Jezírko na jaře - poraďte prosím



host - 125.208 (?)
27.3.2012 22:15

Voda je neprůhledná.. když si ji naberu tak je " čistá" ale v tom kvantu je prostě špatná.. jestli se nepletu zelená řasa..

A co se týče ryb, tak to je druhý důvod.. před 2 roky jsem pořídila 6 karasů a 1 kojáče. a z 6 karasů jich je už kolem 30.. takže je potřebuji přebrat a nechat jen některé.. kolik by jste pane Hrkal doporučoval?

A jaký máte názor na domácí filtr "sud"- vrstvy zeolit, houby, krky,...?Pomůže to při potížích s vodou?

Š.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 125.208 (?), 27.3.2012 13:18, zobrazeno: 4927x

Mám jezírko cca 10m3, foliové.. potřebovala bych ho letos na jaře vyčistit..to znamená vypustit pochyta ryby a vydrhnout..voda je dost kalná a loni nebyla příležitost čistit..

Ale můj hlavní dotaz zní: Mám všechnu vyčerpanou vodu "vyhodit" nebo mám určitou část uschovat a vrátit?... možná to řeknu blbě, ale kvůli rovnováze a živinám?

Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.3.2012 13:43

Jestli je voda taková, že Vás její stav vede k vypuštění jezírka, není důvod proč ji skladovat vedle a znovu použít. Nevím, kolik ryb v nádrži máte, zde by mohl nastat problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.208 (?), 27.3.2012 22:15

Voda je neprůhledná.. když si ji naberu tak je " čistá" ale v tom kvantu je prostě špatná.. jestli se nepletu zelená řasa..

A co se týče ryb, tak to je druhý důvod.. před 2 roky jsem pořídila 6 karasů a 1 kojáče. a z 6 karasů jich je už kolem 30.. takže je potřebuji přebrat a nechat jen některé.. kolik by jste pane Hrkal doporučoval?

A jaký máte názor na domácí filtr "sud"- vrstvy zeolit, houby, krky,...?Pomůže to při potížích s vodou?

Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.3.2012 13:18

To, že máte vodu neprůhlednou, opravdu s velkou pravděpodobností způsobuje řasa.
Vzhledem ke skladbě ryb bych to nějak neřešil, ryby někam na den - dva přemístil, nádrž vyčistil, pustil filtr a vrátil je nazpět.
Filtr není nikdy na škodu, a určitě pomůže. Zda ta jeho pomoc bude "okometricky" patrná, záleží na špinavosti nádrže, a velikosti a výkonu filtru :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.208 (?), 28.3.2012 14:45

Já vím, že je to alchymie.. a to co funguje v jednom jezírku nemusí fungovat v dalším... těch ovlivňujících faktorů je nezkutečné množství..a tak je to někdy boj..

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.208 (?), 4.4.2012 14:59

Pane Hrkal, ještě bych se chtěla zeptat.. jakou vodou doporučujete dopustit zpět?

Kohoutková nebo studnová..?

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.4.2012 18:37

Nebojte se vodovodu. Nevím, jakou máte kvalitu vody ve studni, když už nic, máte alespoň nějakou záruku, čím dopoušíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 4.4.2012 18:45

tou levnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.246 (?), 27.3.2012 21:00

Jak říka pan Hrkal, pokud jerízko vypouštíte hlavně kvuli špinavé vodě a vyčištění jezírka není duvod si ji nechavat. Nová voda z vodovodu se za nějaký čas díky roslinám a ruzným živočichům také dostane do rovnovahy.;-) Pokud to vypouštění a čištění nebude trvat dele než den, tak by rybí osádka mela v pohodě vydržet někde va vaničce nebo lavorech, pokud to vidíte na delší dobu, tak by to chtělo dat ryby do nejaké větší "nadoby" např. vana a zajistit nějaké vzduchování nebo proudení vody. Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika