Jeseter vs chemie



Stránky: 1,  2,  3   
host - 125.208 (?) 
17.7.2012 13:51, zobrazeno: 13100x

Dobrý den, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s PondClear nebo s něčim podobným a jezírkem kde jsou jeseteři?

Zakoupila jsem na likvidaci řasy a po důkladném pročtení jsem zjistila že se nehodí pro jezírka s jesetery, protože obsahuje měď (to bohužel nikde napsáno nebylo- až v příbalovém letáčku).

A ještě jedna otázka.. nemám jezírkový vysavač jen jemnou síťku.. co se stane když bych všechen posrážený humus nevybrala? Uškodí to rybám?

Mám jezírko cca 13 m3 a přípravek je na 10 m3- zabere to a zároveň bude šetrnější k jeseterům?- vylovit nemůžu.. bohužel jsem je od vypuštění neviděla.. :(

A ještě jedna věc.. vím že to jen řeší důsledky a ne příčinu.. na příčinách se už pracuje..

Š.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.7.2012 16:09

Přípravek Pond clear se opravdu nedoporučuje pro použití ve vodě, kde jsou jeseteři. Není to ale mědí - ta tam pokud vím vůbec není, nevím, jak jste na to přišla.  Ten důvod je jiný - sediment, který po použití přípravku vznikne z nečistot ve vodním sloupci, sedne na dno v celkem silné vrstvě.  Jeseter je dnová ryba a tudíž se v té vysrážené hmotě pohybuje stále, v daleko větší koncentraci než běžná ryba plovoucí ve vodném sloupci. Podobný problém bude mít s tímhle přípravkem každá dnová ryba.
Vzniklý kal každopádně odlovte, jakoukoli cestou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.208 (?), 17.7.2012 18:46

Tak se omlouvám, že jsem to špatně napsala.. myslela jsem, že nikde nebylo psané že se nehodí pro jesetery a ne že tam je měď.. to jsem si odvodila..

Ale stejně by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s použitím v nádrži s jesetery. 

Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.7.2012 21:03

Používám jiný typ flokulantu a vrstva po vysrážení není nijak silná (1 až 1.5 cm). Mám vodu ale pořád průhlednou. Část kalu jsem nahnal síťkou do prohlubně k čerpadlu, další část tak svým rejděním nahnal jeseter. Většina kalu je tedy po několika dnech pryč. Flokulant používát tak cca 1x za tři týdny. Vysavač plánuji koupit na podzim. 

Teď jsem ale začal hodně provzdušňovat a každý týden přidávám do vody bakterie, takže interval flokulace výrazně prodloužím, protože voda je pořád krásně čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.7.2012 21:26

Když už mluvíme o jeseterech a chemii, jak snášejí jeseteři nižší Ph? Doporučená hodnota pro jesetery je 7 až 8. Jak reagují na hodnoty kolem 6?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 12.160 (?), 24.6.2013 16:56

Tak svůj názor na flokulant beru zpět. Vlivem letošních dešťů mě kleso pH k 6 (možná pod 6 - měřeno jen papírky) a po aplikaci flokulantu jsem přišel o tři jesetry a dva jeseny. Na návodu píšou nepoužívat v případě poklesu pH pod 6,5. Trpká zkušenost. Vrátil jsem se k doplňování vody do jezírka za studny a flokulant vyhodil.

Mimochodem, jak často provádíte průběžnou obměnu části vody v jezírku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.132 (?), 24.6.2013 17:29

Ako flokulant sa pouzivaju hlinite soli (neviem ci je to ten pripad) a tie su mierne kysle. Niekedy sa udajne pouziva kombinacia, striedanie s dalsimi flokulantmi, ktore reaguju s rozpustnymi fosforecnanmi a uhlicitanmi na baze hydroxidu vapenateho ci horecnateho. Ide o znacne zriedene koloidy pouzivane v pripade ak pH vody nie je zasadite. Ked nic ine, vrati vam to pH na vyssie hodnoty. Okrem tychto sa niekedy pouziva bentonit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 12.160 (?), 24.6.2013 18:34

Po každém použití flokulantu se pH snížilo (a na dně vznikla bílá sraženina). S odstupem času bych jako svůj hlavní problém označil nedostatečnou výměnu vody v jezírku (doplňoval jsem jen odpar) a zbytečnou honbu za průzračnou vodou. Navíc odpar jsem doplňoval jen dešťovou vodou, která po změření je docela kyselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 24.6.2013 18:43

a dazdova voda ma mizuvu pufracnu schopnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.98 (?), 24.6.2013 20:26

Zdravim

je problem ze flokulanty obsahuji hlinik ktery pri hydrolize vody odebira oh za vznkihu volnehio protonu vodiku tudis okyseluje, a pri pH pod 6, se uholnuje kation jez je celkem toxicky pro ryby (s vysi kunduktivitou toxicita klesa) to samé se deje pri ph nad 8,5 v alkalicke oblasti je jeste toxictejsi jenze zde vytvari hydroxikomplexxni iont jez ma nizzsi toxicitu... ale je spousta prvku jez jsou antagonistou k toxicite hliniku napr kremik ale jde o pomer da se to vychytat pri vyvoji flokulantu do jezirek..

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika