Skimmer Oase AquaSkim 40



host - 130.20 (?)
14.3.2015 11:07

Neděleje fatální chybu už při budování jezírka. Při ploše hladiny 35 m musí být objem vody 50 m3, doporučil bych min 70 m3. Tzn. kopejte hlouběji nebo plochu zmenšete. Co se týká čerpadla uváděný výkon v m3/h berte jako maximální. Skutečný (podle výtlaku v m) bude uveden v grafu v návodu, tj. cca poloviční. Objem vody by v malém jezírku 10-15 m3 měl "projet " filtrem za cca 2 hod. U menších jezízek raději za 1 x zahod, u velkých stačí 2-3 x za den. Zvažte proto na co Vám síly stačí ať nemusíte za rok zakládat nové téma co stím (špinavá, zelená voda, nečistoty na dně, řasa atp... ) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.8.2013 9:18

Snažte se použít vždy maximální přípojný průměr hadic a koncovek, které Vám skimmer dovolí. V případě Aquaskimu 40 je to opravdu 40mm - chcete-li hadice 1 1/2". Nezapomeňte odříznout hadičníky podle průměru hadice jak na skimmeru, tak na čerpadle. Se 32mm to poběží taky, ale hůře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 26.8.2013 9:58

Zdravim

Skimmer aquaskim 40 osobně mám a můžu doporučit několik vychytávek. Osobně mám konkrétně zapojení hadicí 32 ale 40 bude lepší. Skimmer mám zapojený přímo na čerpadlo o výkonu 6500l. Ale teď to podstatné. Do košíku skimmeru dejte jeden kámen cca 2x4 cm. Tím košík zatížíte a skimmer lépe "těsní", mám to osobně odzkoušené a ušetříte tím spoustu financí a trápení.

Na videu je vidět cca 3 menší kameny, které jsem časem nahradil jedním velkým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juventus20 - (1) - 170.55 (?), 27.8.2013 16:14

Ahoj tak sem skimmer propojil z cerpadlem a kosik zatizil 3 kaminky a skimmer zbira jak divej, cerpadlo jebao eco 10000l/h dualni sani hadice pouzite 32mm vse funguje jak ma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tweety_one - (16) - 152.250 (?), 13.3.2015 21:21
zdravím, plánuji jezírko a potřeboval bych poradit ohledně skimmeru (možná i s dalšíma věcma:) jezírko bude mít plochu cca 30-35m2 a objem cca 12-15m3. Filtraci chci mít gravitační, hned vedle jezírka, cca 4 sudy (1 fortex,2 kartáče,3keramické destičky s dirkama z keramičky, 4. ještě se uvidí). Na dně bych chtěl mít gulu 110mm cestou zredukovanou na 75mm (cena šoupat a další věcí na 75mm je mnohem menší) nevím jestli zredukovat hned u guly nebo až u filtrace... Skimmer jsem chtěl gravitační OASE Aqua skim gravity. Ale když jsem se tu dozvěděl, že bych jen na něj potřeboval čerpadlo cca 8m3/h tak je to asi nereálné... Na velikost mého jezírka by měl být filtr cca 3m3/h (aby měl efekt a jen nehonil vodu jen dokola..) Koukal jsem na plovoucí skimmery, ale když jsem viděl nějaké video na youtube tak to vypadlo jako vyhozené peníze, takže to taky padá... Také jsem koukal na skimmer Oase AquaSkim 20 na kteý je potřeba čerpadlo min. 4m3/hod.  A kam tu vodu ze skimmeru čerpat??? Chtěl bych do filtrace, ale pokud mi vodu z filtrace bude honit čerpadlo cca 3m3/h tak je to asi nesmysl a bude to dělat neplechu... Pak jsem myslel že bych vývod z čerpadla na skimmeru poslal rovnou do "potůčku" který půjde do jezírka - není to nesmysl bez filtrace??? Tak otázka zní jednoduše jaký skimmer s jakým čerpadlem a kam zapojit :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 14.3.2015 11:07

Neděleje fatální chybu už při budování jezírka. Při ploše hladiny 35 m musí být objem vody 50 m3, doporučil bych min 70 m3. Tzn. kopejte hlouběji nebo plochu zmenšete. Co se týká čerpadla uváděný výkon v m3/h berte jako maximální. Skutečný (podle výtlaku v m) bude uveden v grafu v návodu, tj. cca poloviční. Objem vody by v malém jezírku 10-15 m3 měl "projet " filtrem za cca 2 hod. U menších jezízek raději za 1 x zahod, u velkých stačí 2-3 x za den. Zvažte proto na co Vám síly stačí ať nemusíte za rok zakládat nové téma co stím (špinavá, zelená voda, nečistoty na dně, řasa atp... ) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2015 9:53

Vladimír Missberger >  Redukujte potrubí až u filtrace. Pokud byste totiž někdy v budoucnu potřeboval měnit třeba čerpadlo, půjde to snadno. Když budete mít tažený už redukovaný průměr pod jezírkem, nic s tím nenaděláte.
Plovoucí skimmer pokud možno neberte, Aquaskim  (jakýkoli) bude vždy lepší
Jestli máte malý průtok systému, tak vezměte Aquaskim 20. Přepadová hrana koše je kratší, tzn. že budete potřebovat menší množství vody k potopení košíku a zajištění sací funkce skimmeru.
Tady budete asi trochu muset zapomenout na parametr průtoku za hodinu.  U menších jezírek prostě narazíte na to, že parametr doporučeného průtoku vody v jezírku je v rozporu s údaji na skimmeru. Proto bych radil sladit hodnoty průtoků u skimmeru - filtru a na doporučenou obrátkovost vody v jezírku neberte v tuhle chvíly zřetel. Ta čísla se Vám totiž jinak nesejdou.
Připojení skimmeru bez filtru za ním není úplně ideální řešení, zachytíte max. plovoucí listí, zbytek vrátíte nazpátek do jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tweety_one - (16) - 3.241 (?), 17.3.2015 12:59

OK, mockrát děkuji za cenné rady pane Hrkal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.149 (?), 19.12.2017 12:40

Nemáte problémy se zanášením toho košíku? Mám s tím strašné problémy - v podstatě když nepočítám jaro kdy je situace nejhorší, tak ani po zbytek sezony není jistota, že košík vydrží neucpaný celý jeden den. O tom někam odjet na víc dní - to je jistota, že čerpadlo bude na suchu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 19.12.2017 17:02

Máte asi ne úplně ideálně zvolený typ skimmeru vzhledm k zatížení hladiny jezírka. Zkuste buď větší model (profiski, biosys skimmer,...) nebo přidejte ještě další AS 40

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika