nove jazierko: aku rybku (rybky)?



host - 1.251 (?)
22.7.2008 1:24

Pokud je v jezírku pár kubíků vody a čisté,  já bych vždycky na jaře koupil tak dva kilové kapry, přes léto se bavil jejich krmením a před vypuštěním jezírka na podzim je odlovil a hodil do mrazničky. Ti by shora byli určitě vidět, krmení by byla zábava a nebyl by žádný problém s zimováním.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 121.238 (?), 21.7.2008 13:06

Tak som natrafil na slnecnice. Su to nenapadne rybky, kupil som male 5 cm rybky, ktore by mali este trochu dorast. Kupil som vzhladom na ich "akvariovu" velkost 3 a pustil do jazierka, 5 m3. Su velmi plache co je dobre vzhladom na pritomnost nasej macacej selmy. Teraz je jazierko v stave experimentu. Voda je priezracna az n dno s trochu zelenym odtienom. Uvidime, ci sa toto zmeni.

Spominali sme jeseterov. Su to nadherne ryby, zial dorastaju do velkych rozmerov a asi nie su vhodne do mensich jazierok. Vraj su citlivejsie na znecistenu vodu. Vobec nie su plache. Videl som ich sa tarbavo motat popri brehu v jednom jazierku firmy, co sa jazierkami zaobera. Vraj si museli na ukazku zadovazit velke kusy (as 40 cm), lebo tie mensie padli mackam za obet. Mate niekto skusenosti s tymito rybkami? Ak ano, sem s nimi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 22.7.2008 1:24

Pokud je v jezírku pár kubíků vody a čisté,  já bych vždycky na jaře koupil tak dva kilové kapry, přes léto se bavil jejich krmením a před vypuštěním jezírka na podzim je odlovil a hodil do mrazničky. Ti by shora byli určitě vidět, krmení by byla zábava a nebyl by žádný problém s zimováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 6.8.2008 9:02

Mam rybicky len kratko, ale moje pokusy ich krmit boli marne. Raz som nachytal macku ako jedla granule, ktore sa casom dostali k brehu. (Zatial ryby nezere, lebo su dost plache) Je pravda, ze v jazierku mam kopu vselijakej havede, od vodnych slimakov, ktorych som nechtiac "kupil" s rastlinami, cez male potapniky, ci co to je, larvy komarov, ludovo povedane vodne pavuky, a ine drobne zivocichy, ktore mozu sluzit ako potrava. Ze by som mal nastolenu bio-rovnovahu a rybky su prezrate pravej prirodnej stravy? Nechcem krmit riasy. Asi velky kseft predajcom krmiv nespravim. Jazerko asi 5 m3, 3 slnecnice, 2 jesetery (do 15 cm), priezracna voda, takze na krmivo vidia. Napiste vase skusenosti s prvymi krmeniami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.131 (?), 10.9.2008 22:17

reagujem na vlastny prispevok.OD tej doby co som rybky kupil uz som videlk male prirastky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.1 (?), 11.9.2008 10:05

Zdravím, 8ks slnečníc mám v jazierku asi pol roka. Nachtal som si ich na jednom súkromnomSkúsenosť s nimi je asi taká, že všetok výter z kaprov a karasov ako aj malé rybky požerú.  Tkaže mám v jazierku stále rovnáký počet rýb. Pred, mesiacom mi do jazierka pribudla aj vodná korytnčka mapová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika