Neprospívající rostliny



Stránky: 1,  2   
host - 12.23 (?) 
29.7.2011 7:48, zobrazeno: 11464x

Byl bych vděčný za radu, proč rostliny žloutnou a zasychají s vyjímkou lekníků zasazených v nádobě a přihnojených. Na mých rostlinách kořenících v kačírku je zcela evidentní, že se jim moc nedaří. Např. šípatka po 2 měsích růstu teď zcela zanikla. Dva druhy orobinců také nevypadají nejlíp. Z rostlin převažuje žábník a průstka, kde je špatný zdravotní stav nejviditelnější. Plovoucí voďanka žabí, kterou množím v jiné malé nádrži do 14 dnů v rybníčku ztrácí svou krásně zelenou barvu a hnědne hnědne. Kotvice většinou rovněž po 2-3 měsícch končí. V jezírku je přiměřené množství kalu, nedá se říct, že by rostliny něměly dost výživy. Svou polohu - výšku vodního sloupce atd. sí určují už samy, jak se rozrůstají. Tak fakt nevím. Filtraci a chemii nepoužívám. Voda je studniční, zarybněno  - jen karasem. Jezírko je funkční cca 5 let. Pavlík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.130 (?), 29.7.2011 13:13

Pokud bych se řídila zkušenostmi z akvaristiky, snažila bych se stáhnout kal ze dna a vyměnila bych část vody, protože mám pocit, že podle vašeho popisu je ve vodě obsaženo až příliš mnoho dusitanů - odpadu, je moc "hustá". Rostliny pak nejsou schopny přijímat živiny a odumírají.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.23 (?), 29.7.2011 19:43

Děkuju, tak to mě nenapadlo. Pořád jsem se domníval, že čím více kalu, tím více to rostlinám prospívá. Vyzkouším co nejdříve. Pavlík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.232 (?), 31.7.2011 9:45

Dobrý den. Podle mne je to přesně obráceně než popisuje paní Lída. Rostliny zasazené pouze do kačírku nemají dostatek živin. Rostliny, které máte v nádobách s vyhnojeným substrátem, jak píšete prosperují dobře. Zvláště šípatka a kotvice jsou rostliny které vyžadují vysoký přísun živin a nejsou vhodné jako filtrační rostliny. Udělejte pokus. Zasaďte šípatku do květináče s výživným substrátem a vložte ho do kačírku v jezírku. Uvidíte zda bude šípatka prosperovat. St.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.97 (?), 31.7.2011 11:07

Je to pomerne zajimava problematika, taky mne to stve, na startu jezirka jsem vysadil cca 50-60 druhu rostlin od kazdeho tak 3-4 exemplare a za tri roky zustalo tak 10 druhu. Sitiny - tem se dari velice dobre, nejaky druh orobince, rakosy, par druhu trav, a drzi se i kosatce (ale moc se nerozrustaji), lekniny nerostou vubec, kotvice ty umrely tak do mesice. Resili jsme to tady v teto diskuzi od prispevku 12.4.2011 22:14 dal. Na zaklade toho jsem aspon zkusil zapichnout ke kazde rostline tycinku hnojiva - vysledek nepozorovatelny. Uvidim pristi rok. Chystam se udelat rozbor vody, tak pak dam vedet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 31.7.2011 12:21

No, chce to pokus...

Mám sice je plast.minijezírko a jen rok, ale kromě voďanky, kterou mně stihli jako malou zlikvidovat vodní šneci, se mi všechno pěkně rozrůstá. Ponořené mám v nádobách se substrátem na vodní rostliny ještě namíchaným s pískem, ostatní jen v kačírku... Kalu na dně minimálně, voda čistá, jezírko bez chemie a filtrace. Uvažuji pouze o solární fontánce kvůli provzdušnění vody za horka (letos to ani není pořeba).

Akvárium jsem mívala roky v rovnováze, ale jednou se mi stalo že začly odumírat a živořit rostliny, i přes doplňování nově sázenými, pokusy s přihnojením - nic nepomáhalo.Zjistila jsem pak, že ve dně je příliš kalu, který nedokázaly zpracovat a ten ovlivňoval kvalitu vody. Po předělání akvária (dno jen písek) rostly v pohodě. Z toho jsem vycházela...

Jinak zdravím, p.Stanislawe!!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
okrasna jezirka - (8) - 6.233 (?), 1.8.2011 10:37

Mám lekniny v koších se substrátem těm se daří dobře, mimochodem leknín je jedna z mála roslin, který musí být v substrátu aby se jí dařilo.

Kosatce mám jen v kačírku a mají cca necelý metr na výšku myslím že také prospívají, když dáte rosliny, které mají čistit vodu do substrátu tuhle funkci vlastně zničíte protože si budou brát živiny ze substrátu nikoli z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.105 (?), 8.8.2011 16:54

vysadil jsem loni taky víceru druhů kytek lekníny jen do kačírku loni měli 1-2 květy, letos kvetou nepřetržitě už 3 měsíce někdy i několik květů najednou, oi se týče šípatky tak loni jsem nyslel že úplně zašla a letos koukám jak se znovu objevila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.232 (?), 11.8.2011 23:41

Dobrý den. Co se týká šípatky (šípatka širolistá), je velmi náročná na živiny a nejlépe prosperuje v naplavených usazeninách nebo bahně v mělké vodě. Do rybníku na zahradě jsem zasadil před lety pár hlíz a dnes je tam několik metrů široká šípatková jungle. Někdy je těžké zjistit příčinu proč se právě určité rostlině nedaří. Pak je dobrá i metoda pokus, omyl a nebo se nestresovat a pěstovat jen rostliny kterým se daří. Zdravím všechny a paní Lídu. St.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.215 (?), 22.10.2013 12:11

Dobrý den.Já mám naopak problém, že se mi rostliny v jezírku příliš rozrostly a potřeboval bych je trochu korigovat.Když jsem se je snažil oddělit, tak se mi zvedalo celé dno a mám strach, že se poničí folie.Nestačilo by je jen na jaře když začnou vyrůstat, jen ostříhat? Děkuji za radu.bohumil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika