Úhyn ryb v nádrži



host - 166.20 (?)
5.2.2009 23:38

Celková výměna vody nebyla dobrá volba. Já vždy měním pouze třetinu. Bazénové rybky zimuji spoustu let, v dost velkém množství. Mají dost teplo, bohužel se na niší teplotu jak 15 stupnů nedostanu. Akvárka 300 až 750 litrů. V každém mám filtr s molitanem a čerpadlo s výkonem 5 až 10W. Taková to filtrace s provzdušněním je velice důležitá. Pokud se rybky dost krmí, je třeba odkalovat a občas vyměnit část vody. To že jednou za čas nějá uhyne, to se stane. Tak razantní změny nedoporučuji, takto můžete přijít o všechny. O vypuštění venku bych také nepřemýšlel, ještě mohou přijít tuhé mrazy. Rybky sledujte a dávejte vědět jak se jim daří. Přeji hodně štěstí. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 166.20 (?), 5.2.2009 23:38

Celková výměna vody nebyla dobrá volba. Já vždy měním pouze třetinu. Bazénové rybky zimuji spoustu let, v dost velkém množství. Mají dost teplo, bohužel se na niší teplotu jak 15 stupnů nedostanu. Akvárka 300 až 750 litrů. V každém mám filtr s molitanem a čerpadlo s výkonem 5 až 10W. Taková to filtrace s provzdušněním je velice důležitá. Pokud se rybky dost krmí, je třeba odkalovat a občas vyměnit část vody. To že jednou za čas nějá uhyne, to se stane. Tak razantní změny nedoporučuji, takto můžete přijít o všechny. O vypuštění venku bych také nepřemýšlel, ještě mohou přijít tuhé mrazy. Rybky sledujte a dávejte vědět jak se jim daří. Přeji hodně štěstí. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 6.2.2009 11:02

O nejakych chorobach sa pise na linku: http://www.practical-water-gardens.com/gold_fish_pond_diseases.htm Inak pise sa, ze koniec zimy je najhorsi cas, aj kvoli problemom s imunitou. Pod 8 st C sa ma uplne vysadit krmenie ryb. Splodiny rozkladu krmiva moze sposobit problemy. Nakoniec, precitajte si sam. Viac info bude na samotnej web stranke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.58 (?), 19.2.2009 11:22

V současnosti řeším podobný problém. Začalo to třema nejmenšíma a teď se přidávají i velké.Na rady odborníka - nekrmit, nedoplňovat vodu a prý jsme je měli nechat v jezírku - předtím tvrdil, že je tam malá hloubka (největší v jednom místě 60 cm), tak v jezírku zůstat nemohou, teď nevím, počkám co bude, ale neočekávám nic příznivého. Nevíte někdo, jak poznám, kdy je ryba naživu a kdy ne? Leží ve vodě na boku, otvírá pusu

nebo ani ne, ale břichem nahoru se neotočí. Takže žije, když už pusu neotevírá?Nechci na ně sahat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 19.2.2009 11:30

je treba ryby prohlednout a pokud naleznete nejke priznaky porovnat s nemocemi treba zde je to tady celkem pekne zpracovane v cestine i s obrazky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 19.2.2009 21:07

Když jsem měla rybičky v akvárku a nějaká chcípla, tak se jí po smrti vždy nejdřív zakalily oči - asi by to u těch Vašich bylo stejné. Také čerstvě zabitý vánoční kapr má oči jasné a během několika hodin se kalí...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.146 (?), 19.2.2009 21:53

Sice nemám zkušenosti s rybami v jezírku ale chovám akvarijní ryby a vracet je do jezírka určitě nedoporučuji nepřežili by to.Ale nevím jestli vám to pomuže ale já používám na ryby PREVENT. Když jsou takové malátné tak vyměním 1/3 vody a nadávkuji PREVENT. Zapoměl jsem říct že chovám závojnatky sice v akváriu ale tahle metoda mi zabírá, ale jestli máte ryby v 1000l nádrži tak toho musíte dát víc podle dávkování určitě jim to neublízí, ale já bych to skusil.  PREVENT koupíte normálně v akva tera.Voda hodně zmodrá ale ničeho se nebojte do druhého dne se vyčistí.Tak hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.162 (?), 24.2.2009 13:12

na jaké bázi přípravek PREVENT je? je to nějaký vytamín? Nicméně to asi vyzkouším stejně nemám co ztratit, polovina malých ryb už uhynula minulý týden se do toho pustily už i ty staré. Takže po dvouletém chovu a zálibě toho asi moc nezůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.58 (?), 27.2.2009 6:40

Včera jsme se zastavili ve Zverimexu a pan majitel mi řekl, že je to jednoznačně otrava - vzhledem k tomu, že se do vody nic nepřidávalo, tak z jejich výkalů. Minule jsme vyměnili vody asi 1/3 a on povídal, že to je málo, že se to ještě zhorší. Musíme prý vyměnit více. Včera jsme odčerpali ze studny vodu - měla 7st.c, ve vaně jsme naměřili 8 st. Nechali jsme to do dneška a odpoledne vodu vyměníme ze 2/3. Myslí si někdo, že to může být nebezpečné? Jiná možnost už asi není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.2.2009 14:48

Nechci Vás děsit, já loni přemístil karasy do úplěn jiné nádrže, a nepomohlo to. Ryby byly takové malátné, divně se pohybovaly, a nekonec mi nezbyla z téhle nádrže ani jediná. Od té doby dávám u nás v areálu rozmrazovač do každé louže. Přeju více štestí, než jsem měl já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 27.2.2009 15:22

Musím říct, že jsem letos nechal několik karasů v jezírku o hloubce 80cm na zkušenou

led byl tak 40cm 

dnes konečně kousek od břehu odtálo a bylo jich několik vidět! nic nenasvědčuje tomu že by nějaký uhynul!

Ty co jsou na dovolené v nádrži ve sklepě mají letos na zimu smolíka... budou v jezírku také

Jinak já mám vše ok v nádrži, žádný úhyn

je pravda, že dávám do nádrže preventin a už od půlky října nekrmím než je vylovím z jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika