Produkce nutrifikačních bakterií



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
22.6.2016 21:38

Vždyť to vyzkoušejte a dejte pak vědět jak jste dopadl, od toho tohle forum je. Já po pravdě nevím, jak bych dokázal nějak cíleně ty nitrifikační bakterie kultivovat - myšleno pěstovat právě jenom je.  Otázka je, zda je vlastně vůbec potřebujete - vzhledem k tomu jak v běžném udržovaném jezírku probíhá cyklus dusíku o tom někdy dost pochybuji.
Třeba Vám něco málo napoví tenhle článek, publikovali jsme ho v loňském roce na základě jednodho delšího testu.
Pokud ho dočetete až do konce, tak pochopíte že v něm trochu polemizuji nad tím, zda jsou pravidelné dávky bakterií vlastně vůbec potřeba. Podle mého se totiž velká část přípravků do jezírek používá nevhodně, necíleně

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 14.108 (?), 20.6.2016 21:42

Vyluh z jecne slamy, dubovych listu atd se pouzival a pochazi z britskych ostrovu tam to aplikovali na potlaceni sinic ne dlouhych ras a kokalni rasy. pricip nikdo nevi byl to proste pokus omyl z pozorvani mohl by to byt sinergismus fenolyckych latek co se extrahuji ale tam jsou jine klimaticke podminky,,zde to nefunguje zkouselo se to i laboratorne i na ruznych pokusnych vodnich plochach... kdyz vam to zakvasi tak je to fajn hnojivo nebo sup s tim na kompost... t co budete tam chovat nebudou zdaleka nitrifikacni baterie ale rychle se mnozici sporotvorne MO a prvoci prevazne nalevnici..kdyz to nalejete do jezirka muze se stat to ze se nestane nic nebo vam to vypreduje zajety filtr... bakterie se daji ocovat ze zajeteho filtru z jezirka ne z akvarka  (jine podminky prrozena selekce kultivaru co vam venku to nedaji) odzkouseno a i ve vedeckych publikacich napsano staci dohledat... kvasene zeli je prave prirozenou mikroflorou co je obsazeno na tom zeli jso tam vetsinou kvasinky a nejake laktobacily proto je to bez pristupu vzduchu :) kultivovat MO chce nemale znalosti a hlavne trosku jiny bioreaktor temprovany, vzdchotesny at..velmi obtizne na domaci zhotoveni a dosti nakladne... zde plati kdo si hraje nezlobi ale nakultivujete nejaky biont neznameho puvodu a nebude te vedet co tam je je to to sme jak byjste sel nekde k JZD a nabral si prosak z hnoje taky to bude plne MO ale urcite ne tech ktere jsou pro jezirka... ono kultivovat bakterie a lyofilizovat ci vysporovat je neni levna zalezitost :)

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumpik99999 - (22) - 101.195 (?), 22.6.2016 13:19

Stejně je vždy super, jak každý říká, že takhle se to nedělá, to nebude fungovat. Všichni o všem ví všechno, ale aby někdo napsal něco typu: Dělá se to takhle, je na to potřeba toto, tak toho se zde člověk nedočká.angel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 22.6.2016 14:57

Dela se to tak. pridete do predajne a poviete chcem filtracny system za 5000 EUR a sluzbu udrzbu za 1000 EUR/rok. Dajte mi ponuku....takto sa to dela. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 22.6.2016 21:38

Vždyť to vyzkoušejte a dejte pak vědět jak jste dopadl, od toho tohle forum je. Já po pravdě nevím, jak bych dokázal nějak cíleně ty nitrifikační bakterie kultivovat - myšleno pěstovat právě jenom je.  Otázka je, zda je vlastně vůbec potřebujete - vzhledem k tomu jak v běžném udržovaném jezírku probíhá cyklus dusíku o tom někdy dost pochybuji.
Třeba Vám něco málo napoví tenhle článek, publikovali jsme ho v loňském roce na základě jednodho delšího testu.
Pokud ho dočetete až do konce, tak pochopíte že v něm trochu polemizuji nad tím, zda jsou pravidelné dávky bakterií vlastně vůbec potřeba. Podle mého se totiž velká část přípravků do jezírek používá nevhodně, necíleně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumpik99999 - (22) - 101.195 (?), 23.6.2016 8:35

Ten článek jsem zhltnul, něčemu jsem rozuměl a něčemu ne. Ale dost mi to dalo. Konečně opravdu nějaká rada. Já jsem byl dnes na kontrolu sudu a nestačil jsem se divit, jak šíleně začalo v sudě pěnit. Vytořila se bílá pěna, která se v sudě drží jen díky poklopu. Voda ale vůbec nesmrdí, je úplně tmavá a voní po namočené sláměsmiley

Zatím je to tam týden, takže musím nejméně ještě dva týdny počkat. Ale snad tam "něco dobrého" bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.108 (?), 22.6.2016 22:06

A pokud to to takhle delat nechcete tak i filtracni system udelate sam a udrzbu taky. Popisovat doma cistou produkci pouze nitrifikacnich bakterii vam asi nikdo nerekne jelikoz je to doma pro uplneho laika velmi obtizne (na netu je kotel volne pristupnych materialu i odbornych calnku o mikrobiologii a biotechnologiich) taky moc nenajde navodu (s nadsazkou) jak si doma postavit stepny reaktr na ohrev vody-vite kolik by jste usetril za vytapeni a kolik let by jste topil jen s par gramy uranu ci plutonia a sehnat taky neni problem saci nastivit Jachymov tam si nakutat trochu smlince a nadomaci odstredivce napr z pracky si jej obohatite..vse de kdyz se chce :D to byla jen nadsazka. prijemny den ;)

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.56 (?), 26.6.2016 17:41

Zdravím

mňa by skôr zaujímalo či keď na jeseň vypnem filtráciu a molitany nechám vysušiť bez toho aby som ich umyl a na jar ich hodím späť do filtra tak by to mohlo fungovať ako pridané baktérie alebo nie?

Momentálne mám kľud, pekné ryby, relatívne čistá voda, pohodička:-)

Ivan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 27.6.2016 14:50

zjistete si jaky druh mikrobiontu se nachazi v molitanech zda jsou sprottvorne a zda aerobni ci fakultativne aerobni a jak dlouho a za jakych podminek vydrzi na "suchu" ci spory a jakou rychlost ma kliceni pripadnych spor... ziskani tohodle infa se bude nakladem blizit jako realizace cca tri 50m3 jezirek.

zd eplati jedine pokus omyl, ale i tak na to muze mit obrovsky vliv xy faktoru.

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.56 (?), 28.6.2016 18:16

tak je to jasné. nasypem -nalejem tam baktérie za 4€:-)

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika