Jaký koupit jezírkový vysavač?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?) 
23.1.2009 9:05

Presne tak. Ak chcem rylovat zahradu, nekupim si bager a ak chcem vykopat zaklady, objednam si bager ako na to ist s rylom. Nekumim si ani trektor s pluhom ak mam zahradku 3 x 3 m. Ak ma niekto male jazierko a chce si urobit udrzbu sam, a ma povedzme aj ten vysavac na mokre hmoty, mozno si kupi ten odlucovac od Karcheru za 100 EUR. Aj ten poriadne nevyuzije, mozno raz za rok s nim odsaje nejaku usadeninu v jazierku. Urcite si nekupi masinu za 40 tis.,... je to smiesne. Ak ma niekto rybnik a v nom vrstvu blata, mozno si objedna firmu, co pride s profi strojom. Tie vyrobky su urcene na uplne iny ucel a ich pouzitie je takmer nezrovnatelne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 144.218 (?), 10.3.2009 16:53

Mám štěstí, je jezírko mám na zahradě na terénní terase, takže se mě osvědčilo " stáčet "  nečistoty a usazeniny coulovou hadicí do sudu, umístěného nížeji.  Za pár hodin se nečistoty usadí, čistou vodu odčerpám ponorným čerpadlem zpět do jezírka, usazeniny dám do kompostu.

    Vysavač na nečistoty v jezírku se vůbec neosvědčil, nesplnil očekávání. Naštěstí jsem ho vrátil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.41 (?), 22.4.2009 8:28

dovolím si  vám napsat své zkušenosti. loni jsem zakoupila gardenu   ten silnější a dražší s plynulým provozem.  mám koupací jezírko l,60 hloubku    a krásně odsaje   až ze dna pod silným tlakem.    ale musela jsem vymyslet jiné nástavce  a nejvíce se mi osvědčily   nástavce s kartáčem ze starých vysavačů z hnědého bakelitu s úzkou štěrbinou..  kupodivu   se daly nasadit na trubice od gardeny.    Manipulace je s tím strašná ale   na nic jiného účinnějšího jsem nepřišla, pokud chci mít dno   čisté jak v bazénu.  a do sítovaného sáčku dávám další ušitý z  geotextilie aby se tam zachytily i menší   řasy,  ty sáčky spotřebuju na jedno luxování asi  3    stále je měním.     výběru zdar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 22.4.2009 12:10
Loni jsem koupil bohužel jen jednokomorový systém, který funguje tak nějak napůl. Při čekání na vyprázdnění komory část nasáté vody v hadici vyteče zpět do jezírka, čímž vlastně ten šlem rozvíří. Proto jsem chtěl objednat už dvoukomorový vysavač, nicméně prodejce mě teď láme na nějaký systém na principu fixírky, který se napojí na wapku a údajně je výkonnější než ty dvoukomoráky. No uvidím, nechám si to předvést a pak se rozhodnu. Nicméně chystám se vyzkoušet i ten dvoukomorový vysavač, nevíte náhodou kde v Praze či blízkém okolí je možné jej odzkoušet? A jinak k Vašemu způsobu filtrování přes různé sáčky bych Vám spíše doporučil odsátou vodu vypouštět mimo jezírko. Vlastně ten největší zdroj živin pro řasy poštíte částečně zpět. Voda se částečně má obnovovat v pravidelných intervalech, tak proč nedopustit zpět radši čistou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.41 (?), 23.4.2009 11:09

odsátou vodu jsem ze začátku   také pouštěla do zahrady ale bylo to tak obrovské množství vody,  že jsem nestačila přebíhat a posouvat odtokovou hadici aby nedošlo k potopě.   občas zalývám   konví   z jezírka takže dopouštím     čistou, ale jinak doufám že až se rozrostou kytky tak začnou konečně    řasám konkurovat .  mám zatím jen roční   zkušenosti ale  na internetu jsem přečetla ohledně stavby, filtrace   a biolog. rovnovaze snad úplně všechno.     Na trhu jsou vysavačě s kontinuál. provozem   ve stejné cenové relaci do 10 tis.    vpodstatě jen od dvou firem   výkonově jsou na tom stejně a já koupila gardenu protože ji zrovna v hornbachu měli.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 23.4.2009 13:12

Mozna je to skoda, ta druha znacka ma 5-tiletou zaruku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 23.4.2009 15:07

navíc se dle prodejců jedná o jeden výrobek, pouze prodávaný pod jinou značkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.4.2009 12:13

Stejně jako Gardena nevyrábí některá svá čerpadla, nevyrábí ani tenhle vysavač...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ing.Králik - (6) - 186.83 (?), 6.5.2009 22:53

S vodním vysavačem skušenosti nemám - je to relativně dost velká investice nejenom pro důchodce - mně se osvědčil systém kalového čerpadla zasunutého do vyřazeného perforovaného bubnu z pračky u kterého průměr otvorů nařesahoval toleranci velokosti nečistot u kalového čerpadla a nehrozilo jeho poškození a uchopením hráběma za hranu bubnu se zařízení podle potřeby dalo posunovat.Hlavně nuto dodat, že objem jezíka mám cca 25 m3 a odsávané nečistoty jsem používal na žavlažování (hnojení) okrasné zahrady (1.500 m2). Chybějící vodu bylo nutné samozřejmě doplnit čistou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.87 (?), 29.6.2009 23:03

Máte prosím někdo zkušenost s PONDOMATIC - univerzální vysavač jezírka? Cenově je docela zajímavý, otázka jak moc dobře funguje.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika