Problémy s filtrací a prosba o radu zkušenějších



host - 121.238 (?)
12.10.2011 20:35

Ak budete vypinat filtraciu urobite zle. Pocas filtracie vam bakterie odoberu cast zivin. Po vypnuti filtracie narazove uhynu a zacnu anaerobne sa rozkladat, hnit. To svinstvo prejde do vody, ked zapnete filtraciu aj s anaerobnymi bakteriami co mozu skodit rybam. O narazovej spotrebe kyslika z vody po zapnuti a znecisteni vody ani nehovorim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 240.4 (?), 11.10.2011 18:57, zobrazeno: 11050x
Mám jezírko asi 2500 l bez ryb osazeny asi 7 rostlin (kosatce, blatouch, tipa minima atd.) a dva lekníny zakrývající listy asi polovinu vodní hladiny. Jezírko je chráněno proti polednímu slunci. Pro filtraci používám sadu Laguna tj. čerpadlo POWERJET FREE-FLO 1500 a tlakovou filtraci PRESSURE- FLO (PF2500) s integrovanou UV lampou. S čistotou vody nemohu být spokojen a prováděl jsem i různé pokusy. nejprve jsem zjistil, že čerpadlo vlastně do filtrace nečerpá řasy a různé nečistoty, protože plášť čerpadla přes který se nasává voda je tak hustý, že mechanické nečistoty prostě nečerpá a tudíž nemohou být ani filtrovány. Pokusil jsem se proto nahradit uvedené čerpadlo kalovým čerpadlem gardena. To samozřejmě čerpalo vše, ale vysoký průtok způsobil, že tlakem protlačí přes pěnovou filtraci a hlavě kolem ní opět nečistou vodu. Takže vytékající voda opět nebyla čistá. Je mě jasné, že na výsledek má vliv jak čerpadlo tak filtrace. Mohl by mě někdo kdo máte více zkušeností poradit s optimálním návrhem. Pokud bych musel koupit něco jiného nechci se dočkat podobného zklamání. Na řešení pokus omyl je to dost drahé. Dík za vaše náměty
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 11.10.2011 21:12
zdravim :) zajimave ze pri takove filtraci nedokazete udrzet jezirko ciste ale zkusime se nejak dobadat k reseni.

Cerpadlo je konstruovano tak aby nenasavalo rasy protoze by se nejspise hodne rychle zadrelo nebo by se filtrace musela kazdy den cistit. Rasy bych odstranoval mechanicky nejakou sitkou lepe nez ji hnat pres filtraci. 11W lampa by mela stacit pokud uz neni vysvicena nebo neni zanesena kremikova trubice.

Jakou vodu mate v jezirku? Ze studny z radu nebo dopoustite z okapu? Dulezite je vodu nevymenovat pouze dopoustet odpar jak uz se tady debatovalo nekolikrat a pokusit se vytvorit ve vode rovnovahu, zkusit treba nasadit nejake bakterie.

Dale bych hnal vodu z filtrace tak aby protekala co nejvice pres rostliny znovu k cerpadlu. Jezirko bych se snazil vycistit od napadaneho listi a zbytku rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.10.2011 9:50

To, že se Vám jezírko nedaří udržet čisté, není neobvyklé. U takto malých jezírek se to prostě stává, můžeme diskutovat, čím to je, ale je to prostě tak.

Filtrace, kterou používáte, je poháněna čerpadlem spíše fontánového typu, které si s nečistotou neporadí. Pokud nepořídíte čerpadlo jiného typu,. budete muset tyto hrubé nečistoty odkalovat mechanicky, což je při objemu 2500 litrů ještě dobře možné.
Použití kalového čerpadla mi přijde nešikovné, bude mít patrně násobně větší výkon, než to původní, a Váš tlakový filtr nemá nejmenší šanci to množství vody ustát.
Pokud bych mohl radit, použijte původní čerpadlo Power Jet, a umístěte jej tak, aby Vám nenasávalo hrubé nečistoty a tolik se neucpávalo.Filtraci nechte běžet trvale, bez přestávky 24 hodin denně.
Nic do nádrže nesypte ani nelejte, čekejte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 12.10.2011 10:30

A jaké by bylo vhodné čerpadlo (optimální spotřeba s ohledem na velikostb jezírka), které by nasálo a čistilo i hnědé řasy? Nečistoty plovoucí na hladině samozřejmě čistím pomocí síťky. Hnědé řasy jsou ale i hlouběji a to takto čistit neumím. Vodu jsem použil z vodovodního řádu, ale je to již dva roky. Pouze vodu dopouštím a na začátku sezony použiji startovací bakterie (Gardena) a v průběhu sezony i přípravky proti hnědým řasám TZ212 (firma Heissner). Podle pokynuk filtraci se snažím průběžně čistit. Ale i když ho rozeberu jsou pěnové filtry téměř čisté. Takže mám dojem, že k žádné filtraci prakticky nedochází. UV lampu mám již asi 3 sezony, zde může být problém i když kontroluji a kontrolní světlo svítí. Filtraci jsem spouštěl přes spínací hodiny a to v době 7,00 - 22,00 hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.10.2011 14:28

Začněte tím, že filtr necháte bežet 24 hodin denně. Teprve pokud se nedoberete lepších výsledků,  pak bych začal řešil to ostatní.  V počasí, které je teď venku, nemůže být čistý vodní sloupec problémem, dokonce i s filtrem, co máte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.124 (?), 12.10.2011 18:07
Jen bych doplnil závěr pana Hrkala, dokonce i bez filtru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.32 (?), 12.10.2011 20:14

DObrý den přimísím se vám do forumu mám jezírko taky kolem 2500-3000 L hloubka 1.2m a v létě sem zapojil homemade filtraci o objemu 25 l a funguje jako zlatá do 3 dnů sem viděl na dno jezírka 1,2 m hloubka je to suprové nestálo to moc do 600 kč. musím souhlasit s ostatníma ýe nemá cenu vypínat fitraci nemá to žádnou cenu a chci se zeptat čistili jste jezírko na zimu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.13 (?), 17.10.2011 9:52

zdravím, jestli mohu.Co je mediem ve homedame filtru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 12.10.2011 20:35

Ak budete vypinat filtraciu urobite zle. Pocas filtracie vam bakterie odoberu cast zivin. Po vypnuti filtracie narazove uhynu a zacnu anaerobne sa rozkladat, hnit. To svinstvo prejde do vody, ked zapnete filtraciu aj s anaerobnymi bakteriami co mozu skodit rybam. O narazovej spotrebe kyslika z vody po zapnuti a znecisteni vody ani nehovorim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.32 (?), 17.10.2011 14:49

V homemade filtru je mediem co se vám hodí do první komory sem dal sítko na hrubé nečistoty a pak se jede v bio molitanech a houbičkách na nádobí někdo tvrdí že je bio molitam nastříhat někdo zase že je lepší v celku já osobně ho stříhám a dávám do raštlových pytlů ale musíto si to vyzkoušet co najdete doma a bude se to tam hodit šup tam stím :D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika