Řasy v jezírku



host - 252.60 (?)
8.8.2010 0:19

pokud máte v jezírku větší počet ryb tak by filtrace měla být tomu úměrná když je filtrace na 10m3 je tím od výrobce míněno bez ryb!! UV-C lampa by mela být minimálně 2waty na 1m3 vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 172.9 (?), 16.11.2008 1:27

myslím, že je to tou studnou, ve vodě ze studny je příliš mnoho živin, já doplňuji vždy z vodovodu, ona je ta voda v první fázi dražší ale když si vezmete co pak máte práce s řasou tak se to vyplatí :-) jinde v diskusi jsem četl o dešťovce a tam je to podobé, někdo to tam psal, plno spláchnutých věcí které vodu zanesou, když máte vodu v jezírku déle, živiny spotřebují rostlinky a spapají ty hodné bakterie ve filtraci a voda se vyčistí :-) moje švagrová to řeší, vypustit a napustit znova ovšem ze studny :-) a za týden je to zase stejné :-) no a co na to říkají rybičky nevím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.241 (?), 16.11.2008 4:01

Ak vam to fungovali 12 rokov asi sa nieco dostalo do spodnych vod tento rok.. Mozno zrazkami a skladkou hnoja niekde blizko, nadmernym hnojenim, alebo nieco podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.186 (?), 11.7.2009 14:19

Dobrý den, mám obdobný problém. Nevíte kolikrát ročně, měsíčně je nutné Anti-algaen používat? Nikde jsem to nevyčetla. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.60 (?), 8.8.2010 0:19

pokud máte v jezírku větší počet ryb tak by filtrace měla být tomu úměrná když je filtrace na 10m3 je tím od výrobce míněno bez ryb!! UV-C lampa by mela být minimálně 2waty na 1m3 vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.138 (?), 26.4.2012 20:09

Okouni se dajít sehnat buď v obchodech pro rybáře, kde se prodávají jako nástražní rybky, nebo na nějakém výlovu rybníka. Možná bych vyzkoušel nasadit malou štiku. Je dravější a lépe se to bude regulovat. Karas se množí neuvěřitelně rychle, takže to chce odpovídající regulaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.78 (?), 26.4.2009 0:58

To by me taky zajimalo co udela modra skalice rybam. Kdyz jsem pred davnymi lety choval akvarijni rybicky, tak modra skalice, malachitova zelen, hypermangan atd. byli doporucovany k lecbe onemocneni, ale je pravda ze v tech roztocich se koupaly kratkodobe. Dnes uz je to vse jen o namichanych preparatech, kdy si vyrobce slozeni taji, tak nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.183 (?), 16.6.2009 12:13

A nevadí modrá skalice rybám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.147 (?), 27.11.2008 21:37

pracuji s vodou at ím pádem i s řasou déle než 25 let, zatím co jsem tady četl na mne působí jako násilí proti vodě,  této stačí jenom pomoct a ona se zbaví řasy úplně sama.  zkuste se takové vody upravené vaší metodou třeba napít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.62 (?), 28.11.2008 21:44

Promiňte, ale jestli pracujete třeba s čištěním vod pro využití jako pitnou vodu, tak je to trošku něco jiného, osobně mám vodu ve všech nádržích čistou a bez řas... ale...pro léčbu některých onemocnění ryb (i dost běžných) se používají některé dost toxické látky (pro člověka), pochybuji o tom, že kdybych se napil ze své nádrže, že tam nějaké zbytky nebudou... takže k Vašemu argumentu "zkuste se napít" bych řekl asi... Cože, prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 28.11.2008 22:34

Trošku se do toho připletu. Sice nemám (zatím) ani jezírko, ani řasy, ale ----- k filtrování vody se sice používá uhlí, ale aktivní uhlí  (t.j. něco jako živočišné uhlí), rozhodně ne uhlí z uhelných skladů!!! Modrá skalice je jedovatá pro ryby, sice mám takový dojem, že v nepatrném množství se používala k léčbě rybiček, ale je to pro ně jed. Vláknité zelené řasy v akváriu - a zřejmě i v jezírku - způsobuje nadbytek světla. Třeba by stačily plovoucí rostliny na zastínění. Také některé rybky tyto řasy požírají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika