Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



host - 232.98 (?)
25.6.2011 22:34

Díky za rady.

Jezírko mám malé, ale celkem asi vše vyvážené. Voda při posledním měření PH 7,2.

Proti zelené vodě používím Algorem, letos hned zjara po čištění dna a kačírku kartáčem a jednou po deštích, když jsem nechtěl čekat více dnů na vyčištění pomocí filtrace a UV lampy. Voda je čistá, perfektně vidím na dno 1 metr, každou drobnost, kamínky a pod, to je v pohodě.

Asi tedy jen zkusím ty bakterie, až mi dojde Envipond (díky malému jezírku nemám moc velkou spotřebu). Dávku dám tedy jako se doporučuje, nic nebudu přehánět, spíše budu aplikovat více pravidelně měsíčně, teď je dávám jen cca 3 x do roka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 191.18 (?), 8.2.2019 9:44

Ahojte

Skusal niekto namiesto pripravkov odclenit cast jazierka a dat tam velku skupinu piscie?  Chcem to spravit na jar. 1/3 oddelit plavajucim lanom. Jazierko by sa malo menej prehrievat + piscia by mala odcerpat vela zivin.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 25.6.2011 15:00

Výsledek vlastní konstrukce filtru o objemu 400 litrů a průtoku 18tis litrů/h. Na hladině plavou odpadlé květy bugenvilei a kotvice. Ryb mám 38 nebo 39, nemůžu je přesně spočítat, protože nepostojí :-)) a víc jich mít nemůžu, protože manželka nadává, že ji vonimujou při plavání. Dno jezírka nečistím, pouze shrábnu sítí ze dna spadané listí, nemám skimmer. Je v něm 15 leknínů - 4druhy, zatím nekvetou, protože jsou přesazené. Velikost přibližně 40m3,  zkouším dát foto z mobilu Jery

část koupacího jezírka
část koupacího jezírka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 25.6.2011 18:02

No co k tomu říci, máte to opravdu krásně čisté (na Koiphenu používají termín "gin clear water" ) Jestli toto je práce zmiňovaných bakterií, tak mám pocit, že jejich odbyt teď půjde nahoru. BTW jaká je původní barva folie, modrá nebo zelená? Možná kdyby jste použil černou, nebyl by až tak vidět ten šlem na dně. A navíc by manželka při vonimování měla možná malinko teplejší vodu...

Právě dokončujeme rekonstukci jezírka a dnes jsme začali napouštět vodu. Po napuštění chci udělat dezinfekci savem (důvodem je kačírek v bio zóně) pak zapnu filtraci nechám ji tak týden běžet a pak začnu aplikovat bakterie. Myslíte na začátek (před aplikací bakterií) použít ten síran hlinitý? Každopádně se chystám nasolit vodu na cca 1% salinitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 25.6.2011 20:00

Takto čistou vodu mám už 6 týdnů, bez sebemenších zásahů, jenom tahám listí a výkaly ryb bazénovou síťkou ze dna. Přišli dva velké deště a s vodou to nehnulo. Folie je zelená Fatra a je stará 6 roků. Před tím jsem měl černou. Teplota vody je závislá spíše na hloubce, než na barvě folie a já jsem pocitově, finančně i životností spokojenější se zelenou. Čistou vodu dělají bakterie, to je jisté. Síran hlinitý jenom zkracuje fázi zelené vody po napuštění (mě to zezelená do druhého dne) na hodiny, místo na týdny a sám o sobě dlouhodobě nic neřeší. Funguje až při zezelenání vody a rozhodně bych ho neaplikoval předem. Mám to vyzkoušeno, je to k níčemu. Nejdůležitější je filtrace. Předražené plasty nefungují, mám to vyzkoušené. Je to jenom byznys založený na hloupém stádu ovcí. Všechno je ve fitraci a fíglu, jak udržet nitrifikační a denitrifikační bakkterie při životě i při čisté vodě. Největším nepřítelem těchto bakterií je čistá voda, (potom UV a taky předražené pitomosti Algea..) "voni si to blpky všechno zelený sežerou a pak si chcípnou hlady", jezírko je potom jako semafor. Průzračná - zelená - žlutá - hnědá- síran-bakterie- průzračná... mám to vyzkoušené. Svůj "vynález" můžu hodnotit až na podzim. Pokud fitrace zkolabuje z důvodu snížené průtočnosti a tím ztrátě kysliku, bude to pro mne zklamáním, ale s výzkumem neskončím :-)). Po 6 týdnech se zvýšili mnou odhadované šance z původních 20% na 80%. Je to můj koníček. Jery  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 25.6.2011 20:42

pro p. Hrkal, pokud někdo vyrobí něco za 200kč/kg a prodává to za 3200kč/kg tomu neříkám šikovnost obchodníka, ale okrádání spotřebitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 25.6.2011 21:31

Můžete, prosím, doporučit dávku bakterií. Běžně se doporučuje 50 - 100g na 10 m/3.

Má smysl to nějak výrazně překračovat? Jakou dávku používáte Vy?

V diskuzi se zmiňuje ve spojení s bakteriemi výrobek Golem S. Měl bych použít jen tento, nebo je to jedno a mohu dát jakékoliv bakterie určené do septiků?

A ještě prosím o Vaše dávkování toho síranu hlinitého.

Děkuji za konkrétní informace, jsem hodně opatrný, moje jezírko má jen 2 kubíky, takže jakékoliv předávkování a pod by bylo asi v tak malém jezírku katastrofální.

Mám tam karásky, jednoho koi kapra a dva maličké jesetery, nebude jim ten síran hlinitý vadit?

Myslím, že si zasloužíte velké poděkování od všech zde na fóru, Vaše rady, zkušenosti a doporučení nám mohou hodně pomoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 25.6.2011 22:19

Síran hlinitý lze bezpečně použít jen u PH cca nad 6. Pokud máte nižší PH a u malého jezírka to bývá téměř pravidlem (dešťová voda), tak rozhodně nesmíte použít. Množství nitrifikačních bakterií je důležité snad jen ve startovní fázi. Když nedáte žádné a budete mít optimální podmínky pro jejich život, sami se tam usadí. Když jich dáte 1 KG na kubík a nebudou pro ně ideální podmínky, bude to jenom krmivo pro ryby a vodu to jen zhorší. Mám "malé" venkovní letní želvárium, kde si tyto přírodní principy ověřuji v malém. PH jsem měl mimo měření 4?? a voda byla dokonale čistá díky filtru, který jsem letos zvětšil pro koupací jezírko. V želváriu jsem nepoužíval ani bakterie ani síran hlinitý, jenom filtr plný bakterií, které se tam sami usadily. Když jsem čerpadlo filtru vypnul, za 2 dny by tam nepřežil ani karas (želvám to nevadí) a voda doslova černá. Po zapnutí za dva dny zase čistá. Síranem hlinitým ani stále novýma bakteriema nic nevyřešíte. Jery 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 25.6.2011 22:34

Díky za rady.

Jezírko mám malé, ale celkem asi vše vyvážené. Voda při posledním měření PH 7,2.

Proti zelené vodě používím Algorem, letos hned zjara po čištění dna a kačírku kartáčem a jednou po deštích, když jsem nechtěl čekat více dnů na vyčištění pomocí filtrace a UV lampy. Voda je čistá, perfektně vidím na dno 1 metr, každou drobnost, kamínky a pod, to je v pohodě.

Asi tedy jen zkusím ty bakterie, až mi dojde Envipond (díky malému jezírku nemám moc velkou spotřebu). Dávku dám tedy jako se doporučuje, nic nebudu přehánět, spíše budu aplikovat více pravidelně měsíčně, teď je dávám jen cca 3 x do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 25.6.2011 23:05

Přípravky na bázi síranu hlinitého poznáte tak, že po smíchání voda na nějaký čas zbělá a potom vyplavou na hladinu chuchvalce sražené mrtvé řasy, ve kterých jsou "zamknutý" fosforečnany. Nevím na jakém principu Algorem funguje. Na 2 m3 bych použil při PH 7,2 max 0,2l síranu hlinitého (50%roztok). Cena tohoto množství je u výrobce 2,-Kč/bez DPH. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 25.6.2011 22:57

Jsem ve fázi, kdy budu jezírko startovat. Takže doporučujete aplikovat pouze bakterie (dávku bych dal 100g / m3), samozřejmě filtry pojedou trvale, UV lampu nebudu vůbec zapínat. Jak jsem již psal, vodu nasolím, což by mělo být + pro bakterie. Mám možnost vzduchovat jak do jezírka tak do filtru, pro nastartování bakterií bych vše (vzduchování) pustil. Co kromě pH ještě hlídáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika