Problémy s filtrací a prosba o radu zkušenějších



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 240.4 (?) 
1.11.2011 1:15

Děkuji všem, kteří reagovali na můj dotaz a snažili se mě poradit. Celkem chápu stanovisko proč nevypínat filtraci s ohledem na existenci bakterií. Dobře ale nechápu vliv na prodloužení doby filtrace na čistotu vody. Jak jsem uvedl výše,  filtroval jsem asi 15 hod denně. přitom molitany jsou prakticky čisté i po několika měsících provozu. Několikrát jsem je kontroloval, s tím že filtr a molitany vyčistím, ale nic se na nich nezachytí prakticky za celou sezonu. Samozřejmě, že čistota vody se změnila s teplotou a voda je již výrazně čistější. Můj dotaz ale směřoval spíše k tomu jak se připravit na příští sezónu připadně co nahradit, abych příští rok opět pouze několik měsíců nezkoušel a nezažíval obdobné zklamání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.11.2011 10:51

Stále se upínáte na mechanickou filtraci, a to je jen jedna část filtračního procesu. To, že máte čisté houby neznamená, že filtr nefunguje. Můžete mít třeba takový typ čerpadla, které prostě větší nečistoty nenasaje - například proto, že má jemný filtrační koš. Nebo máte čerpadlo na špatném místě.

Bát Vámi, opravdu bych začal napřes rok s 24 hodinovým provozem filtru, je to cesta nejmenšího odporu, a může přinést s celkem vysokou pravděpodobností změnu k lepšímu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.32 (?), 1.11.2011 18:31

niekedy pomoze pritomnost druheho cerpadla, ktore da vode pohyb. Take cerpadlo nezenie vodu do filtra ani fontany ale robi pohyb. Mohlo by sa umiestnit tak, aby v jazierku co najviac vodu hybalo. Taka zvirena voda brzdi rast rias, dobre sa okyslicuje, vyrovnava teplotny gradient a hlavne necistoty sa neusadzuju ako v pokojnej vode a lahsie sa dostanu do filtra. Ja tiez o niecom podobnom uvazujem, ale zial v mojom pripade sa nemozem stazovat, ze by som nemal dost spiny v mojom filtry. Az moc. Mozno mate az moc cistu vodu. Potom aj filter je cisty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.210 (?), 1.3.2012 15:03

Jsem úplný laik ale mám zájem si svépomocí postavit koupací jezírko.Podle článků na internetu jsem sestavil teoreticky co bych do svého jezírka použil a jak prosím o radu zkušenější jezírkáře aby mi poradili co mám špatně a co ne tak aby mi to aspoň trochu fachalo díky za radu

Holub Miroslav


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.3.2012 18:07

Po mém soudu máte nešikovně řešen tvar té nádrže. Na šikných mělkých zonách se Vám obtížně udrží kačírek, kameny, vodní rostliny atd. Ten sklon mi přijde z Vašeho náčrtku příliš prudký, zvolněte :)
Pak jsem asi úplně nepochopil, jak plánujete použít ten filtr, pro nás pomalejší prosím o vysvětlení :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel Daniel - (36) - 177.97 (?), 1.3.2012 19:27

Mrknete tady - mam to lehce podobne :-) 

Tzn. na melcine byla na kacirek zahloubeny prostor a rostly teren se pak zvedal a vytvoril tak prirozenou zabranu proti sesouvani kacirku - navi jsou tam pak kameny - ale ty jsou spis na zakryti toho valu.

Jinak chtel byhc pozornit ze vetsina rostlin preferuje pro rust vodu hlubokou od 0-20cm, v hlubsi vode roste jen par druhu a ja i po trech sezonach mam obrostly pouze okraj jezirka - "melcinu" vubec, zkusim najit fotku. 

Jinak co se tyce filtrace tak v mem pripade by postacoval vykony filtr na separovani rasy a ostatniho plovouciho bordelu  - tzn. asi spadovy sterbinovy filtr. Dnes bych nevahal zainvestovat do neceho poradneho a netrapil se DIY vyrobou. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.114 (?), 3.3.2012 10:40

Přesně tak jak vy jsem chtěl tento problém z okrajem vyřešit smiley spíše se mi jednalo o ty filtry co se týče zainvestování do něčeho pořádného tak teď zrovna na to nemám protože finišuji na dostavbě domu ale chci vyřešit venkovní úpravy právě jezírkem když už tam ten bagr budu mít tak abych to měl při jednom hotovo.Jinak máte pěkné jezírko zrovna něco podobného by se mi líbilo jestli máte více informací o něm tak bych byl velmi rád kdybyste je tady uveřejnil díky mir.e.t@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.114 (?), 3.3.2012 10:28

Na okraj koupací zóny chci pod fólii použít pytle naplněné pískem a na fólii položit ploché kameny abych vytvořil menší val který zabrání aby se kačírek dostal do koupací části.Co se týče filtru to jsem se chtěl dozvědět právě od někoho zkušenějšího jestli to bude fungovat.Odvod z jezírka bych chtěl odvádět přes skimmer a gulu gravitačně do tří sudů první vortex druhý husí krky a třetí molitan pak čerpadlo a za ním jsem myslel použít tlakový filtr z něhož bych to hnal do vodopádu na druhé straně jezírka akorát nevím co to udělá v praxi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika