Nemocný karásek



host - 195.153 (?)
26.5.2011 20:18

Měl jsem na karesech po zimě různá menší či větší zranění, nyní mám jednoho karasa také odřeného zřejmě z toho jak blbou se třením, na jaře jsem to vyřešil tak že jsem je pochytal a rány jim potřel hypermanganem, normálně jsem na mokrý prst vlaz pár zrnek a potřel jim rány, hypermangan držel i po vrácení do vody a za pár dnů cca 10 bylo po všem. Nyní to udělám taky tak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kkukie - (2) - 142.141 (?), 26.5.2011 16:03, zobrazeno: 11095x
Zdravím, máme jezírko osazené karasy schubunkiny, několik jesenů, jesetery a koi kapry. Denně ryby kontroluji. Dnes se mi na jedné karasce objevila nejspíš plíseň. Je potažená jakoby slizem a odlupuje se jí i její kůže. Hned jsem jí dala do karantény, ale nevím co s ní. Zájem o krmení má. Ostatní ryby nemají žádné známky nemoci. Nemocné karasce evidentně karanténa nedělá dobře, dala jsem jí zvlášť do akvária... Co by jste mi poradili? Děkuju moc
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.153 (?), 26.5.2011 20:18

Měl jsem na karesech po zimě různá menší či větší zranění, nyní mám jednoho karasa také odřeného zřejmě z toho jak blbou se třením, na jaře jsem to vyřešil tak že jsem je pochytal a rány jim potřel hypermanganem, normálně jsem na mokrý prst vlaz pár zrnek a potřel jim rány, hypermangan držel i po vrácení do vody a za pár dnů cca 10 bylo po všem. Nyní to udělám taky tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kkukie - (2) - 142.141 (?), 26.5.2011 21:03
Je to právě jikernačka a otravovali jí už samci, ale ona jediná takhle vypadá. Jestli je to zranění, je normální, že je v těch místech zranění,,porostlá,, slizem? V jezírku se držela stranou, i když žrala, ale spíš u hladiny a v klidných místech. I plave pomaleji. Nerada bych jí tam vrátila kdyby to byla nemoc, ale zase se mi jí nechce držet v karanténě zbytečně, protože je v ní opravdu nešťastná. Zvláštní, že je to na rybě vidět... Ale v jezírku máme i koi kapry a ti jsou mi cennější, tak děkuji za jakýkoli názor radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika