Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
5.3.2008 17:41

Nejlevnější jezírko je to, co se staví jen jednou (věta, co jsem slyšel u pana Bartáka) platí u licitace nad cenou folie 2x. Chápu šetření nad filtrem, nad čerpadlem, ale nad folií - to mi zůstává rozum stát!
Jezírko už dávno není jen pro nejbohatší  - další blud. Plachta od kaminou - určitě je skvělé mít na dně jezírka reklamní nápis DHL nebo Mattoni
To jsme zvědav, co ještě přidáte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 166.33 (?), 2.10.2008 19:36

 Ta vase svarovana plachta z nakladaku je pouze a jenom pro vas a na lekniny.Kdybych si delal velke jezirko, tak si tam ten drek z tiraku nedam a koupim si poradnou od vyrobce svarenou 1 mmsilnou folii.To neni louze na leknina svarena ze zbytku.Toto setreni na nespravnem miste se nevyplaci Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.165 (?), 3.3.2010 18:24

velice vam fandím mate pravdu, každy nema tolik peněz na folii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.3.2008 16:15

Dobře, tak ta doba sudů z udíren nadobro pryč není, ale postrádá smysluplnost. Někdejší tvůrčí vynalézavost spočívala v tom, že tyto výrobky na trhu nebyly a současně suroviny jako železo se povalovaly všude, byly levné a daly se ukrást.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 5.3.2008 16:25

... je pravda, dnes uz sa zelezo nekradne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 5.3.2008 17:41

Nejlevnější jezírko je to, co se staví jen jednou (věta, co jsem slyšel u pana Bartáka) platí u licitace nad cenou folie 2x. Chápu šetření nad filtrem, nad čerpadlem, ale nad folií - to mi zůstává rozum stát!
Jezírko už dávno není jen pro nejbohatší  - další blud. Plachta od kaminou - určitě je skvělé mít na dně jezírka reklamní nápis DHL nebo Mattoni
To jsme zvědav, co ještě přidáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 5.3.2008 20:05

Vážený pane Hrkale, chápu vaši snahu. Jste prodejce zahradních jezírek a je třeba si občas na nějakém fóru přihřát kašičku.

Jen jsem doporučil co jsem viděl. Vzhledem k tomu, že to několik let používá zahradnictví co se specializuje na vodní rostliny, předpokládám, že jim to funguje. Mě osobně by to taky nenapadlo použít. Jinak ty plachty jsou na tirácích celou dobu na slunci. I v zimě. Opírá se do nich vítr. Takže bych řekl, že vlivem zimy a UV nestrácejí pružnost. Pokud se kvalitně svaří tak nevidím problém.

Domníváte se, že folie co prodáváte vy jsou estetičtější?

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.12 (?), 5.3.2008 21:01

Děkuji pane Vítku za Vaši radu na možnou náhradu folie. Velmi si cením, že jsou stále lidé, kteří nezištně poradí. Je jasné, že obchodníci kteří prodávají folie na jezírka tvrdí, že nic jiného nelze použít.. Snaží  se prodat na čem mají velký zisk. Jsou  však mezi námi stále kutilové, kteří hledají  i pro radost alternativní, nezvyklá řešení. Nebojme se experimentovat. a předávat si zkušenosti navzdory obchodníkům.  Navíc si myslím, že vzhledem k spotřebě fólií na jezírka ani o žádnou speciálně vyvinutou folii nejde. Jedná se pravděpodobně o běžnou stavební hydroizolační folii stabilizovanou proti UV záření, která se nazve jezírková folie a prodává se mnohem dráž, než její stavební alternativa.  Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 5.3.2008 21:38

No nebudu soudit zda stavební fólie je shodná jako rybniční. Aly domnívám se, že kdo chce tak se podívá na technické listy jednotlivých fólií. A pokud najde, že fólie jsou shodné, ale mají jen jiný název a jinou cenu, česká obchodní inspekce to může ošetřit.  Ale přesto bych se přiklonil ki tomu, že když obě fólie (stavební a rybniční) jsou stejně velké, stejně černé, neznamenáto, že jednu může být pružnější za mrazu než druhá apod. No a když nechcete kupovat fólii - nejlevnější řešení je dno izolovat zhutněným jílem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 5.3.2008 21:49

Zatím co jsem pozoroval je nejzranitelnější místo, kde končí vodní hladina. Při mém prvním pokusu o jezírko pro obojživelníky jsem kvůli svému nízkému rozpočtu použil obyčejnou folii co se používá na foliové kryty. Po několika letech zteřela v místě, kde bývala hladina. Proto pokud používáte alternativní materiály doporučuji, aby mítsto kde je hladina bylo posypáno kačírkem. Co vím, tak to zmiňované zahradnictví nemělo ošetřené ani toto a nepuchřelo jim to.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 6.3.2008 11:52

S foliou sa oplati risknut ak je jazierko male, ak sme taki experti, co vsetko radi  stale menia a vieme ze ak to par rokov vydrzi, ze to bude OK a ze ak to nevydrzi, ze budeme radi, ze sa mame v com vrtat. Ja s foliou radsej nebudem riskovat.

Ma niekto info o tom, ze stavebna folia je lacnejsia nez jazierkova? Kolko vlastne stoji ta odporucana Fatra? Maju aj v nejakych rozmeroch, ze sa nemusi spajat? Napriklad na jazierko kde treba sirka 6,8 m? Ktora folia co je origos na jazierko, 1 mm je cenove nadostupnejsia?

Da sa ja s deravou

Staci mat poruke studnu, vykonne cerpadlo co bude doplnat vodu,...uz prefiltrovanu. Nejake otuzile rastlinky a rybky. A dobre nervy, ked pride ucet za elektriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika