Jezírko na jaře - poraďte prosím



host - 125.208 (?) 
27.3.2012 13:18, zobrazeno: 4924x

Mám jezírko cca 10m3, foliové.. potřebovala bych ho letos na jaře vyčistit..to znamená vypustit pochyta ryby a vydrhnout..voda je dost kalná a loni nebyla příležitost čistit..

Ale můj hlavní dotaz zní: Mám všechnu vyčerpanou vodu "vyhodit" nebo mám určitou část uschovat a vrátit?... možná to řeknu blbě, ale kvůli rovnováze a živinám?

Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.3.2012 13:43

Jestli je voda taková, že Vás její stav vede k vypuštění jezírka, není důvod proč ji skladovat vedle a znovu použít. Nevím, kolik ryb v nádrži máte, zde by mohl nastat problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.208 (?), 27.3.2012 22:15

Voda je neprůhledná.. když si ji naberu tak je " čistá" ale v tom kvantu je prostě špatná.. jestli se nepletu zelená řasa..

A co se týče ryb, tak to je druhý důvod.. před 2 roky jsem pořídila 6 karasů a 1 kojáče. a z 6 karasů jich je už kolem 30.. takže je potřebuji přebrat a nechat jen některé.. kolik by jste pane Hrkal doporučoval?

A jaký máte názor na domácí filtr "sud"- vrstvy zeolit, houby, krky,...?Pomůže to při potížích s vodou?

Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.3.2012 13:18

To, že máte vodu neprůhlednou, opravdu s velkou pravděpodobností způsobuje řasa.
Vzhledem ke skladbě ryb bych to nějak neřešil, ryby někam na den - dva přemístil, nádrž vyčistil, pustil filtr a vrátil je nazpět.
Filtr není nikdy na škodu, a určitě pomůže. Zda ta jeho pomoc bude "okometricky" patrná, záleží na špinavosti nádrže, a velikosti a výkonu filtru :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.208 (?), 28.3.2012 14:45

Já vím, že je to alchymie.. a to co funguje v jednom jezírku nemusí fungovat v dalším... těch ovlivňujících faktorů je nezkutečné množství..a tak je to někdy boj..

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.208 (?), 4.4.2012 14:59

Pane Hrkal, ještě bych se chtěla zeptat.. jakou vodou doporučujete dopustit zpět?

Kohoutková nebo studnová..?

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.4.2012 18:37

Nebojte se vodovodu. Nevím, jakou máte kvalitu vody ve studni, když už nic, máte alespoň nějakou záruku, čím dopoušíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 4.4.2012 18:45

tou levnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.246 (?), 27.3.2012 21:00

Jak říka pan Hrkal, pokud jerízko vypouštíte hlavně kvuli špinavé vodě a vyčištění jezírka není duvod si ji nechavat. Nová voda z vodovodu se za nějaký čas díky roslinám a ruzným živočichům také dostane do rovnovahy.;-) Pokud to vypouštění a čištění nebude trvat dele než den, tak by rybí osádka mela v pohodě vydržet někde va vaničce nebo lavorech, pokud to vidíte na delší dobu, tak by to chtělo dat ryby do nejaké větší "nadoby" např. vana a zajistit nějaké vzduchování nebo proudení vody. Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika