Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



host - 221.138 (?)
5.3.2008 15:36

Vážený pane Vítku, sice jsem původně nechtěl reagovat, ale nedá mi to. Jezírek jsem už několik dělal a můžu Vás ubezpečit, že běžné jezírko není pouze pro bohaté. Je to pro kohokoli z nás. Není to nic nákladného. A taky jsem přesvědčen, že výrobce nevydělává závratně na tom, že vyrábí fólii, která se na jezírka hodí. Je to totiž nepatrný podíl z toho, kde se tyto fólie vlastně používají. Je to třeba stavebnictví ve všech podobách, kde je spotřeba mnohonásobně vyšší. Troufnu si tvrdit, že množství fólie, která se použije jen na jezírka, tak to ta firma vyrobí za pouhý jeden den. Asi tak. Stanislaw.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 105.97 (?), 5.3.2008 13:38

Pane Hrkal všechny Vaše argumenty jsou samozřejmě správné, ale co když je někde nějaký kutil, který narozdíl od nás něco "kreativně" vymyslel a funguje mu to? Třeba i deset let?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 5.3.2008 14:34

No, já nevím. Jestli někdo sestrojí jakoukoli sestavu a jednu její součást ošidí a výrazně poddimenzuje, tak já na tom nevidím nic kreativního. A to ani v případě, že mu náhodou vydrží i 10 let.
   Myslím, že doba nápadů, jak vyrobit udírnu ze sudu na asfalt a jak upravit nádobu na asfalt ze staré udírny, je nadobro pryč. A nic na tom nemění ani fakt, že Přemek se tím stále úspěšně živí. Tak to laicky vidím i s tou silážní fólií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 5.3.2008 14:49

Nemohu souhlasit s tím, že "doba nápadů, jak vyrobit udírnu ze sudu na asfalt a jak upravit nádobu na asfalt ze staré udírny",  je nadobro pryč. Proč by byla? Když se někdo zabaví tím, že takové věci dělá, tak proč by je nedělal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 5.3.2008 15:10

Já mám dobré zkušenosti s plachtou co se používá na tiráky. V technolenu prodávají odřezky od 14 do 20Kč/Kg. Je to Uv stbilní, dobře se to svařuje, je to pevné a levné.

Když se pod to dá geotextilie a dobře se to svaří, tak by neměl být problém.

 Oni ty odřezky jsou třeba role 1,5m*10m

Mají různí barvy a různou gramáž.

Stavba jezírek je lukrativní záležitost, na které si Výrobci folií namastí kapsy. Jezírka jsou přeci pro boháče, tak proč je nepodojit.  Ani bych se nedivil, kdyby ta silážní folie byla uplně stejný výrobek prodávaný pod jiným označením.

Také si nemyslím, že má cenu na všem šetřit, současně ale nemá cenu plýtvat financemi.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 5.3.2008 15:36

Vážený pane Vítku, sice jsem původně nechtěl reagovat, ale nedá mi to. Jezírek jsem už několik dělal a můžu Vás ubezpečit, že běžné jezírko není pouze pro bohaté. Je to pro kohokoli z nás. Není to nic nákladného. A taky jsem přesvědčen, že výrobce nevydělává závratně na tom, že vyrábí fólii, která se na jezírka hodí. Je to totiž nepatrný podíl z toho, kde se tyto fólie vlastně používají. Je to třeba stavebnictví ve všech podobách, kde je spotřeba mnohonásobně vyšší. Troufnu si tvrdit, že množství fólie, která se použije jen na jezírka, tak to ta firma vyrobí za pouhý jeden den. Asi tak. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 5.3.2008 15:54

No dobrá. Máte zřejmě pocit, že se v každé diskuzi chovám jako záškodník. Není to ale mím cílem.

Chtěl jsem jen říci toto. Budu-li potřebovat 6*6m folie v ceně 60kč/m2 dám za to 2160Kč což je ok.

Pokudkoupím plachtu 15kč/kg při gramáži 0,5kg/m2 vyjde mě to na 270Kč což je hodně málo.

Teď si vemte. že někdo buduje podstatně větší jezírko. Tam už to je hodně znát.

Diskuze byla na téma levné materiály, tak jsem přidal co vím. Tento materiál používá jedno zahradnictví co se zabívá pěstováním leknínů.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.3.2008 16:12

Když si však necháte přivézt pár desítek km náklaďák třicet dvojky kačírku, a to není zdaleka všechno, zjistíte, že náklady na fólii nejsou to nejdražší. Navíc tam máte to, co do jezírka patří i s jakousi zárukou. Kde máte jistotu, že v plachtě od TIRáku se dlohodobým pobytem ve vodě nerozpadne textilie a nebudou se uvolňovat nechtěné látky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 5.3.2008 16:18

Ja sa na jazierko len chystam. El na folii setrit asi nebudem. Nechcel by som riesit unik vody z jazierka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 5.3.2008 16:20

Nikde jsem netvrdil, že se chováte jako záškodník. Jen jsem si vzpoměl na slova svého pana profesora, který nás učil toto. Účel, účel, účel a pak to udělejte pěkné. Jsem hodně přesvědčen o tom, že pokud chci stavět jezírko, použiju na jeho stavbu to, co je pro to určené, aby to ten účel plnilo. Nic víc. Pokud jste Vy přesvědčen o tom, že plachta z nákladního auta je ta pravá, pusťte se do toho. Přeji Vám úspěch. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.33 (?), 31.7.2009 9:35

Dobrý den. Zvažujuji stavbu jezírka. Patřím k domácím kutilům a k lidem, kteří si pokud to jde udělají doma sami vše. A když jsem si tak pročítal tuhle diskuzi, tak jsem dost dobře nechápal.

Děkuji panu Vítkovi za nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika