Sumeček



host - 217.147 (?)
23.1.2011 18:59

Skuste napisat presnejsie aky je to typ. POieskova filtracia moze byt fajn ak ma poriesene cistenie. Su bezne v zahranici u nas moc neficia. Maju spotrebu elektriny. Ak ju pustate len obcas, neplni funkciu biofiltracie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 152.10 (?), 19.1.2011 21:49, zobrazeno: 22489x

ahoj chtěl jsem se zeptat jestly se dá chovat sumeček v jezírku o hloubce 60 cm.A co mám udělat když mám na zahradě zakrslé králíky a aby mi tam nespadly a neutopily se..Nevíte o ničem??? diky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 19.1.2011 22:10

Ahoj. Potřebuju vědět víc. Jaký je objem jezírka, jakou má filtraci, nebo systém okysličování či oběhu vody, jestli je na slunci, nebo ve stínu, jak hluboko oproti okolnímu terénu je hladina a jestli jsou stěny kolmé, či ne... Pochopil jsem správně, že tam chceš dát sumečka amerického? Mimochodem ti musím předem oznámit, že ho v 60cm hluboké vodě nebudeš moci zimovat. To by mohli vydržet pod polystyrenem snad jen karasi.

detail oplocení mého jezírka
detail oplocení mého jezírka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.107 (?), 20.1.2011 16:38

no je to velké asi 3x2 m filtrace písková proud silný jede kolem dokola. s okolní zeminou je hladina vody asi o 8 cm víš, je to vestínu ale na večer je tam trochu slunce, stěny jsou stejně kolmě dolu (je to zakopaná velká kád) díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.88 (?), 20.1.2011 22:20

OK. Jestli teda myslíš sumečka amerického, tak ho v tomhle můžeš klidně chovat. Dařilo by se tam taky karasům, jesenům, ostroretkám a dalším malým rybám. Na zimování to ale nevyhovuje. Snad by v tom přežili karásci, ale ostatní bys musel nejspíš zimovat někde jinde, třeba ve sklepě ve staré vaně se vzduchováním, jako jsem to zezačátku dělal já. Můžeš zkusit přikrýt hladinu polystyrenem a aspoň jednou týdně udělat opatrně bez vybrací(vrtačkou) díru v ledu, aby si voda vydechla a možná by tam přežilo všechno. Já čeřím hladinu slaboučkým čerpadlem a voda nezamrzne, ale mám to velké. Ty bys udržováním dírky v ledu stejným způsobem, jako já, mohl hodně ochladit vodu a to může být pro ryby fatální. Snad by šlo použít vzduchování, ale nedával bych kámen až na dno. Jesetery ani nezkoušej. Laboruj, zkoušej a výsledek se za pár zim dostaví. Jinak poloha ve stínu je pro malé jezírko lepší, nebude se v něm tolik ohřívat voda a snad tam tolik neporoste řasa. To uvidíš. Nemáš doufám na mysli nějakého akvarijního sumečka? Už jsem na několika místech četl, že akvaristi s úspěchem "letní" rybky z akvária v jezírkách, ale musí se sledovat nějaká, pro daný druh, minimální teplota. Jakmile je chvíli nižší, tak nastává problém, co s těmi mrtvolkami.

Zakrslý králík snad není úplně hloupý a nebude strkat nos někam, odkud nevyleze. Může ho ale něco vylekat, pak začne lítat jak magor a snadno se namočí. Sleduj jejich chování, ale radši to oploť nějakým okrasným, nebo ptačím pletivem tak do výšky 25-30cm. Ochranná síť proti padání listů stromů do jezírka není moc dobrá z jednoduchého důvodu. Není pak vidět nic pod hladinou, ale jde to podle potřeby odhrnout a je pevná i pro králíka, aby po ní vylezl.

Projdi si můj web a budeš mít lepší představu o tom, jak to dělám já. Nic není dokonalé, ani univerzální a také to stále vyvíjím a přizpůsobuju aktuálním požadavkům, takže to ber jen jako jeden z příkladů.

detail oplocení mého jezírka
detail oplocení mého jezírka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 21.1.2011 12:16

Mna zaujala vasa pieskova filtracia pre jazierko. Mozete uviest viac podrobmosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.10 (?), 23.1.2011 18:10

no je to pískova filtrace přimo do jezírek, ma 4 hadice a vzduchovadlo nvm co je to za filtraci, dostal jsem ji jediné co vím je že za minutu přefiltruje 100 litru zapínam.Koupil jsem na ni časovač a spoští se jednou za 3 hodiny po 5 hodinách až budu vědět víc napíšu. Jestly to neni dobrá filtrace tak mi pls napiště nějakou kvalytní díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.147 (?), 23.1.2011 18:59

Skuste napisat presnejsie aky je to typ. POieskova filtracia moze byt fajn ak ma poriesene cistenie. Su bezne v zahranici u nas moc neficia. Maju spotrebu elektriny. Ak ju pustate len obcas, neplni funkciu biofiltracie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika