Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mám jezírko asi 2500 l bez ryb osazeny asi 7 rostlin (kosatce, blatouch, tipa minima atd.) a dva lekníny zakrývající listy asi polovinu vodní hladiny. Jezírko je chráněno proti polednímu slunci. Pro filtraci používám sadu Laguna tj. čerpadlo POWERJET FREE-FLO 1500 a tlakovou filtraci PRESSURE- FLO (PF2500) s integrovanou UV lampou. S čistotou vody nemohu být spokojen a prováděl jsem i různé pokusy. nejprve jsem zjistil, že čerpadlo vlastně do filtrace nečerpá řasy a různé nečistoty, protože plášť čerpadla přes který se nasává voda je tak hustý, že mechanické nečistoty prostě nečerpá a tudíž nemohou být ani filtrovány. Pokusil jsem se proto nahradit uvedené čerpadlo kalovým čerpadlem gardena. To samozřejmě čerpalo vše, ale vysoký průtok způsobil, že tlakem protlačí přes pěnovou filtraci a hlavě kolem ní opět nečistou vodu. Takže vytékající voda opět nebyla čistá. Je mě jasné, že na výsledek má vliv jak čerpadlo tak filtrace. Mohl by mě někdo kdo máte více zkušeností poradit s optimálním návrhem. Pokud bych musel koupit něco jiného nechci se dočkat podobného zklamání. Na řešení pokus omyl je to dost drahé. Dík za vaše náměty
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika