Pstruzi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.144 (?) 
4.3.2021 11:30

Ještě jak to zde pročítám ohledně kvality vody... Pamatuju si jak jsem chodíval do tůní u babičky krmívat pstruhy potočáky žížalama. Po hladině občas plavaly bubliny od mýdla a nebo nějakých pracích prostředků, ale nijak jim to asi moc nevadilo, asi proto že voda protékala. Nezvíc se zdržovaly u břehů které byly chráněny před přímým poledním sluncem a voda tam tekla poměrně poklidně a měla větší hloubku. Třeba pod splavem, kde se dalo čekat dobré okysličení vody jich nikdy nebylo takové množsví... Krmit je to byl vždycky zážitek. wink To však nebyl žádný intenzivní chov v té tuni bylo cca. do 15 kusů a v létě se tam dalo brouzdat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 40.93 (?), 4.3.2021 14:25

pred pár desiatkami rokov a skôr bolo bežné, že sa v potokoch pralo denno-denne a potoky boli plné rýb. Princíp je v tom, že vtedy používané mydlá boli vyrábané len na prírodnej báze. V staršej literatúre som sa dočítal, že pred pred 50-60 rokmi dokonca chytali sumce na domáce mydlo. Lenže to bolo v dobe, keď si ľudia varili mydlo doma z kostí a koží. Dnes pokiaľ viem, tak kosti a kože idú do kafilérok na múčku a tak neviem, z akého sajrajtu sa dnes robí mydlo ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 4.3.2021 18:00

V té době kdy jsem ty pstruhy chodíval krmit už byly taky moderní mýdla a prací prášky... Jak bude trochu víc žížal, asi ta místa znovu obejdu. Sledoval jsem nějaká videa na youtube a někdy mně to připadlo, ža tu vodu tam mají horší než pomalu někde v septiku... V potoce taky není průzračná, i když se to na první pohled zdá, ale zelenisko jako na rybníku pro kapry...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika