Proti zamrzání jezírka



panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?)
17.12.2009 20:30

Kupované plastové jezírko vám mrazem určitě nepraskne, leda by mělo výrobní vadu. Tu vodu v něm s klidem nechte. Já vzduch řeším plastovou instalatérskou trubkou dole zatíženou aby nevyplavala. Ovšem já mám tůňku 600l.

Všem vám přeji krásné svátky!

Šťastné a veselé!
Šťastné a veselé!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 17.12.2009 18:30

musim souhlasit, nejlepší je kompresor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 17.12.2009 20:30

Kupované plastové jezírko vám mrazem určitě nepraskne, leda by mělo výrobní vadu. Tu vodu v něm s klidem nechte. Já vzduch řeším plastovou instalatérskou trubkou dole zatíženou aby nevyplavala. Ovšem já mám tůňku 600l.

Všem vám přeji krásné svátky!

Šťastné a veselé!
Šťastné a veselé!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.24 (?), 19.12.2009 16:07

Ja použival vzduchovací motorek poslední dva roky a moc jsem spokojen nebyl, při teplotě pod -5 mi začala mrznout hadička a to jsem ji měl v izolaci.Jedině snad zakopat do země.Letos používám malé čerpadlo (9w) určené pro fontanu a -16stupňu mi to vydrželo bez zamrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.101 (?), 22.12.2009 8:31
túto zimu mi funguje bez problémov obyčajný akvaristický kompresor za 9 € a doteraz šlape bez problémov. Zatiaľ nezamrzla ani hadička a ani kompresom a to je zavesený pod zásuvkou vonku. Ani pri -15 stupňoch sa nezastavil. Vzduchovací kameň mám daný pod polystyrénovým plavákom, kúpeným v Hornbachu za cca. 6 € a hadička volne plávala po hladine. Teraz je tam 10 cm ľad všade okolo plaváku a pod vrchnákom plaváku som našiel včera dvoch živých komárov. Len toľko :-) P.S. Šťastné a veselé vianočné sviatky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 22.12.2009 9:22

je to tak, jak píšete, akvarkový kompresorek má spotřebu 3-5w, což je 00nic, jestli máte jezírko alespoň 80 cm hluboké a ryb tak akorát, tak vám voda nepromrzne naskrz a ryby přežijí a kompresorek můžete mít pro jistotu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.165 (?), 27.12.2009 18:00

Reaguji na přízpěvek z předchozí strany. Nechat led vodu zamrznout vyříznout otvor a vodu odčerpat. Zdálo se to jako dobrý nápad ale je to nesmysl, možná by to šlo dělat na menších jezírkách. mám asi 4m průměr a led byl dobrých 10cm tlustý při čerpání vody se led okamžitě prolomí a to se ještě ani neudělala vduchová mezera. Typuju že by musel být led tak 20cm tlustý a na to už musí být delší dobu mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 27.12.2009 18:04

viděl jsem jezírko přikrýt na přítoku, tak 2 metry na 2 metry prkny a polystyrenem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 28.12.2009 21:06

Vi nekdo jak se s ledem vyporadaji ryby v prirode - tune, jezirka? neni prece mozne ze by ryby prezivaly jen nahodne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 29.12.2009 14:10

v přírodě... vyvážené... mají víc prostoru, např v rybníku sedí ryby u dna a některé přežívají zaryté v bahně a skoro nedýchají, kyslík obsažený ve vodě jim stačí, když je ryb hodně, pak nastává problém, kde sehnat kyslík, proto chovatelé sakají díry atp.záleží i na přítoku, jestli nějaký je a kolik sebou přinese kyslíku... lesní potok se splavy nebo smrdutá stoka vedoucí skoro nehnutě do rybníka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.222 (?), 7.1.2010 15:06

Dobrý den, předcházející léta jsem měl tlustý led na jezírku, že by po něm mohl jezdit náklaďák. Na jaře po oblevě mi padla většina ryb z nedostatku kyslíku.,tak jsem to vyřešil dle mého mínění naprosto ideálně. Koupil jsem malý vzduchovací motůrek napojil vzduchovaní na dva kameny a je po problému. Hladina v okruhu dvou metru nezamrze ani v největším mrazu.

s pozdravem Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika