rašelina funguje



HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?)
30.6.2009 18:08

Milý hoste, přál bych Vám smutný pohled na Koi, kteří byli vystavení příliš vysoké koncentraci ozonu.

Já se jen snažím upozornit na možná rizika, protože většina všech zmiňovaných prostředků se musí používat rozumně... a ne bez rozmyslu do nádrže narvat, co se dá a pak si chválit jak mám krásnou čistou vodu...

Jinak Vám konkrétně něco poradím... začněte si jezírko chlorovat, pokud je Vám všechno takhle jedno, doporučuji koupit karton Sava a vyhubit vše živé, nebudete pak mít problém ani s řasou, ani s rybami.

Hezký den... a příjemné posezení u vašeho "brzy mrtvého" jezírka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 37.94 (?), 26.6.2009 23:31

Aktivní uhlí,, co je vlastně to aktivní..  opak je pasivní. Já myslím že pokud nebude uvolňovat olej nebo naftu z nakladače co ho nakládá tak je dobré, to uhlí... jinak rekultivace krajiny bývalého OKR spočívá v rozhrnutí,,hald,, z důlní těžby a vytvoření různých pluch teras a i vodních ploch. Ví někdo kolik ten vytěžený kámen obsahuje procent uhlí či?? Hodně až moc. A víte jak ty jezera vypadají?? Může mě někdo říct jestli je to uhlí aktiví? Vážně nevím co si o mám myslet.. Jinak ta voda v těch nádržích je podobná té na kubě. průzračná a čitá a bez řas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 27.6.2009 10:19

Kdo si poradit nenechá, to se mi líbí, určitě taky do nádrže lejete všechno možné, co vám kdo známý, ať znalec či neznalec, poradil...

Přeji hlavně obyvatelům vašeho jezírka hodně štěstí a trpělivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 27.6.2009 22:42

Ne, neleju nic. A zatím tu nikdo nic nikomu neporadil. A co je aktivní uhlí?  Tak poraťe nebo vysvětlete proč v těch jezerech na,,ostravsku,, je krásně čistá voda bez řas ??? a ti obyvatelé jsou tam spokojeni.. Čteme zde jen řeči a odkazy na eshopy kde se prodává to co se nalívá do jezírek. Poslední příspěvek ve vlákně,,chemické přípravky na řasu,, jste viděl?? to jsem napsal také já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 28.6.2009 10:12

Aktivní uhlí má prostě lepší absorpční schopnosti... hlavní výhodu, kterou tady vidím má v tom, že v něm prostě nejsou nějaké příměsy, které mohou (ale nemusí) ohrožovat zdravotní stav obyvatel vašeho jezírka.

Nemusí se to projevit konkrétně u Vás, třeba jste měl štěstí na pár kilo "dobrého" uhlí k tomuto účelu, ale bezhlavě to radit na internetu, kde si to někdo může vzít jako radu perfektního odborníka je prostě trochu zavádějící.

Opravdu bych Vám nepřál aby Vám obratem někdo napsal, že díky Vaší radě mu vymřelo celé jezírko... a to není až tak nerealistický scénář.

Jinak co se týče chemických přípravků, ty do nádrže patří až jako úplně nejnouzovější postup a to i tak jen v případě, že Vaše odborné znalosti jsou dostatečně kvalitní k tomu, aby jste dokázal chemii správně použít (pokud tedy narážíte na použití peroxidu, hypermanganu nebo něčeho podobného).

Jinak v mých příspěvcích opravdu není nic osobního, jen bych nerad, aby si odsud nějaký začátečník odnesl radu, u které bude počítat, že je 100% ok a pak mu kvůli tomu něco umřelo...

Ono je to trošku jako v autě... víte? Můžu 100x projet zatáčku rychlostí 120km/h... a na 101. pokus mi tam vběhne zajíc a umřu :/. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 28.6.2009 10:14

Aktivní uhlí je produkt vyráběný z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Aktivní uhlí má pórovitou strukturou a velký vnitřní povrch (400-1500 m2/g). Může adsorbovat široké spektrum látek.

Charakteristika

Aktivní uhlí, vlevo v práškové forměAsi při třistanásobném zvětšení pod mikroskopem lze rozeznat při aktivním uhlí vyrobeném z kokosových skořápek celulární strukturu původního organického materiálu. Molekulární struktura aktivního uhlí se podobá struktuře grafitových destiček širokých několik atomů. Tvoří stěnu molekulárních otvorů tj. pórů aktivního uhlí. Hexagonální kruh uhlíkových atomů je často přerušen a tyto nepravidelnosti poskytují možnosti pro reakce na místech, kde je uhlíkový kruh přerušen. Póry rozdělujeme podle jejich průměru: mikropóry s poloměrem menším než 1 nm, mezopóry s poloměrem 1 - 25 nm a makropóry s poloměrem větším než 25 nm. Aktivní uhlí vyrobené z kokosových skořápek má větší část pórů jako mikropóry

citace z wikipedie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 28.6.2009 19:33

Tak takovou odpově už beru.  Aktivní uhlí nebo jen uhlí.. Jaké uhlí se těží na Mostecku a jaké na Ostravku ? Nejde mi do hlavy že nikdo toto uhlí nijak neupravuje a nekontroluje. Vodní nádrže které vznikají jsou poměrně hodně nasyceny uhelnou drtí. To se týká i letitých nádrží.  Rekultivace krajiny z uhelných hald je podporována ekologickými aktivitami i dalšími institucemi.  Nevím jakou struktůru mají uhelné zbytky ale myslím že  asi nejde o výbornou nebo špatnou absorbci dle uhlikových atomů ale o adsorbci něčeho??  Nikdo to neumí vysvětlit.  No tak uvidíme jestli se mi podaří tomu přijít na,,kloub,,. Nehodlám vysypat jezírko uhlím jen si myslím že je možné využít nějakých přirozených chemických účínků..  Děkuji předen za nějakou další bližší informaci..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.248 (?), 29.6.2009 20:00

poté co jsem zlikvidoval řasy (chemie) použil jsem ozonizer na projasnění vody - doporučuji super, voda je průzračná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 29.6.2009 21:52

Ozonizer je super věc, ale pokud s ním pracujete je nutné jeho činnost kvalitně monitorovat... abyste jezírko nevyhubili... potažmo neotrávili i sebe...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.165 (?), 30.6.2009 16:57

Všechno co lidi udělají je špatně a nebezčné, holdingu...

Jak je to s tím uhlím neví nikdo??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 30.6.2009 18:08

Milý hoste, přál bych Vám smutný pohled na Koi, kteří byli vystavení příliš vysoké koncentraci ozonu.

Já se jen snažím upozornit na možná rizika, protože většina všech zmiňovaných prostředků se musí používat rozumně... a ne bez rozmyslu do nádrže narvat, co se dá a pak si chválit jak mám krásnou čistou vodu...

Jinak Vám konkrétně něco poradím... začněte si jezírko chlorovat, pokud je Vám všechno takhle jedno, doporučuji koupit karton Sava a vyhubit vše živé, nebudete pak mít problém ani s řasou, ani s rybami.

Hezký den... a příjemné posezení u vašeho "brzy mrtvého" jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika