Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na vysavač i UV lampu (obojí mám) jsem už dávno rezignoval rezignoval. To se zkrátka nedalo. Je to asi tak něco podobného jako se starat o někoho na JIPce. Zkrátka si připadáte jak užitečný idiot. jezírko má být pro zábavu a ne na práci. Svoje 3 m3 jezírko mám tudíž bez šutrů na dně, oblázky jsou jen na přechodu voda/vzduch, květiny jsou v koších (při byť trochu zelené vodě to nevadí, vizuální dojem dobrý až výborný). K tomu mám samodomo udělaný 200l filtr ze sudu napájený levným jezírkovým čerpadlem - filtr nečistím během sezony vůbec, některou sezonu (víc potěru) v její půlce. Důležité je, aby jezírko bylo aspoň 2-3 roky staré (tj. mělo správnou mikrofloru, jinak se tvoří hovnité bahno, co se převaluje ve vodě). A pak si musíte vybrat - buď nepřirozeně "čistá" voda s vláknitou řasou a nebo přirozeně zelená rybniční voda bez vláknité řasy. Já preferuji tedy rybniční vodu. Mám v tom 9 karasů a 2 koi. Velké čištění dělám na jaře, kdy celé jezírko odčerpám ponorným čerpadlem do IBC kontejnerů na zalévání, vytřídím loňský potěr (rozdám a nebo pustím do lesního rybníčku v lese), vyberu/vytřu bahno na dně (asi 1-2 kýble), protrhají se a opěčují rozstliny v koších, napustím ze 2/3 z vodovodu (zbytek doprší a doteče ze střechy blízkého altánku) a jede se nanovo.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika