Odsátí nečistot ze dna



host - 34.59 (?)
11.4.2011 14:09

Nečistoty ze dna vám každopádně pomůže odstranit vysavač. Já jej používám jak na podzim, tak i na jaře. Minulý týden jsem jej právě použila. Voda se po týdnu úplně pročistila, předtím stoupaly nahoru k hladině malé zelené chumáčky. Po vysátí je dno úplně čisté, že vidím i kořeny leknínů. Nemůžu jinak, než vysavač doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 61.15 (?), 10.4.2011 23:55, zobrazeno: 5991x

Dobrý večer. Mám druhým rokem fóliové jezírko o ploše cca 25m a max. hloubce 1,5m. Celý rok relitivně čistá foda, přestože používám jen doma dělanou filtraci v kombinaci s UV lampou a snažím se hodně okysličovat vodu. Po roztátí ledu jsem bohužel zjistil, že mám dno pokryté vrstvou kalu, spadaného listí, zbytkami rostlin a pod. Jinak je voda čistá. Zkoušel jsem dno vysát klasickým čerpadlem, kde jsem jeho sací hadici použil jako vysavač, ale nabylo to ůčinné tak jak bych si představoval. Listy a zbytky rostlin zacpávaly jak hadici tak i čerpadlo. S vodním vysavačem nemám zkušenosti, a nevím zda by podobný problé zvládl.  Zkoušel jsem nečistoty vybrat sítem, ale akorát jsem je rozvířil. Neporadil by jste někdo, jak se toho účině zbavit??? Děkuji Luboš.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 11.4.2011 9:03

Ja mam jazierko na vyvysenom mieste. Neviem, ci mate tuto moznost - odsavat na nizsie miesto. .ale vysavac by bol tiez riesenie. Azda su firmy, co vysavac prenajmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.59 (?), 11.4.2011 14:09

Nečistoty ze dna vám každopádně pomůže odstranit vysavač. Já jej používám jak na podzim, tak i na jaře. Minulý týden jsem jej právě použila. Voda se po týdnu úplně pročistila, předtím stoupaly nahoru k hladině malé zelené chumáčky. Po vysátí je dno úplně čisté, že vidím i kořeny leknínů. Nemůžu jinak, než vysavač doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Meeeda1 - (37) - 92.74 (?), 11.4.2011 14:46

jaky mas vysavac??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.193 (?), 11.4.2011 22:36

vysavač mám jednokomorový Pondovac. Vím, teď si řeknete, že je na nic. že práce s ním je spíše za trest. Ale dvakrát do roka to jedno odpoledne vždycky přežiju. Když jsem ho kupovala, myslím před třemi lety, stál něco málo přes 2500,-... Vysavač nasaje vše - bahno, listí. Jen vodu s kalem, kterou vyčerpá již do jezírka nevracím, ani přes filtrační sáček. nechám ji odtéct na trávu a do jezírka doplním čistou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.15 (?), 11.4.2011 17:49

Dobrý den, děkuji za radu. S vysavačem nemám žádné zkušenosti a tak nevím, jestli odsaje i tak velké nečistoty jako listy stromů a vodních rostlin? A když bych chtěl koupit vysavač, který tohle zvládne o jakou investici by se jednalo? Jsem z okresu Klatovy a nikde v rozumné vzdálenosti jsem bohužel nenašel žádnou půjčovnu, která by se půjčováním vodních vysavačů zabývala., takže to bohužel nemohu vyzkoušet.  Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 11.4.2011 19:24

Určitě Písař Plzeň (a navíc má sídlo v Klatovech!), možná i někdo jiný.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.247 (?), 11.4.2011 22:03
Mohl by mne nekdo vysvetlit jak ten pondovac funguje? Co sem koukal na ty videa tam sem nepochopil k cemu jsou tam ty dva cilindry kdyz stejne vsechen bordel tece druhou trubkou ven a na jejim konci musi byt nejaky pytlik ktery samotnou filtraci provadi. Znamena to ze sam vysavac vodu nefiltruje jen nasava a vypusti do pytliku na konci vypousteci hadice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika