Jaký koupit jezírkový vysavač?



host - 57.149 (?)
20.5.2019 15:10

Tak zatím to vypadá, že vše funguje podle mé představy. Vysavač má neuvěřitelně jednoduchou konstrukci/funkci. Což doufám přspěje k tomu, že by mohl nějakou dobu vydržet. 

Štěrbiňák mám vlastní výroby - síto a distribuce vody není ideálně řešená a díky tomu se dolů do místa pro "separát" dostává i dost vody. Dřív tak ležel separát delší dobu ve vodě a postupně přetékal přepadem do čisté vody. Teď to mám nastavené tak, že každé tři hodny se to odsaje. Tak uvidíme časem.

Vysavačem jsem zkoušel i chvilku vysávat jezírko - tedy užít ho na jeho původní účel, ale to je buď pro lidi v důchodu nebo pro minijezírka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.11.2009 14:46

To funguje u menších nádrží, nebo u nádrží s velkým spádem do nejhlubšího místa.  U rozlehlejších nádrží můžete podobného efektu docílit oběhovým čerpdlem, ale závisí to velmi na tvaru nádrže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.158 (?), 5.5.2019 18:23
Chci se zeptat zda Pontec PondoMatic mne bude fungovat dle nasledujici predstavy: Mam gravitacni sterbinovy filtr, problematicky umisteny v tesne sachte a blbe/takrka nemozne se odpousti zachycene svinstvo. Slo by to resit uvedenym vysavacem napojenym na odpadovou trubku z filtru? Tam bych z trubky udelal nejaky mensi zasobnik napr na 5l a na to napojil trubku do vysavace. Ten by byl zaply a v momente jak by spinaci digitalni hodiny sepnuly (spnuti jde nastavit na sekundy) by odpadni vodu odceral. (Funguje takto tento vysavac ze kdyz se zapne proud zacne vysavat, nebo je tam nejaky elektronicky vypinac?) Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.25 (?), 6.5.2019 8:19

Na vysavači je klasický mechanický kolébkový přepínač, takže pokud ho necháte v poloze zapnuto, digitální hodiny ho budou zapínat a vypínat tak jak potřebujete.
Jinak vysavače se běžně při čištění komorvých filtrů používají, neobvyklé je jen ten způsob toho ovládání co plánujete. Doporučil bych opravdu dobré otestování, jak se to bude chovat při všech (i nepravděpodobných) provozních možnostech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 6.5.2019 8:58

Děkuji za odpověď, nerad bych zkoumal slepou uličku :-)

Ono je to v podstatě sezonní záležitost - toho svinstva je nejvíc teď na jaře, to bych mohl chodit ten filtr vysávat (vypoušět) co pár hodin.  

V návodu k tomuto vysavači jsem četl, že sání běží cca 25 sec a pak se vypne a otevře se klapka vypouštení.  Nevíte náhotou, když v polovině tohoto intervalu vypnu proud - bude po opětovném zapojení vysavač pokračovat tam kde přestal, nebo začne od začátku?

A pak ještě k samotné funkci vysavače - píše se, že je na suché i mokré sání, vysavači tedy nevadí pokud částečně (nebo plně) nasává vzduch?

Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.25 (?), 7.5.2019 9:46

Měl byste především bezpečně zajistit to, aby to co budete vysávat bylo víceméně tekuté - dovedu si představit že štěrbinový filtr zachycené kaly hodně odvodní - a ta vysátá věc musí bezpečně odtéct z vysavače ven pryč.

Když si vypnete ovladačem proud během sacího cyklu, nic se nestane.

To jestli nasáváte vzduch nebo tekutinu je jedno - motor je chlazen vzduchem, nikoli tím co nasává a čerpá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 20.5.2019 15:10

Tak zatím to vypadá, že vše funguje podle mé představy. Vysavač má neuvěřitelně jednoduchou konstrukci/funkci. Což doufám přspěje k tomu, že by mohl nějakou dobu vydržet. 

Štěrbiňák mám vlastní výroby - síto a distribuce vody není ideálně řešená a díky tomu se dolů do místa pro "separát" dostává i dost vody. Dřív tak ležel separát delší dobu ve vodě a postupně přetékal přepadem do čisté vody. Teď to mám nastavené tak, že každé tři hodny se to odsaje. Tak uvidíme časem.

Vysavačem jsem zkoušel i chvilku vysávat jezírko - tedy užít ho na jeho původní účel, ale to je buď pro lidi v důchodu nebo pro minijezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.3 (?), 12.5.2019 8:12

Na vysavač i UV lampu (obojí mám) jsem už dávno rezignoval rezignoval. To se zkrátka nedalo. Je to asi tak něco podobného jako se starat o někoho na JIPce. Zkrátka si připadáte jak užitečný idiot. jezírko má být pro zábavu a ne na práci. Svoje 3 m3 jezírko mám tudíž bez šutrů na dně, oblázky jsou jen na přechodu voda/vzduch, květiny jsou v koších (při byť trochu zelené vodě to nevadí, vizuální dojem dobrý až výborný). K tomu mám samodomo udělaný 200l filtr ze sudu napájený levným jezírkovým čerpadlem - filtr nečistím během sezony vůbec, některou sezonu (víc potěru) v její půlce. Důležité je, aby jezírko bylo aspoň 2-3 roky staré (tj. mělo správnou mikrofloru, jinak se tvoří hovnité bahno, co se převaluje ve vodě). A pak si musíte vybrat - buď nepřirozeně "čistá" voda s vláknitou řasou a nebo přirozeně zelená rybniční voda bez vláknité řasy. Já preferuji tedy rybniční vodu. Mám v tom 9 karasů a 2 koi. Velké čištění dělám na jaře, kdy celé jezírko odčerpám ponorným čerpadlem do IBC kontejnerů na zalévání, vytřídím loňský potěr (rozdám a nebo pustím do lesního rybníčku v lese), vyberu/vytřu bahno na dně (asi 1-2 kýble), protrhají se a opěčují rozstliny v koších, napustím ze 2/3 z vodovodu (zbytek doprší a doteče ze střechy blízkého altánku) a jede se nanovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika