Filtrace nexus



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 227.5 (?) 
5.9.2018 18:14
Zdravim, podle me to je asi fakt nejlepsi filtrace, jako kdyz funguje muj sud na stejnym principu tak na tom neco musi bejt, ja za cely leto nepouzil pripravek proti rasam, na jare neco malo jo ale pres leto a to byli vedra jak krava tak fakt nic a to mi to tam svitilo od rana do vecera, ted po tech destich neco malo vlaknity rasy narostlo ale fakt minimum, proste za me nexus super, a original asi vubec musi bejt parada:-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 8.241 (?), 15.3.2021 12:01
Dobry den, konecne jsem se dokopal udelat filtraci k jezirku a vyse popsana varianta ze sudu se mi zamlouva. Pro jistotu pripojim schema jestli jsem princip pochopil spravne. Nejsem si jisty rozmerama. Kota 1 (vyusteni ze stredove trubky do 500l sudu) - to by melo byt asi co nejvice u dna? Kota 2 a 3 propust do 70l sudu a stredove trubky - tam vubec netusim jak to nadimenzovat propust do 70l sudu cca 1/3 vysky sudu? Propust do trubky cca 1/2 vysky 70l sudu? Prumer vlastni stredove trubky cca 200mm a delka pres celou vysku 70l sudu? Dale mam otazku k filtracnimu mediu - mam jezirko cca 15 kubiku bez ryb s maximalni hloubkou cca 1,2m. Je spise v polostinu. Do ted jsme ho 2 roky meli bez filtrace i bez obehu vody. Voda je celorocne pruzracna, ale je tam Okrehek, kterej asi od cervence na 1/4 hladiny vykvete a radi bychom se ho zbavili. Pro zacatak mam v planu cerpat ze dna (mozna udelam nerez jimku s prepadem, do ktere bych dal cerpadlo) cerpadlem 16000l/h (kvuli napajeni vodopadu) bude tam nejaka ztratova vyska, takze predpokladam skutecny prutok skrz filtraci asi 10000l/h. Jak uz jsem rikal, za filtraci pujde voda zpet pres 2m vodopad. Otazka tedy zni, jake pouzit filtracni medium. Ma smysl utracet za Kaldnes nebo by aspon pro zacatek stacilo neco levnejsiho? Dekuji Ondra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.23 (?), 6.4.2021 12:20

Jestli máte čistou vodu, tak je podle mě nesmysl řešit nějaký složitý filtr. Potřebujete mechanickou filtraci která odstraní okrehek z hladiny. V podstatě by stačil jen dobrý skimmer a ten pravidelně čistit a je po problému. Nebo pokud chcete tak štěrbinový filtr. Víc bych to neřešil Proč vrtat do něčeho co funguje :-)

Nebo ještě jiné řešení a to vzduchovací válec - pěkně to provzdušní vodu a při vhodném umístění to rozežene cokoliv z hladiny do stran.  (já to používám aby to nahnalo plovoucí binec z jedné stryn jezírka na druhou kde je skimmer.

(Mám AirMac DB 80).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika