Kdy začít krmit rybyčky?



host - 25.20 (?)
15.3.2012 20:41

Chovatel pstruhov mi povedal, ze on svoje ryby krmi pocas celeho roka. Ale pstruhy su aktivne aj v zime, pri KOI kaproch by som bol opatrnejsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 16.80 (?), 14.3.2012 20:35, zobrazeno: 4015x

kdy po zimě můžu zčít krmit rybyčky? Slyšel jsem, že se můžou krmit, pokud je teplota vody nad 10 stupňů. Je to pravda?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.21 (?), 15.3.2012 11:45

Udává se 8-10st. C. V přírodě ale ryby (kapři, karasi,...) přijímají potravu i při nižších teplotách, zejména na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.20 (?), 15.3.2012 20:41

Chovatel pstruhov mi povedal, ze on svoje ryby krmi pocas celeho roka. Ale pstruhy su aktivne aj v zime, pri KOI kaproch by som bol opatrnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.197 (?), 15.3.2012 21:03

Pstruh, jeseter - aktivní celý rok. Kapr, karas - při cca 4 stupnich jsou téměř bez pohybu u dna. Při nějakých 5-7 stupnich začínají přijímat potravu. Problém ale může být s nebezpečím překrmení. A pozor na to, že asi nebude nejúčinější filtrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.246 (?), 16.3.2012 10:21

Já osobně začínám krmit, až když má voda kolem 13 - 15°C. Přeci jen po zimě mají ryby zpomaleny metabolismus a jejich travení není ještě pořádně "nastartováno". Takže se pak muže stat, že se ryba jakoby nafoukne a muže umřít. Zaleží jaké tam mate ryby, ale ja tam mam třeba i nějaké ty japonské KOI a raději si o chvilku déle počkam, než abych riskoval uhyn. Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.162 (?), 19.4.2012 10:31

Ja ich nekŕmim vôbec, sused im nasypal nejaké granulky pre akváriové rybky ale nejavili o to záujem. Zato sú velmi čulé nedajú sa vôbec chytiť sieťkou a zožerú všetko čo pristane na hladine. Jedná sa o obyč.červené karasy z pôvodných štyroch zakúpených mám cez 30 mladých presne ich neviem spočitať. Aby som ich nekŕmil mi poradil kamarád (zoológ), že čo si tam nájdu im musí stačiť a vyzerá to po troch rokoch že mal pravdu. Že ak ich budem kŕmiť budem mať špinavú a zariasenú vodu. Ináč filtrácia je riešená koreňovou čističkou ktorá je súčastou jazierka čerpadlo 35W a UV lampa 11W - obsah 13m/2. Nič tam nesypem a s čistotou vody nie je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika