Štěrk místo kačírku



HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?)
16.9.2009 15:08

Argument zranění ryb význam má, ale pokud tazatel chce chovat pár karásků tak ho samozřejmě ztrácí...

Viděl jste někdy jak probíhá tření třeba u Koi kaprů? A teď nemyslím nějaké malé čudly ale větší koi? :) Pokud ano, víte, že můj argument význam má.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 146.226 (?), 13.9.2009 18:54, zobrazeno: 10859x

Máte někdo zkušenost s pěstováním vodních rostlin ve štěrku místo v kačírku?Kačírek je od nás daleko štěrk blízko:-)...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 13.9.2009 20:21

o ostrý štěrk se mohou poranit ryby, nebo i vy, pokud je jezírko koupací... navíc se možná líp čistí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:34

štěrk nebo kačírek nemá vliv na čištění, akorát ostré hrany, ryby se nezraní, nejsou hloupé.Pokud se tam koupete, tak je lepší oblázky nebo přepraný štěrk z řeky, potoka používaného na výrobu betonu... štěrk z křemene mytého... takže těženého z řek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.226 (?), 14.9.2009 9:02

Já měl na mysli, jestli se mi rostliny ujmou.Mám folii1.5mm na ní 500 geotextolii a chci dát asi 40cm hrubšího štěrku-čedič. cca 5-10cm.Ryby tam mít nebudu je to v přírodě bez el.energie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 14.9.2009 9:15

rostliny se chytí ve všem, navíc můžou být v květináči, kvůli nošení na zimu nebo s balem bahna... rabičky jsou některé nenáročné na kyslík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 15.9.2009 11:45

Ryby se obvykle nezraní... krom doby, kdy se třou :o)

jinak štěrk se opravdu perfektně čistí, zkuste to :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.9.2009 20:29

Pokud máte jezírko dobře konstrukčně vyřešené, nemělo by dojít k poškození folie o ostrou hranu štěrku. Podobně by jste to ale měl udělat i v případě kačírku,  vždyť kde je psáno, že se mezi tisíci oblými valounky nenajde jeden ostrý, který folii propíchne (podle přísloví Náhoda je b...)
Valný rozdíl v čištění kulatého nebo ostrého tvaru štěrku bych neviděl, tady myslím spíše rozhoduje frakce materiálu, a ta je víceméně volitelná u obou typů substrátu.
Spekulovat se dá o dvou otázkách - tou první je celková aktivní plocha, která asi bude u každého tvaru jiná  (myšleno součet povrchů všech kamínků v jezírku) - a už jsem slyšel argumenty pro i proti.
Druhá je pak to, že u kačírku prakticky nehrozí "louhování" čehokoli do vody díky povaze materiálu, řekněme horniny (geologové prominou), ze které kačírek je.  u drceného štěrku tomu tak nutně být nemusí, a řekl bych, že dost často tomu tak naopak je.

Argument zranění ryb neberte v potaz - opravdu nemá význam :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 16.9.2009 15:08

Argument zranění ryb význam má, ale pokud tazatel chce chovat pár karásků tak ho samozřejmě ztrácí...

Viděl jste někdy jak probíhá tření třeba u Koi kaprů? A teď nemyslím nějaké malé čudly ale větší koi? :) Pokud ano, víte, že můj argument význam má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.9.2009 18:55

Dovedu si představit, že problém mohou způsobit větší ostré kameny, ale ne drcený štěrk - beru to tak, že původní tazatelův záměr byl do toho sázet kytky, takže frakci odhaduji dejme tomu 3cm a menší. A tady je to myslím jedno.

Já bych třeba na poranění viděl daleko problematičtější ryby než koi - třeba jesetery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 17.9.2009 19:59

asi máte pravdu, já si vždycky představím takový ten větší ostrý štěrk :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika