Slunečnice pestrá



host - 61.106 (?)
1.9.2011 16:51

Když už něco drobného a pestrého, tak bych volil notropise a to toho nejatraktivnějšího - N. chrosomus. Jsou i jiné pěkné ryby, ale už je nemohu vypisovat, protože mě vyhání od Pc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 158.20 (?), 14.6.2011 22:32
Take jsem se marne snazil sehnat na brnensku slunecnici. Nakonec jsem to vzdal, zasel do mistni rybarny a odesel s parem malych okounku :). Sice nejsou tak pekni jako slunecnice, ale sluzbu odvedou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 14.6.2011 23:19

To je zvláštní, proč ty rybky nikdo nemá... Vždyť např. ta f. Jezírka Brno (či tak nějak) má kdejaké ryby, ale zrovna tyhle ne  No jo okouny, ale ti narostou moc velcí ne? A budou mi okusovat pstruhy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.84 (?), 15.6.2011 1:07

Dobrý večer,

ale má.Já jich mám spousty.Přitom jsem měl jenom 4 malé rybičky.Během tří let mám doslova hejno těchto rybek.Nemůžu si na ně stěžovat.Jsou při svitu slunce z boku překrásně zbarvený.Žerou vše a plavou jak dole tak i u hladiny.Na to, že mám 40cm líny se podivuji, že od malinka přežijí.CHov těhcto rybek doporučuji všem.Nenáročná rybka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxa - (1) - 35.215 (?), 15.6.2011 11:24

Dobrý den,

s tím doporučením bych byl opatrný. I já jsem před 2 roky zakoupil 8 jedinců a těšil se z jejich přítomnosti. Rybka je to opravdu krásná a pozorovat jak si samečkové v době tření chrání "trdliště" před vetřelci je velká zábava, ale potom přišlo vystřízlivění. Na jaře se ukázal potěr v počtu několika stovek jedinců. Proto jsem zakoupil predátora (asi půlmetrového pstruha) a společně (já s podběrákem) jsme novou populaci zredukovali. Po splnění úkolu pstruh skončil na pekáči, což se později ukázalo jako chyba, protože na podzim jsem měl novou várku potěru. Jezírko mám doslova zaplevelené mnoha stovkami jedinců.  Asi nejlepší   řešení je nechat si pouze samečky. Nabídl bych Vám rybky zdarma, ale při ploše 100 m2 a hloubce jezírka 2 m je odchyt velice složitý. Jinak je to rybka opravdu nenáročná. Možná ještě jeden postřeh, letos nemám na hladině jedinou Vodoměrku, nic bych za to nedal, že viníkem je Slunečnice. Sám jsem jeden útok zahlédl na vlastní oči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.4 (?), 28.2.2012 12:17

dobry den nahodou pri vylovu rybnika sem se ke slunecnicim dostala mela sdem je 4v akvariu 2vetsi 2mensi, vetsi stale napadali mensi tak sem je dala sestre do akvaria a jedna zabila druhou tak uz ma jen jednu a ja sem na tom podobne ale rozdelila sem je vcas.chtela bych mit parecek ale ani netusim co mam ja.nikde nemuzu docist jak se pozna samec od samice a jak je chovat v akvariu?? prosim poradte nekdo predem moc dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.8 (?), 3.5.2012 19:01

Samec má například na ocasní ploutvi bílý lem, toto je znak který není nikde udáván a ostatní se dá na netu vypátrat. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 15.6.2011 8:34

Dobrý den, také máme slunečnic spoustu. Původně jsme si koupili asi deset do koupacího jezírka, postupem času se rozmnožili. V jezírku vidět jsou, zvlášť v době tření vyjíždí na mělčiny a vyhřívají se na sluníčku, v mělké vodě u břehu také potom hlídají jikry, v té době jsou i krásně vybarvené. Je pravda, že jsou to velcí dravci, v jezírku není ani jediná komáří larva. Loví i vlastní potomstvo, tak se naše děti vždycky baví tím, že ty malé, loví do síťky a nosí je do menšího jezíka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 15.6.2011 13:41

Ještě se chci zeptat v jak hlubokém jezírku je schopná přezimovat se vzduchováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.202 (?), 1.9.2011 13:23

Slunecnice pestra neni chraneny druh, je pravda ze neni moc k dostani, ale muzete zkusit inzerci na ifauna.cz anebo je rovnou objednat ve vyzkumnem ustavu rybarstvi v eshopu, zaslou vam je postou. Jinak je to docela teplomilna ryba.Ktera vam urcite bude prezivat, ale nemnozit se.Preji mnoho uspechu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 1.9.2011 16:51

Když už něco drobného a pestrého, tak bych volil notropise a to toho nejatraktivnějšího - N. chrosomus. Jsou i jiné pěkné ryby, ale už je nemohu vypisovat, protože mě vyhání od Pc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika