Pramen na zahradě



host - 146.110 (?)
5.1.2024 13:32
Cisticka je v betonu. Premyslel jsem ze bych udelal potucek a voda by tekla jen kdyz by byla voda. Na konci bych jej svedl do strouhy, ktera vede do mistniho potoku u lesa. Nebo mate nejakou radu co s ni?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.1.2024 13:22

Jen vy víte, jak je v zemi vaše čistička upevněna. Pokud jí máte upevněnou v betonovém loži, nejspíš nemusíte mít obavy, pokud je uložená jen v zemi, pak vaše znepokojení je na místě. Mně osobně se stala taková věc, že jsem nechal kdysi v létě do země vsadit prefabrikovanou plastovou vodovodní šachtu. jáma tehdy hluboká skoro 3 metry, nikde v ní ani kapka vody. V zimě napršelo naráz přes 100mm srážek, hladina spodní vody vystoupala až k povrchu země a celá vodovodní šachta vylétla ze země jako špunt z lahve. Měl jsem tehdy štěstí, že přívod pitné vody byl ještě uzavřený na šoupěti v komunikaci, jinak bych se za ní nedoplatil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.110 (?), 5.1.2024 13:32
Cisticka je v betonu. Premyslel jsem ze bych udelal potucek a voda by tekla jen kdyz by byla voda. Na konci bych jej svedl do strouhy, ktera vede do mistniho potoku u lesa. Nebo mate nejakou radu co s ni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.1.2024 13:53

Tady je každá rada těžká. Opět jen vy znáte situaci v místě. Jaký je půdní profil, tedy propustnost půdy, jaký je svah, jestli stružka povede jen po vašem pozemku, jestli budete vodu odvádět jen z vašeho pozemku nebo jestli s k vám bude stahovat i z okolních. Jestli je čovka upevněná v betonu a nehrozí, že se zvedne, asi bych se teď vysokou hladinou spodní vody netrápil, až bude sucho, hladina zase klesne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 5.1.2024 18:06

To nemusí být spodní voda.Může to být voda z deště a sněhu a kam se vejde tak zateče. Kdo to betonoval? Kdo to hutnil když to zasypaval.? Ta voda narazí na dno výkopu, dal neteče dolu ale vystoupá nahoru tou měkou zeminou. Třeba. Nestojím u toho. Jestli je v té čisticce voda i 1/2 tak i s tím betonem by to po té době vyplavat nemělo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika