Husi krky



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
1.4.2016 14:04

Když jsme i u pytlů, jaké doporučujete, koupit rašlové nebo z prodejen jezírek šité nebo si někdo šijete a popř. z čeho. Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 99.136 (?), 27.2.2015 15:04

dobry den, vazne ty husi krky funguji a je znat jejich efekt v cistote vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.27 (?), 26.3.2016 13:34
pěkný den, musím husí krky nechat vzduchovat nebo stačí, aby voda protékala kolem krků samotíží, jen to, co potlačí čerpadlo? A ještě dotaz, plastové drátěnky se používají jako nosiče do biofiltru nebo jako mechanické čističe na sliz a podobně, třeba místo kartáčů, mám totiž v úmyslu nastříhat folii, co se používá do výkopů na kabely nebo vodovod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 28.3.2016 9:54

Když jsem nevzduchoval, filtr fungoval také, ale od spodu se rychle zanášel. No a v půlce sezony jsem musel husí krky vybrat a složitě propírat. Od té doby co jsem tam zavedl vzduch to funguje lépe, husí krky propírám na konci sezony (v sezoně jen občas filtr odkalím) a voda v jezírku je i čistší. Podmínkou ale je, že před filtrem s husími krky musí být zařazeno něco, čím se odstraní z vody hrubší nečistoty - např. štěrbinový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.27 (?), 31.3.2016 18:46
Zdravíčko, mám v úmyslu dát husí krky a víčka z PET lahví do rašlových pytlů a mít je za kartáčema a molitanovýma kostkama a sem tam je v pytlích proválet a omýt, popř.vapkou prostříkonout. Je to žádoucí často omývat nebo spíše míň často, abych nevyplavoval a neomlátil všechny bakterie? A co drátěnky z plastu, ty jsou jako mechanické čističe nebo nosiče bakterií? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 1.4.2016 14:04

Když jsme i u pytlů, jaké doporučujete, koupit rašlové nebo z prodejen jezírek šité nebo si někdo šijete a popř. z čeho. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 2.4.2016 18:20

Já husí krky do pytlů nyní nedávám. Před časem jsem pytle měl, ale do roka se rozpädly. A to jsem si myslel, že je plast "nezničitelný"... :-) Uvažoval jsem, že je do nějakých pytlů zase nasypu, ale nesehnal jsem nic vhodného - řídká odolná tkanina, dostatečně trvandlivá a ne zbytečně předražené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 2.4.2016 22:25
A to se rozsypal pytel při víření ve filtraci a omíláním nebo jen tak v klidu a jaké to byla, obyčejné rašlové?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 3.4.2016 12:53

Nasypal jsem to pytlů, ve kterých jsem koupil brambory. Na konci sezony jsem za pytel vzal s tím, že husí krky vytáhnu z filtrace a pytel se rozsypal. Zajímavé bylo, že z několika stejně vypadajících pytlů jeden vydržel, zbytek se rozpadl. Ten plast, ze kterého byly pytle vyrobeny se trhal jako by to bylo ze slabých nití...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.76 (?), 7.4.2016 19:28

Když bych měla udělaný filtr ze tří sudů, jak seřadit pořadí filtračního media- biomolitan, kartáče a husí krky?tCo na přívod, doprostřed a vývod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.4.2016 10:07

Kartáče, husí krky a filtrační pěnu. A před tím nějaký mechanický předfiltr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika