Úhyn ryb v nádrži



host - 29.162 (?)
24.2.2009 13:12

na jaké bázi přípravek PREVENT je? je to nějaký vytamín? Nicméně to asi vyzkouším stejně nemám co ztratit, polovina malých ryb už uhynula minulý týden se do toho pustily už i ty staré. Takže po dvouletém chovu a zálibě toho asi moc nezůstane.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 166.20 (?), 5.2.2009 23:38

Celková výměna vody nebyla dobrá volba. Já vždy měním pouze třetinu. Bazénové rybky zimuji spoustu let, v dost velkém množství. Mají dost teplo, bohužel se na niší teplotu jak 15 stupnů nedostanu. Akvárka 300 až 750 litrů. V každém mám filtr s molitanem a čerpadlo s výkonem 5 až 10W. Taková to filtrace s provzdušněním je velice důležitá. Pokud se rybky dost krmí, je třeba odkalovat a občas vyměnit část vody. To že jednou za čas nějá uhyne, to se stane. Tak razantní změny nedoporučuji, takto můžete přijít o všechny. O vypuštění venku bych také nepřemýšlel, ještě mohou přijít tuhé mrazy. Rybky sledujte a dávejte vědět jak se jim daří. Přeji hodně štěstí. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 6.2.2009 11:02

O nejakych chorobach sa pise na linku: http://www.practical-water-gardens.com/gold_fish_pond_diseases.htm Inak pise sa, ze koniec zimy je najhorsi cas, aj kvoli problemom s imunitou. Pod 8 st C sa ma uplne vysadit krmenie ryb. Splodiny rozkladu krmiva moze sposobit problemy. Nakoniec, precitajte si sam. Viac info bude na samotnej web stranke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.58 (?), 19.2.2009 11:22

V současnosti řeším podobný problém. Začalo to třema nejmenšíma a teď se přidávají i velké.Na rady odborníka - nekrmit, nedoplňovat vodu a prý jsme je měli nechat v jezírku - předtím tvrdil, že je tam malá hloubka (největší v jednom místě 60 cm), tak v jezírku zůstat nemohou, teď nevím, počkám co bude, ale neočekávám nic příznivého. Nevíte někdo, jak poznám, kdy je ryba naživu a kdy ne? Leží ve vodě na boku, otvírá pusu

nebo ani ne, ale břichem nahoru se neotočí. Takže žije, když už pusu neotevírá?Nechci na ně sahat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 19.2.2009 11:30

je treba ryby prohlednout a pokud naleznete nejke priznaky porovnat s nemocemi treba zde je to tady celkem pekne zpracovane v cestine i s obrazky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 19.2.2009 21:07

Když jsem měla rybičky v akvárku a nějaká chcípla, tak se jí po smrti vždy nejdřív zakalily oči - asi by to u těch Vašich bylo stejné. Také čerstvě zabitý vánoční kapr má oči jasné a během několika hodin se kalí...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.146 (?), 19.2.2009 21:53

Sice nemám zkušenosti s rybami v jezírku ale chovám akvarijní ryby a vracet je do jezírka určitě nedoporučuji nepřežili by to.Ale nevím jestli vám to pomuže ale já používám na ryby PREVENT. Když jsou takové malátné tak vyměním 1/3 vody a nadávkuji PREVENT. Zapoměl jsem říct že chovám závojnatky sice v akváriu ale tahle metoda mi zabírá, ale jestli máte ryby v 1000l nádrži tak toho musíte dát víc podle dávkování určitě jim to neublízí, ale já bych to skusil.  PREVENT koupíte normálně v akva tera.Voda hodně zmodrá ale ničeho se nebojte do druhého dne se vyčistí.Tak hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.162 (?), 24.2.2009 13:12

na jaké bázi přípravek PREVENT je? je to nějaký vytamín? Nicméně to asi vyzkouším stejně nemám co ztratit, polovina malých ryb už uhynula minulý týden se do toho pustily už i ty staré. Takže po dvouletém chovu a zálibě toho asi moc nezůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.58 (?), 27.2.2009 6:40

Včera jsme se zastavili ve Zverimexu a pan majitel mi řekl, že je to jednoznačně otrava - vzhledem k tomu, že se do vody nic nepřidávalo, tak z jejich výkalů. Minule jsme vyměnili vody asi 1/3 a on povídal, že to je málo, že se to ještě zhorší. Musíme prý vyměnit více. Včera jsme odčerpali ze studny vodu - měla 7st.c, ve vaně jsme naměřili 8 st. Nechali jsme to do dneška a odpoledne vodu vyměníme ze 2/3. Myslí si někdo, že to může být nebezpečné? Jiná možnost už asi není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.2.2009 14:48

Nechci Vás děsit, já loni přemístil karasy do úplěn jiné nádrže, a nepomohlo to. Ryby byly takové malátné, divně se pohybovaly, a nekonec mi nezbyla z téhle nádrže ani jediná. Od té doby dávám u nás v areálu rozmrazovač do každé louže. Přeju více štestí, než jsem měl já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 27.2.2009 15:22

Musím říct, že jsem letos nechal několik karasů v jezírku o hloubce 80cm na zkušenou

led byl tak 40cm 

dnes konečně kousek od břehu odtálo a bylo jich několik vidět! nic nenasvědčuje tomu že by nějaký uhynul!

Ty co jsou na dovolené v nádrži ve sklepě mají letos na zimu smolíka... budou v jezírku také

Jinak já mám vše ok v nádrži, žádný úhyn

je pravda, že dávám do nádrže preventin a už od půlky října nekrmím než je vylovím z jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika