i vodní šneci.Před léty jsem se snažil o přezimování a je to zbytečné.Návod ze školky v Litomyšli je přesný.Důležité je brzké nasazení do substrátu, hodně světla a chladno.Čím tepleji tím více světla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.203 (?), 25.9.2010 23:27

Ahoj, srry, že jsem trochu mimop mísu, ale potřebuju poradit... teď na podzim mi začaly žloutnout rostliny v jezírku je to normální???dik moc za odpověď..Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika