Jezírko v zimě



host - 130.20 (?)
12.3.2015 19:42

Máte pravdu, vysavač je nejlepším řešením. V "půjčovně" se ale platí záloha cca 5-10 tis . S tím je nutné počítat a nebo si pořídit vlastní 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 130.20 (?), 5.3.2015 21:37

UVC lampu nezapínám už 5 let. Tu jsem odsunul do sklepa kde leží nevyužita a přesto je voda i nyní průhledná až na dno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.162 (?), 6.3.2015 15:34

To vám samozřejmě přeji.

A nějaká zpráva pro nás ostatní - jak toho docílit, co za tím je, co používáte. Proč si myslíte, že to tak máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 6.3.2015 17:07

Já sice UV lampu zapínám ale ono pozor, UV lampa neni jen na ničení řasy ale i zárodků bakterií, které napadnou rybu když je slabá. Takže nechat jezírko bez UV lampy není úplně ideální, i když je voda úplně průzračná. Netvrdím že musí běžet 24 hodin denně.

Ale na "čistotu" vody má velký vliv filtrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 9.3.2015 11:05

Význam UVC lampy bych nepřeceňoval. Rozhodující vliv na čistotu vody má již samotná konstrukce jezírka. Umístnění, oslunění, plocha / hloubka, výkon čerpadel / filtrace atd. Pokud UVC "neozáří" 100 % obsahu vody, bakterie se rychle množí, tak je jen jakýmsi " placebem pocitu ošetřené vody". V případě napadení ryb přenosnou infekční nemocí je UVC bezmocná, pokud si "neposvítíte" i na ryby  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 11.3.2015 0:34

Na čistotu vody a celého jezírka má vliv určitě hodně věcí, nicméně v sobotu jsem zapojil do filtace UVC lampu a silnější čerpadlo. Zároveň jsem trochu kartáčem očistil kameny na břehu a kaskádku, takže voda byla naprosto neprůhledná, skoro až černá.

Dnes - po třech dnech - vidím na dno, rozeznám každou rybu. Jen na hladině cosi plave, prach nebo snad už nějaký pyl?

Je pravda, že na 4 kubíkové jezírko mám 24W UVC lampu, ale udělá to s plovoucí řasou zázraky. A během roku jede jen občas, takže spotřeba rozhodně není žádný problém.

Za sebe určitě vidím UVC jako důležitou, aspoň v mém případě. Sice jede jen pár dní v roce, když se mi zdá voda nějak méně jiskrná, ale vždy to hned pomůže. Lepší než chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 12.3.2015 0:47

Tak jezírko se pěkně čistí, už vidím dobře na dno a každou rybku.

A právě pohled na dno mne nepotěšil, mám tam kačírek a je samozřejmě pokryt řasou.

Před zvětšením jezírka jsem vždy na jaře vodu vypustil, kačírek propral. Ale po rekonstrukci to asi takto už nepůjde.

Jak to vyčistit? Vysavač, ale ten nemám, navíc jej kupovat pro jedno čištění na jaře v podstatě minijezírka se mi nechce. Jde o cca 3 m/2 dna.

Uvažuji o nějakém čerpadle, které umí nasávat vodu hadicí, dát na konec něco jako třeba uřízlou PET lahev a takto to odkalit jako u akvárek, prostě udělat odkalovací zvon, jen s čerpadlem, samospádem to nejde.

Jenže skoro všechna čerpadla jsou do vody a nasávají přes velé tělo, ne jen přes vpust na hadici.

Nemáte někdo nápad, jaké čerpadlo použít? Ani nevím, jak silné - odhaduji 1000 - 1500 l/hod?

Máte s tím někdo zkušenosti, řešíte to někdo tímto způsobem? Nebo jiný dobý nápad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.218 (?), 12.3.2015 8:45

Protože stejný problém se tu poměrně mnohokrát řešil, zřejmě Vám nakonec nic jiného nezbyde, než použít jezírkový vysavač. A to hlavně z toho důvodu, že máte na dně volně kačírek. Jakékoliv čerpadlo bude s kačírkem mít nepřekonatelný problém. Jedině použít předfiltr, ale ten budete mít okamžitě ucpaný. Tedy komfort obsluhy veškerý žádný. 

Zkuste se optat po svém okolí a někde si jezírkový vysavač půjčit. Ten si s kačírkem i řasou poradí bez problému. Možná když zde na foru zmíníte odkud jste, že se někdo v blízkosti najde. Nebo existují firmy, které jej za nějakou drobnou konvertibilní Kč zapůjčí. Minimálně p. Hrkal zde na diskuzi Vám určitě vyjde vstříc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 12.3.2015 19:42

Máte pravdu, vysavač je nejlepším řešením. V "půjčovně" se ale platí záloha cca 5-10 tis . S tím je nutné počítat a nebo si pořídit vlastní 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 13.3.2015 19:48

Tak jsem se podíval na ceny vysavačů a připadá mi, že jsou mnohem vyšší než před 3 roky, když jsem o tom uvažoval.

Zkusil jsem vzít kartáč na tyči a kousek dna očistit. Jde to velmi dobře, trochu to zakalilo vodu, ale jsou to větší kousky, takže to filtrace do rána asi dobře pobere. Takto to na 3 - 4 x vyčistím celé.

Ale o tom čerpadle pořád uvažuji, asi bych chtěl vysát kal z vrstvy kačírku, což by neměl být problém, pokud bych použil čerpadlo, co umí nasát vodu hadicí, asi mrknu na web po něčem.

Jinak voda je za ten necelý týden jak křiťál, s filtrací jsem nad míru spokojen (mám Biosmart 36000). Jen ta teplota nejde moc nahoru, dnes cca 7°C, krmit zatím asi není vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.241 (?), 16.3.2015 14:59

Vysavač jsem si pujčoval se zálohou 3000. Z které se pak odpočítávalo pujčovné dle počtu dní. Ono dát 10500 za vysavač nebo si ho radši pujčit, toť otázka. Vysávám jen jednou za cca 2 roky a tak se mi to ani moc nevyplatí si ho kupovat. Kdybych u jezírka počítal s gulou tak možná nepotřebuji ani ten vysavač... Jen občas vzít kartáčem stěny jezírka a gula a filtrace si s tím poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika