Řasy v jezírku



host - 186.186 (?)
11.7.2009 14:19

Dobrý den, mám obdobný problém. Nevíte kolikrát ročně, měsíčně je nutné Anti-algaen používat? Nikde jsem to nevyčetla. Eva

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 172.9 (?), 16.11.2008 1:27

myslím, že je to tou studnou, ve vodě ze studny je příliš mnoho živin, já doplňuji vždy z vodovodu, ona je ta voda v první fázi dražší ale když si vezmete co pak máte práce s řasou tak se to vyplatí :-) jinde v diskusi jsem četl o dešťovce a tam je to podobé, někdo to tam psal, plno spláchnutých věcí které vodu zanesou, když máte vodu v jezírku déle, živiny spotřebují rostlinky a spapají ty hodné bakterie ve filtraci a voda se vyčistí :-) moje švagrová to řeší, vypustit a napustit znova ovšem ze studny :-) a za týden je to zase stejné :-) no a co na to říkají rybičky nevím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.241 (?), 16.11.2008 4:01

Ak vam to fungovali 12 rokov asi sa nieco dostalo do spodnych vod tento rok.. Mozno zrazkami a skladkou hnoja niekde blizko, nadmernym hnojenim, alebo nieco podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.186 (?), 11.7.2009 14:19

Dobrý den, mám obdobný problém. Nevíte kolikrát ročně, měsíčně je nutné Anti-algaen používat? Nikde jsem to nevyčetla. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.60 (?), 8.8.2010 0:19

pokud máte v jezírku větší počet ryb tak by filtrace měla být tomu úměrná když je filtrace na 10m3 je tím od výrobce míněno bez ryb!! UV-C lampa by mela být minimálně 2waty na 1m3 vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.138 (?), 26.4.2012 20:09

Okouni se dajít sehnat buď v obchodech pro rybáře, kde se prodávají jako nástražní rybky, nebo na nějakém výlovu rybníka. Možná bych vyzkoušel nasadit malou štiku. Je dravější a lépe se to bude regulovat. Karas se množí neuvěřitelně rychle, takže to chce odpovídající regulaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.78 (?), 26.4.2009 0:58

To by me taky zajimalo co udela modra skalice rybam. Kdyz jsem pred davnymi lety choval akvarijni rybicky, tak modra skalice, malachitova zelen, hypermangan atd. byli doporucovany k lecbe onemocneni, ale je pravda ze v tech roztocich se koupaly kratkodobe. Dnes uz je to vse jen o namichanych preparatech, kdy si vyrobce slozeni taji, tak nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.183 (?), 16.6.2009 12:13

A nevadí modrá skalice rybám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.147 (?), 27.11.2008 21:37

pracuji s vodou at ím pádem i s řasou déle než 25 let, zatím co jsem tady četl na mne působí jako násilí proti vodě,  této stačí jenom pomoct a ona se zbaví řasy úplně sama.  zkuste se takové vody upravené vaší metodou třeba napít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.62 (?), 28.11.2008 21:44

Promiňte, ale jestli pracujete třeba s čištěním vod pro využití jako pitnou vodu, tak je to trošku něco jiného, osobně mám vodu ve všech nádržích čistou a bez řas... ale...pro léčbu některých onemocnění ryb (i dost běžných) se používají některé dost toxické látky (pro člověka), pochybuji o tom, že kdybych se napil ze své nádrže, že tam nějaké zbytky nebudou... takže k Vašemu argumentu "zkuste se napít" bych řekl asi... Cože, prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 28.11.2008 22:34

Trošku se do toho připletu. Sice nemám (zatím) ani jezírko, ani řasy, ale ----- k filtrování vody se sice používá uhlí, ale aktivní uhlí  (t.j. něco jako živočišné uhlí), rozhodně ne uhlí z uhelných skladů!!! Modrá skalice je jedovatá pro ryby, sice mám takový dojem, že v nepatrném množství se používala k léčbě rybiček, ale je to pro ně jed. Vláknité zelené řasy v akváriu - a zřejmě i v jezírku - způsobuje nadbytek světla. Třeba by stačily plovoucí rostliny na zastínění. Také některé rybky tyto řasy požírají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika