Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní jezírka > Filtrace nexus

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.53.212 (?)
14.11.2017 19:20

Hm, tak to sjou slováci také jinde. Mají cenu 1200,- EUR. Němci 999,- EUR včetně dopravy a DPH.

Dvojí ceny téhož výrobku.

Obrázky:
cena německý eshop
cena německý eshop
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je Oase - koupací a zahradní jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Jeste si pořád říkám, že dnové sání přes gul..., host, 16.11.2017
objednavejte z venci, u nas to prijde hoodne..., abc , 14.11.2017
Hm, tak to sjou slováci také jinde. Mají cen... , host, 14.11.2017
zkuste koicentrum.sk, tam maj i cerpadlovou verzi ..., abc , 14.11.2017
Ještě by mne zajímala cenová politika. Pokud..., host, 14.11.2017

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.234.50 (?)
5.11.2016 9:33, počet návštěv: 19713
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
zdravim, docela dost dlouho premyslim ze doma spacham a okopiruju filtraci nexus easy 300,chtel bych se zeptat nez se do toho pustim zda ji nekdo vlastni a jak je s ni spokojenej, moc se mi libi zpusob cisteni mechanicke casti tohoto filtru
Připojit reakci   

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.102.197 (?)
6.11.2016 20:46
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No, tuto filtraci nemám. Nechci Tě podceňovat, ale trochu (dost) pochybuji, že se Ti podaří filtraci okopírovat. Myslím si, že se jedná o odlitek, a to doma asi nevyrobíš...

Osobně se mi zdá objem filtračního média dost malý.

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.82.192 (?)
7.11.2016 12:03
ono to tak slozity nebude, v podstate to bude 500 litrovej sud do nejz se vlozi 300litrovej sud a do trista litrovyho dam kos s nerezu na 50 litru na staticky kaldnes jako mechanicka filtrace, pak se to jen propoji trubkama, do biologicky casti by se melo vejit plus minus 150 litru kaldnesu, fakt na to myslim uz dlouho a zda se mi to cim dal vic jednodussi, nejdrazsi bude ten kaldnes ale na to usetrim do jara a kdyz ne na vsechen tak se postupne dokoupi, uvidim jak to pujde ale vazne si myslim ze to neni nic slozityho, jeste planuji dat pred samotnej filtr sterbinak
Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.82.192 (?)
8.11.2016 17:50
jeste bych se chtel zeptat, nikde nemuzu dohledat rozmery kaldnesu k1 micro, potrebuju to kvuly vypaleni mrizky do toho kose z nerezu, moc by mi to pomohlo, dekuji
Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.82.192 (?)
26.11.2016 14:01
tak zatim to je v tomto stadiu, jeste natahat vzduchove hadicky a rozmerit ten kos ktery mi udela kamarad na jedny firme a bude to hotovy, davam to sem jen tak pro zajimavost a pak taky uvitam jakekoliv pripominky
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

26.11.2016 14:08
pohled shora
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

27.12.2016 13:41
zdravim, tak zas davam par fotek jak pokracuju jen tak pro zajimavost, jeste musim svrtat dno a dat rozpery na boky aby se nahodou ten sud vnitrni nezbortil az ho vypustim a budu mit padla, kos jsem zkreslil a ted cekam az na to budou mit cas, jsem zvedavej jak to s nim dopadne:)
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

27.12.2016 13:45
nemuzu prijit na to jak vkladat fotky najednou tak to dam jednotlive
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

27.12.2016 13:50
dalsi
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.1.2017 13:40
tak jsem udal mensi zmenu, rekl jsem si ze ten kos zkusim udelat s 65l soudku jak to bude vypadat a myslim ze to tak necham:)je to daleko jednodussi na vyrobu nez z toho nerezu
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.1.2017 13:46
koupil jsem nerezovou sit o rozmeru oka 5mm a sile dratu 1mm, kaldnes k1 micro ma rozmeru zhruba 7 na 7mm tak skrz nej nepropadne
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.1.2017 14:28
tak takhle to vypada komplet, ted musim pockat az prestane mrznout pac to mam v garazi a ta neni vytapena, potrebuju pak vsechny spoje kterejma sesroubuju ty sudy poradne zasilikonovat, sam jsem zvedavej jak to bude vypadat a fungovat az to prvne napustim vodou:)ty madla na tom soudku jeste prijdou pryc:)
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.1.2017 14:32
tady je jeste jedna
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

Beny (725) - xxx.xxx.150.232 (?)
12.1.2017 15:20

Moc pěkná práce, průběžně sleduji.

Promyslete ještě ten silikon. Já řešil tmel na zatěsnění filtrace (trvalé zaplavení) s několika techniky od příslušných firem a nakonec mě nic nedoporučili. Jediné použitelné, co jsem nakonec objevil, byl "jezírkový" tmel od Banáta (po dvou sezónách stále drží).

Více fotek lze vložit až při editaci příspěvku.

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.1.2017 16:01
asi vim ktery myslite, pujdu do nej, diky moc:)
Připojit reakci

Filtrace nexus

13.1.2017 15:59
tady mam jeste rozpracovanej predfiltr, jsem pred lety jeden dal uz a zbyla mi nerezova tkanina s okem 0,32 tak delam mensi, puvodni byl ze dvou prepravek a prijde mi zbytecne velkej:)
Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

ospaly (82) - xxx.xxx.234.20 (?)
16.1.2017 10:14
Zdravim. Ja som pouzival pur tmel kt mi predali v fatra izolfe (ale asi kazdy pur tmelby mal byt dobry) Fungovalo to tak 3r vo filtracii (minuly rok som nebol doma takze som ryby nemal ale na pohlad spoje drzia).
Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.168.82 (?)
13.1.2017 17:52

zdravim vas vsetkych v novom roku prajem cistu vodu a zdrave ryby v jazierkach po cely rok. pozeral som ten vas filter, celkom sa mi pozdava ale neviem ako bude prechadzat voda Mozete mi to prosim popisat ako bude prudi voda? ci bude vstupovat najprv do 300l suda alebo do500l a ako potom dalej a ake tam budete mat filtracne materialy lebo som s toho jelen budem vam povdacny dakujem.JASTAN

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.183.140 (?)
13.1.2017 19:46
i vam preji do noveho roku jen same radosti😊musim se opravit, misto 300 l sudu jsem nakonec pouzil 200l, kdyz jsem tam soupnul tenn 300l tak tam bylo mezi nim a tim 500l malo mista, voda pujde nejdrive do toho 200l sudu a znej pujde tim malym jak je v nem ta cervena trubka spodem do toho 500l, v tom nejmensim sudu bude 50l kaldnesu k1micro ktere bude staticke a v kterem by se meli zachytit necistoty, prefiltrovana voda pujde tou stredovou cervenou trubkou spodem do toho 500l sudu kde bude plus minus 150l kaldnesu k1 ktere uz ale bude provzdusnovane tak aby se neustale mlelo, to je ta biologicka cast filtru, nejlepsi bude kdyz mrknete na youtube a zadate nexus 220 nebo 320,jsou tam videa originalnich filtraci, jak se cisti atd😊
Připojit reakci

Filtrace nexus

16.1.2017 14:30

Máte už nějaký odhad výkonu vzduchového kompresoru pro provzdušňování biologické části filtru?

Já si vyráběl kolonu 300l komor za štěrbinovým fitrem a v poslední nádrži mám kaldnes se vzduchováním na dně. Už jsem 2x kupoval silnější kompresor, ale pořád nejsem schopen dosáhnout stavu "aby se to neustále mlelo".

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.1.2017 17:26
uz dva roky pouzivam kompresor secoh jdk 60s, uz si nevzpomenu kolik litru dava, vzduchovani mam v jezirku v hloubce 1,7m a mam na nej jeste zapojeny 300l sud s husima krkama a dava to uplne bez problemu, otazka je az na to pichnu tohle:)myslim ze budu muset casem koupit jen na tuhle filtraci jeste jeden kompresor, uvidim az na jare co to udela no
Připojit reakci

Filtrace nexus

17.1.2017 8:40

60l/min mě s tím moc nehne. Vzduchování do jezírka jsem už zrušil a tlačí to jen filtraci. Husí krky jsou dost lehký.

Připojit reakci

Filtrace nexus

17.1.2017 13:22
hm tak to vypada ze jsem tuhle cast pekne podcenil, koukal jsem na doporucene kompresory, je to podle mnozstvi kaldnesu tusim od 80l/min az do nakejch 130l/min, rikal jsem si ze to maj naddimenzovany a oni asi nemaj, no uvidime, az to budu uvadet do provozu tak na to pichnu ten secoh a podle toho co to bude delat se budu muset zaridit
Připojit reakci

Filtrace nexus

Martin Hrkal, Vladeko zahradní program (1388) - xxx.xxx.73.81 (?)
7.2.2017 9:07

No, já myslím že jste to nepodcenil. Ono to totiž není závislé jen na výkonu kompresoru, ale i na tvaru nádrže a množství media které v ní máte.  Pokud chcete aby se Vám medium v nádrži "mlelo" tak ho zkuste trochu ubrat a otestujte si, jaký výkon kompresoru odpovídá jakému množství media.
Podobnou zkušenost jako Vy mám z komorového Proficlearu, kde po přidání dalšího media (Oase používá Hel-x což je něco jako Kaldness) do filtrační bedny můžu vzduchovat jak chci a medium se skoro nepohne.

Ono je pak teda ještě k diskuzi, jestli to medium funguje lépe když se hýbe a nebo když je ho tam více a "stojí"

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.238.175 (?)
7.2.2017 9:48
objem na biologickou cast filtrace mam cca 300l a mam takovou predstavu ze tam postupem casu nasypu cca 140l kaldnesu, jak rikate vy musim to pak vyzkouset a podle toho se zaridit, co me ale zaujalo je ta posledni cast vaseho prispevku, ja myslel ze staticke at uz kaldnes, hel-x apod media slouzi jako mechanicka filtrace, ono ve statickem mediu take dochazi k biologickym procesum(odbourani dusikatych latek, amoniaku atd)jako v mediu ktere je provzdusnovane?
Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 9:10

No ona ta volně plovoucí media se primárně používají jako nosiče biomasy, ne jako mechanická filtrace.  Já bych to spíš označil jako sedimentační schopnost, ale když nad tím vlastně přemýšlím tak mluvíme asi o tomtéž.
Ve statickém medium dochází určitě k biologickým procesům, o tom není pochyb. Můžeme spekulovat, do jaké míry se tyhle procesy budou lišit od media které se hýbe pomocí vzduchu. Já myslím že se moc lišit nebudou (při těch "mírách špinavosti" co jsou v běžných jezírkách).
Dívejte se na to trochu z odstupu - tyhle postupy čištěné vody přišly do jezírkářství z čištění odpadních vod. Měl byste rozlišovat co je opravdu přenositelné a co je jen "divácky zajímavé". A to bublající káď plná kaldnessu bezpochyby je... :)

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 10:07

Z praktické zkušenosti musím napsat, že i když se mě medium probubláváním nehýbe, je výstupní voda (i jezírko) opticky čisté.

V 300 l nádrži (hranatá na dešťovou vodu) mám cca 1.200 biokuliček (od Banáta). I když je na dně rošt, je zaplněna cca 1/3 prostoru.

U mě může být ještě ten problém, že přívod vzduchu do nádrže je proveden opletenou hadičkou 8/13 v délce 6 metrů, takže může docházet k větším ztrátám.

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 14:16

No, pak se nabízí úplně kacířská otázka co by se stalo kdyby to medium probublávané nebylo... Napadlo Vás Beny někdy to zkusit?

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 14:57

No, napadlo. Štěrbinový filtr zřejmě provzdušňuje vodu dost.

Už jsem vyzkoušel i vámi doporučované omezení UV lampy. Pouštím už ji jen v nejteplejším období (preventivně) a asi by to fungovalo dobře i úplně bez ní.

Nejvíce mě ale po uvedení mojí sestavy do činnosti překvapilo, že dochází k minimálnímu ukládání kalu v nádržích s medii. Proplachuji ho jen jednou po ukončení sezóny. Jsem nečekal od štěrbinového filtru takovou účinnost.

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 16:42

Tak to máme stejné postřehy z provozu. Já když měřím obsah kyslíku na výtoku z filtru se zapnutým nebo vypnutým vzduchováním, měřím prakticky stejné hodnoty. 
Účinnost bubnu je vysoká - o to víc si pak kladu otázku proč vlastně vzdušnit medium :) Ale pokud by to byla hodně úživná voda, asi by docházelo k zanášení nárůstem vlastní biomasy přímo na mediu. Ale takových jezírek je docela málo...

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 18:32

Jo bubnovy filtr by se mi taky libil, jen ta cena je trochu nekde jindesmileyco jsem koukal na net a projizdel stranky tak hodne rikaj ze staticke kaldnes k1micro by melo mit podobnou ucinost jako prave bubnove filtrace, ovsem pokud to nejsou jen kecy prodejcu, ze?smileys tim provzdusnovanym mediem, ze to je v podstate zbytecne jste me ale zarazili, ted nevim co si o tom mam mysletsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.6.7 (?)
8.2.2017 16:47

Beny, ze sa v mediach ukladaju necistoty, ktore nepresli sitom je povera. V mediach sa vyskytuju zony s roznou rychlostou prietoku vody a niektore su vhodne, az optimalne pre rast rias a dalsich mikroorganizmov. Takze zahltene media su v dosledku narastu rias v tychto zonach. To sa stane hlavne ak ma voda vela zivin. Vy mate asi pomerne malo zivin pre rast organizmov a preto nerastu ani v mediach. Ak je voda znecistena a nie je vytvorena rovnovaha, moze sa stat ze v mediu za sitom najdete take kusy, ktore sa tam nemohli dostat cez sito.   

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 19:48

tak u predfiltru zkusim jednu vec, pod sito dam 5cm vysoky bioakvacit, mohlo by to zachytit jeste neco co projde cez sito, uvidim jak se bude ucpavat, kdyz se to nebude muset cistit kezdej den ale jen dejme tomu jednou za tri ctyri dny tak s tim problem mit nebudu, sito jsem udal tak aby slo lehce vyndat, a jeste jsem tam spachal pruhled pro kontrolu znecisteni

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 19:55

a jeste zkusim jednu vec, mozna to je totalni kravinasmileyna kos se statickym kaldnes jsem pridal "lizatka",meli by pomoci k tomu aby se voda lip tocila a tlacila necistoty od kose a mohli se tak usadit na dne aniz by se dostali do kose, ale fakt nevim jestli to neni totalni blbostsmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.2.2017 19:57

tady je jeste jedna

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

exn (136) - xxx.xxx.247.125 (?)
9.2.2017 14:07

ze sa v mediach ukladaju necistoty, ktore nepresli sitom je povera

Evidentně se vyjadřujete k něčemu, o čem máte možná nějaké teoretické znalosti, ale reálný jezírkový filtr jste viděl možná z rychlíku. Dále to komentovat nehodlám.

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.114.253 (?)
10.2.2017 21:08

:D

triky a pověry :D

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.146.109 (?)
12.2.2017 18:20
jeste me tak napadlo, ty dva sudy budu k sobe pridelavat sesti srouby o prumeru 8mm, myslite ze kdybych pouzil okrouzky misto tmelu ze by to taky tesnilo?rad bych znal vase nazory
Připojit reakci

Filtrace nexus

12.2.2017 21:56

Vřele bych doporučil pročíst příslušná vlákna na Koiphenu. Je tam několik velmi podobných "home made" filtrů typu Nexus, včetně praktických, někdy i víceletých zkušeností. Řekl bych rady skoro k nezaplacení, a na všechno ostatní je... smiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

13.2.2017 15:40

ok, dik za tip, mrknu na tosmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.3.2017 15:43

tak jsem to dneska dal dohromady, zatim bez zatmeleni, jen provizorni tesneni jsem pouzil a pustil do toho vodu, mel jsem strach co udela ten vnitrni sud az ho vypustim, myslim ze na nej pusobi peknej vztlak a musim rict ze to neudelalo vubec nic, paradne jsem si oddychnulsmileyted mam pracovni vikend, mam trapne tri nocni dvanactky tak to finalne dodelam az v pondeli, pak jsem jeste soupnu fotky az bude plne v provozu

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.3.2017 15:54

jinak uz jsem zapojil skimmer a zenu ho pres ten sterbinak jen zatim do staryho biotecu 10.1,na sterbinaku budu muset jeste udelat naky upravy pac kdyz tam zapojim druhy cerpadlo ze dna tak to tu vodu nebude pobirat a pretejkala by ven ale to uz je jen prkotinasmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

18.3.2017 7:34

tak filtr uz bezi treti den a zatim vsechno vypada dobre, jede teda zatim jen na skimmer, ze dna to jeste nechci brat dokud se trochu neotepli, v mechanicky casti je nakejch 40l micro k1 a v biologicky zatim 125l k1,casem prikoupim, musim teda poresit kompresor ten secoh 60 to nedava, je to teda tesny ale nezvlada provzdusnit rovnomerne biologickou cast filtru tak asi sahnu po kompresoru haila 100,jinak co se tyce funkcnosti samotnyho filtru tak asi nebudu moc daleko od originalu, na zkousku jsem nabral vodu do sklenice co prosla mechanickou casti a okem neni videt zadnej bordel, jeste jsem zvedavej az to pojede na plno jak casto se bude muset cistit, jinak me to stalo neco kolem ctyr tisic, nepocitam kaldnes, to je kapitola sama o sobesmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

18.3.2017 7:46

jeste jedna, nemuzu prijit jak vkladat vic fotek na jednou, moc si s pcitacem nerozumimlaugh

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.69.183 (?)
20.3.2017 7:25

Moc pěkný. Určitě se budu isnpirovat, jak budu jezírko zvětšovat.

Nikde jsem nenašel pro jak velké jezírko jste filtraci stavěl?

Připojit reakci

Filtrace nexus

20.3.2017 10:11

jezirko mam 18 kubiku, sam jsem zvedavej jak to bude davat, filtrace je zhruba ve velikosti original nexus 220 a k ni uvadej ze je do nakych myslim 20 kubiku s koi kapry, jako musim rict ze ac jedu zatim jen na skimmer tak voda je den ode dne jasnejsi, uvidime tak za mesic dva az se zabehne biologicka cast filtru jaky budou parametry vody, ted v biologicky casti je 125l kaldnesu k1 ktery jeste doplnim o dalsich 50l, jeste jsem soupnul na youtube kratky video jen my sem nejde dat odkaz, kdyz zadate nexus jezirkova filtrace tak tam najdete zelenej sudsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

20.3.2017 17:35

Já letos při spouštení zkrátil hadici od vzduchování (asi o 5 metrů) a bublá mě to o hodně silněji. Nicméně k "vaření" stejně nedochází.

Zkuste to se stávajícím vzduchovadlem, třeba to v praxi bude stačit. Já už mám nyní vodu naprosto čistou. S teplotou vody jsem na 9 stupních.

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.147.200 (?)
20.3.2017 21:41
kompresor mam do dvou metru od filtru, v tom problem nebude, spis si myslim ze jsem ty vzduchovy rozvody udal s 8 mm hadicky a ta je celkem slaba a asi klade vetsi odpor nez hadicky o prumeru 10 nebo 12 mm
Připojit reakci

Filtrace nexus

Petr Hnilica (19) - xxx.xxx.221.5 (?)
24.3.2017 23:48

abc... dovolil jsem si vložit odkaz na Vaše video... :-)

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.225.18 (?)
25.3.2017 6:16
diik:):):) ja mam jeste stary xpecko v notasu a to uz moc nefunguje tak je to mozna tim, odkaz jsem zkopiroval ale uz mi to neslo vlozit do textu:):)anebo jsem uplne blbej:)
Připojit reakci

Filtrace nexus

25.3.2017 7:42

Hadičku od kompresoru mám stejnou. Taky jsem zvažoval větší průměr, ale pak jsem naznal, že na 2 metrech to zase takový rozdíl neudělá. Navíc to celý funguje i tak.

Zkopírovanej text se sem obvyklým postupem vložit nedá (já mám taky xpečko, ale myslím, že tím to nebude)

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.156.200 (?)
7.4.2017 10:58
tak davam naky postrehy, vzduchovani biologicky casti jsem vyresil, ja mel na ty hadicce vyvrtany diry po deseti cm a o prumeru 3mm, koupil jsem kompresor co dava 90l vzduchu a zmena k lepsimu nic moc, tak jsem to vypustil, vybral kaldnes a tavnou pistoli kazdou druhou dirku zalepil a zbyvajici jsem prevrtal na 4,5mm, byla to pakarna, jsem tam poradne nedosahnul:)napustil jsem to nasypal kaldnes a ted uz to je parada, vari se to stejne po celym obvodu, jinak mechanicka cast maka taky pekne, se mi zda ze cim je spinavejsi tim zachytava jemnejsi bordel, zatim to cistim cca kazdej osmej devatej den ale par dnu navic by to taky dalo, ted uz jen cekat co to udela v lete, jak to bude stihat atd:)
Připojit reakci

Filtrace nexus

7.4.2017 16:38

Čtu se zájmem toto vlákno. Máte to řemeslně dobře udělané, pokud Vám to zatím nikdo nepochválil, tak se stavím do čela. Myslím že zkušenosti ze stavby budou pro mnoho lidí inspirací. Rady zadarmo a v češtině. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.4.2017 0:24

dekuju moc, takovy slova potesi ale je tu to sluvko alesmileybude to fungovat, bude to stihat?smileypredne musim rict ze me to fakt bavi, vsechno kolem jezirka atd, zacinal jsem jezirkem, uz presne nevim ale myslim ze melo kolem 9 kubiku a filtraci biotec 10.1,skimmer jsem poridil ten plovouci s vlastnim cerpadylkem, vyhozeny prachy, to fakt lidi nekupujte, po zhruba trech letech jsem se rozhodl ze to malinko predelam a hlavne zvetsim a pak taky pujdu do hloubky, chce to fakt aspon 1.5m a to je fakt minimum, ja osobne mam 1,7a uz ted me mrzi ze jsem tim rejcem nesah jeste o 20 cisel niz, jak kvuly letu a prehrivani tak hlavne kvuly zime, v lete pomuze silny vzduchovani ale v zime jak klesne teplota vody u dna dlouhodobe pod ctyri tri stupne tak je pruser takze cim vetsi hloubka tim stabilnejsi teplota, ja teda letos beze ztrat a zima byla po dlouhy dobe docela takova jak ma bytsmileyale kapri rostou, na to ja poradne nemyslel a ted jak je vidim tak to jezirko je cim dal tim mensIsmileyjsem tady resil filtraci screnmatic at uz 18 nebo 36,pro me tenkrat za strasny penize, pak jsem narazil na vlakno o filtracich sun sun od wiltecu, jako musim rict ze jsem ji koupil a cena je fakt za polovic co u nas v CR, filtrace to neni spatna, videl jsem veskery bordel na dne jak byla  cista voda ale nestihala podle me odbouravat z vody latky co maj moc radi vlaknite rasy, to byl s nima boj, bez chemie jsem se neobesel a to me moc nebere, hlavne lekniny, ty si s chemii moc nerozumej, neverim ze na vlaknity rasy je nakej bio pripravek, jsou to vsechno podle me algicidy ale je to jen muj nazorsmileya pak me u ty filtrace od wiltecu po dvou letech prestalo bavit cisteni, to bylo skoro na hodku, jsou tady ode me fotky na onom vlakne, takze jsem furt premyslel az jsem si rekl ze zkusim zkopirovat ten nexus pac me na tom nadchnul ten zpusob cisteni mechanicky casti a musim rict ze zatim to splnuje vic nez co jsem cekalsmileymusim rict ze za tim"nexusem"mam pichlej jeste ten biotec 10.1,jsem si rekl ze ho nenecham jen tak povalovat takze jsem ho tam prdnul jako docistovaci prvek a pres nej to jde jeste do 300l sudu co mam uz nekolik let zakopanej u jezirka, ale toho si nevsimam celou sezonu, co je plny nastrihanychhusich krku, takze to neni jen o samotnym "nexusu"takze naky shrnuti, kdyz to vsechno za ty roky spocitam tak bych mel na jednu original filtraci nexus nebo tak nejaksmileyale zase bych prisel o ten proces vyvoje nebo jak to nazvatsmileya pak taky jsem pochopil jednu vec, prdim na kristalovou vodu, chci docilit stavu kdy uvidim ryby tak jak na fotce(foceno pred cca tydnem) a dno videt nemusim, proste naka rovnovaha, voda malilinkato zakalena ale s minimem dlouhych vlaknitych ras, letos zkusim jet i bez uv lampy tak uvidimesmileyjen jsem chtel timto rict ze fakt hodne premyslejte pokud chcete jezirko svepomoci at nedopadnete jak ja, aby jste furt neco nepredelavali atd ikdyz i to ma svoji romantiku jen to trochu stojismiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.4.2017 9:12

tady je jeste z dneska fotka mechanicky casti filtru po cca 6 dnech provozu, funguje paradne a jeste lip se cisti, jen otocenim vzduchovyho kohoutku a pak otevrenim odkalovaciho soupatkasmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

11.4.2017 23:18

tak vcera jsem zapojil i druhe cerpadlo ze dna a docela problem, pokud jsem jel jen na skimmer kde mam cerpadlo co dava 5 500l/h tak parada, jak jsem k tomu pridal to druhy ze dna co dava 6 500l/h tak je to tak na hrane, jsem tak centak od bezpecnostniho prepadu(pred tim jsem byl tak ty ctyri cm) pote co se zanese mechanicka cast, jeste ze na tom druhym cerpadle mam moznost regulovat prutok, takze to co jsem stvoril urcite neni vhodny na prutok nakych 12 000l/h ale spis na nakych 7 000 max 8 000l/h, zacinam uvazovat o tom, ikdyz mozna predcasne, ze pres dalsi zimu udelam jeste jeden filtr, budu mit pak zvlast na skimmer a zvlast na cerpadlo ze dna, uvidim jak se to bude ted chovat s timhle vetsim prutokem, mozna jen maluju certa na zed a bude to fungovat i s tim vetsim prutokem bez problemu, ale me osobne se vic libi kdyz se ta voda skrz ten filtr tak nezenesmileyted tak tyden pockam a pak pisnu jak to jde az budou naky poznatky zassmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

13.4.2017 9:02

Možná jsem to přehlédl, ale vypadá to, že máte filtraci zapojenou v čerpadlovém zapojení? Známý má originál Nexus v čerpadlovém zapojení v koupacím jezírku a docela často musí čistit čerpadla, protože se mu zanáší řasou (jedná se o velmi exponované koupací jezírko, sauna na břehu v provozu prakticky obden, velký pes který miluje vodu, mnoho ryb na jídlo i na okrasu, prostě mazec :-)). Nemáte problém se zanášením čerpadel?

A ještě jeden dotaz, všiml jsem si na Vašem videu těch Al profilů, ze kterých máte udělaný stand. O něčem podobném uvažuji pro svůj bubnový filtr, kde jste nakupoval?

Připojit reakci

Filtrace nexus

13.4.2017 11:00

Tak jsem si celé vlákno přečetl a hodně si zvedl náladu, že jsou ještě někde zlaté české ručičky a lidi, kteří své práci rozumí.

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.4.2017 13:57

jojo, mam to cerpadlove, cerpadla na skimmeru si nevsimam celou sezonu ale na druhem mam udelanou neco jako dodatecnou gulu a to jsem musel vloni asi ctyrikrat vycistit prave kvuly rase, uvidime co letos, ty hlinikovy profili jsou "zbytky" od jednoho kamaradasmiley

jinak jsem mel zbytecny obavy kvuly tomu prutoku, je to v poho, dneska jsem dodal jeste jednu vec co mi chybela, ucpavku co se pouziva pri cisteni mechanicky casti, kamarad mi udal vysekavac a krouzky ze silonu tak jsem jen vysek z milimetrovy gumy nekolik kolecek a jen to sesadil dohromady, funguje to lip nez dobresmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.4.2017 14:00

detail

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.4.2017 14:04

cisteni mechanicky casti, pak nekdy to jeste natocim na mobil a soupnu to na youtube, ted to necham schvalne bez cisteni co nejdyl, jsem zvedavej jak dlouho to vydrz aniz by to slo pres bezpecnostni prepa

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.4.2017 14:09

a tady je jeste ten molitan co mam pod sitem ve sterbinaku, mel jsem strach jak se to bude ucpavat a je to uplne v poho, tohle je po tydnusmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

15.4.2017 14:14

Jsem zvědavý na četnost čištění. Jak jsem už psal, mě toho štěrbiňák chytá tolik, že filtrační nádoby (300 litrů) čistím až po sezóně.

Připojit reakci

Filtrace nexus

15.4.2017 19:01

no vidim to tak po dvou tydnech, taky premyslim ze bych zainvestoval do poradnyho sterbinaku, ten co jsem udal a pouzivam z ruznymi upravami uz nekolik let neni vylozene naprdsmileyzachyti toho fakt hodne jen po zhruba, placnu,dvaceti hodinach se ta nerezova tkanina zanese a voda steka po ni do odkalovaciho zlabku, zkousel jsem ruzny uhly dopadu vody na sito ale pokazdy to je stejny, asi to je tim jak je sito vyrobeno, jiny jsem bohuzel nesehnal, mozna by stacilo koupit original nahradni sito a zbytek dodelat doma, ale na to nepospicham, jak rikam tohle taky zachytava dobre bordel jen to nebude tak uciny jako original a musim to denne oplachovat hadicej ale to mi zatim problem nedela ale urcite to budu do budoucna resit

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.4.2017 8:01

Štěrbiňák oplachuji tak 1x za 14 dní. Díky velké výšce je tam celkem rezerva. Jednou za čas (2x ročně) vytáhnu síto a očistím pořádně kartáčem. Po třech sezónách se už takto nedá úplně vyčistit, jako na začátku. Letos ho naložím po sezóně do chemie.

Mám Budget 2 a jsem hodně spokojenej (dříve býval levnější). Akorát doporučuju ho kupovat v čerpadlovém provedení. To má výstup průměr 100 mm, který se dá dle potřeby redukovat. Já si koupil gravitační provedení, které má výstup 50 mm (protože bych to chtěl časem předělat) a musel jsem pro čerpadlové zapojení vyvrtat další vývod.

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.4.2017 14:37

na tomhle se asi nevyplati setrit no, co jsem koukal na ty originaly tak jsou delany jinak nez co mam ja(to sito),ja to mam zapleteny jak klasicky pletivo a to je asi uplne na prd, sem pak dam fotku jak se sito ucpava a voda tece po nem

Připojit reakci

Filtrace nexus

1.5.2017 9:54

tak jsem soupnul na youtube video cisteni filtrace po cca 10 dnech provozu, treba sem zas nekdo vlozi odkaz pac ja jsem na praci s pocitacem levej jak turecka savlelaughnajdete ho pod dyi nexus 220 cisteni, a jeste bych mel jeden dotaz, chystam se resit ten sterbinak, na netu jsem nasel originalni sita z nerezu 300mikronovyho a 200mikronovyho, je tam mezi nima rozdil jen naky dva tisice, ma nekdo doma sterbinak s tim 200mikronovym sitem?zajima me jak se to ucpava atd, se mi to zda uz dost jemny

Připojit reakci

Filtrace nexus

1.5.2017 13:16

video je zde.

vložení videa je jednoduché, viz foto.

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

2.5.2017 22:42

no vidite jak je to jednoduchy, jen na to prijitsmileydiky mocsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

28.5.2017 21:50

tak vas zas zdravim ve spoleksmileydluzim vam info jak to vypada s tim filtrikem dal, takze situace je takova ze mechanickou cast cistim kazdej treti den, opravdu to neni na velky prutok okolo 10 kubiku za hodku, jako maka to paradne ale jak to zachytava fakt hodne bordelu, coz me teda prekvapilo jakou to ma ucinost, tak s timhle prutokem se to dost zanasi, jeste ze je tak snadny cistenismileyja nevim presne kolik mi tam jde vody, na skimmru mam cerpadlo 5 500l/h a ze dna zhruba 6000l/h, naka ztrata atd takze presne nevim, uz jsem se rozhodl ze spacham jeste jeden filtrik, budu mit zvlast na skimmer a na cerpadlo ze dna, to by pak do kazdyho mohlo jit odhadem plus minus 5kubiku vody a to podle me bude ideal, jinak jedu bez uv lampy, jsem si rekl ze to letos zkusim, a zatim nema v jezirku ani stopu po vlaknite rase a to mi do nej pere slunicko od rana do vecera, ted cim to jesmileya jeste musim rict ze nemam uplne kristalovou vodu jak z nakyho letaku ale ja jsem snad poprvy za nekolik let co to jezirko mam spokojenej, ryby vidim paradne, teda u dna v metru sedmdesati to jsou jen siluety ale nemam vlaknitou rasu, to je poprvy za tech par let co mam jezirkosmileypak nekdy natocim jeste video krmeni ryb aby byla predstava jak vypada voda, az ho soupnu na youtube tak to sem pisnu, no takze asi tak, kdyz to shrnu tak jsem maximalne spokojenej s jednoduchosti cisteni jen teda musim poresit tu frekvenci cisteni

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.209.102 (?)
30.5.2017 15:59

Dobrý den,

čemu hlavně přisuzujete výsledek bez vláknité řasy?. Jen vlastnímu posílení filtrace nebo jste přesvědčen o tom, že nová filtrace (mimochodem velký obdiv za zjevně vynikající řemeslné zpracování) funguje jinak než ostatní?

Již jste v některém dřívějším příspěvku zmiňoval nedostatečnou účinnost vůči vláknité řase u filtrací OaseScreenmatic a Sun Sun.

Toto mě velmi zaujalo. Dosud jsem neměl žádné povědomí o tom, že by některé filtrace byly účinnější vůči vláknité řase než jiné. Samozřejmě chápu, že čím víc tím líp a nikdy není moc, ale kde hledat posun od čisté (průhledné) vody k jezírku i bez vláknité řasy.

Děkuji za názor. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

30.5.2017 23:06

ja sam nevim, ty filtraci bych asi az takovou zasluhu nedal ac teda mechanicka cast funguje nad moje ocekavani, asi urcite tam bude v biologicky casti vetsi plocha pro osidleni bakteriemy nez u filtrace sun sun atd, ja hlavne do ty filtrace sel kvuly tomu cisteni, zadny rucni vymyvani filtracnich hub atd, a co se tyce ty vlaknity rasy, ja mel do letoska neustale super vodu, v metru sedmdesati jsem videl kazdy zrnko pisku ale taky mel pomalu metrovy vlaknity rasy, ted mam vodu tak na pulsmileya myslim ze si rasy navzajem konkuruji, nevim jak se jim odborne rika, volne plovouci alias zelena voda a vlaknita, ja fakt nevim cim to jesmileyono taky zalezi jaky ma kdo pozadavky a co si kdo predstavuje pod cistou vodou no, ja uz slevil ze svych pozadavku a jsem spokojenysmileyted mam nabitej tyden ale zkusim udelat to video aby bylo videt jak jsem na tom s vodou pro lepsi predstavu, verim ze spousta lidi ma jinou predstavusmileyjako musim rict ze mi brutalne zezelenal kacirek a vubec kameny v jezirku, letos jsem jeste nezapnul uv lampu, ale narust vlaknity rasy na nich je v milimetrech, myslim ze to bude v ty konkurenci mezi tema ruznyma druhy ras a mozna i tou filtraci, ze to fakt funguje, ale na tohle hodnoceni je jeste asi moc brzo, to necham az po sezone, a co se tyce samotny vyroby toho filtru, na tom vazne nic neni, jsou to jen tri sudy a par pruchodek mezi nima a par vzduchovych hadiceksmileyfakt na tom nic neni

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.209.102 (?)
31.5.2017 8:39
Děkuji za názor. Té konkurenci bych asi taky věřil. Zdá se, že jste dosáhl ideálního stavu = tak napůl. Jsem zvědavý jak dlouho tato "rovnováha" vydrží. Jestli se časem vyčistí voda (což bych očekával) a vrátí se vláknité řasy, nebo bude vše dokonalé. Stav tak na půl bych asi bral taky. Mám, s BiotecScreenmatic 36, na můj vkus dokonale čistou vodu ale tvoří se chomáče vláknité řasy. Kdyby to šlo dávkovat, klidně bych ubral na průhlednosti :) Uvidím, zda se nenechám Vámi inspirovat a nepřidám ještě další filtraci vyrobenou podle Vás.
Připojit reakci

Filtrace nexus

2.6.2017 4:08

Tady je naky to video, jak jsem rekl, myslim ze dost lidi by s takovou vodou nebyla spokojena ja ale jsem, jedu porad bez uv lampy ikdyz si rikam ze by mozna nebylo spatny jednou za cas ji pustit pro malinkaty projasneni vodysmileyjeste musim podotknout ze uz nakou tu sezonu pouzivam takovy cerny barvivo do vody, libi se mi temna voda

Připojit reakci

Filtrace nexus

3.6.2017 6:09

tady je jeste jedno, ten protejsi breh jak tam cumi ta folie neni normalni stav, malinko to tam upravuju

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.6.2017 7:50

tak zatim to musim zaklepat na drevo ale furt jsem bez vlaknity rasy, slunicko mi tam pere od ranni sedmy do seste vecerni, jediny misto kde trochu je je u vodopadku ale neni to nic strasnyho, zacal jsem teda zapinat uv lampu, nejede furt ale tak obden, zatim to vypada ze filtrik funguje no, dal jsem na youtube jeste jedno video jakej je aktualni stav vody.

Připojit reakci

Filtrace nexus

15.6.2017 23:14

tak lidi dalsi poznatkysmileyzatim vse super az se mi tomu nechce verit.porad nemam vlaknitou rasu, jako jo, na kamenech jsou narusty zhruba od centimetru do trech cm ale to me fakt nechava chladnymsmileyjen teda u vrataku z filtrace zpatky do jezirka pres maly vodopad je narust vlaknity rasy znatelnejsi, tam ma sem tam zhruba dvacet cisel ale je to jenom tam jinak po cely plose je to v poho, a mam jeste jednu vec, interval cisteni se prodluzuje, z jara jsem tam mel fakt hodne plovoucich necistot ve sloupci vody a jak ten filtrik toho zachytne v mechanicky casti opravdu hodne tak se to casem cisti a cistismileya ted uz jsem na nejakych peti dnech a myslim ze to bude lepsi a lepsi, jako urcite budu pres zimu delat jeste jednou to samy, zvlast na skimmer a zvlast na sani ze dna, ted mam z obou cerpadel jmenovity prutok 12 000l za hodku, vezmu v potaz nakou ztratu tak budu na nakych 9 tisicich?fakt nevim, nemeril jsemsmileytakze kdyz to ze sterbinaku rozdelim tak budu na kazdej filtr na nakych, placnu,peti kubikach a to prehanim a to pak verim ze cisteni bude probihat po nejakych deseti mozna ctrnacti dnech coz se mi zda v poho, jinak teda jeste musim rict ze jsem koupil sterbinak a skimmer, nevim jestli muzu jmenovat ale sterbinak mam ten nejlevnejsi a nejmensi, ted nevim presny nazevsmileycompact sieve?nezachytne toho tolik co ten muj domaci ale ten muj domaci byl za nakych 10 hodin ucpany, tenhle da den dva, co se tyce skimmru, tam je velky rozdil, mel jsem skimmer z nemecka od toho wiltecu a furt to nebylo ono, koupil jsem pred mesicem skimmer od oase na cerpadlovy zapojeni a to je uplne jina liga, je konstrucne odlisnej a hlavne funguje naprosto skvele a to nekecam, s uv lampou jsem na tom tak ze ji zapinam jen kdyz se mi nezda voda, ted uz jsem ji nemel tejden pustenou, jeste sem dam odkaz na video az ho soupnu na youtube co za bordel to micro k1 zachyti a pak uz vam dam pokojsmileyjo a jeste jednu fotku z dneska, jinak se omlouvam za kvalitu fotek a videi, je to jen z mobilusmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.6.2017 21:53

tak tady je to kratky video, je tam videt co za humus ta mechanicka cast zachyti, je to jen nepatrny mnozstvi co zustane na dne, vetsina se vyplavy pri odkalovani.

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.107.81 (?)
21.6.2017 12:27

Zdravim, pisal som aj na ytb, chcel by som sa spytat, aky tmel ste pouzili pre spojenie prirub a suda?, potreboval by som vediet presnu znacku. Mam taky problem, ze som lepil tiez taketo zelene sudy 200 l a prirubu 110. Tmel TKK PU 40 tesnil dobre, ale po 2-3 tyzdnoch zacal tekutiet.  Cital som ze tieto sudy su vacsinou z PP plastu a tym padom tmely zle drzia.

Připojit reakci

Filtrace nexus

21.6.2017 15:23

a ja na youtube odpovedelsmileytak jeste jednousmileypouzil jsem tmel aqua forte superstrong, nanesl,lehce dotahnul, pockal az s gumovati a pak teprve poradne dotahnul

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.7.2017 23:20

tak se zas ozyvamsmileypres ty vedra mam pustenou lampu v podstate ted uz porad, jinak s cistenim mechanicky casti jsem zhruba na sesti dnech plus minus jak se mi chce to cistit, kolikrat si rikam ze to cistim zbytecne brzo, ze by to jeste dva tri dny dalo, jinak mam rasu, ale ne vlaknitou, na melcinach podle vodopadku ale to je jen spatnym proudenim vody, teda aspon myslim, jinak jsem porad bez vlaknity rasy, poprvy za nekolik let ty josmileyjeste prikladam fotku z dnesniho dne

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.234.15 (?)
11.7.2017 22:00

S velkym nadšením sleduji Vaše příspěvky a musim říct že podle fota voda vypadá opravdu velmi čistě, uvidim jak proběhne u Vás celá sezona poté se chci také pustit do repliky nexusu smiley 

Připojit reakci

Filtrace nexus

17.7.2017 0:36

no reknu vam ze jsem s toho taky nadsenej, jen teda podotykam ze ta kopie neni jedina filtrace, myslim ze uz jsem to psal tady nekdy v minulosti, za tou kopii nexusu mam starej biotec 10 a pak vedle jezirka mam zakopanej 300l sud s husima krkama ktery jsou provzdusnovany, ten biotec 10 a ten zakopanej sud mam uz nakym ctvrtym rokem plus minus, mel jsem tu filtraci od wiltecu a nestihalo to, tak jsem jsem udal misto ty filtrace od toho wiltecu tu kopii nexusu a jsem bez vlaknity rasy, sam tomu nerozumimsmileynebylo leto abych nemel na hadicich od cerpadel v jezirku vlaknitou rasu, ted je mam totalne cisty, dam foto zitra kdyby mel nekdo zajemsmileyjinak je mozny ze samo jezirko si samo sedlo a vytvorilo si samo nakou rovnovahu a s tou kopii nexusu je to jen souhra nahodsmileyfakt nevim, jeste muzu natocit naky kratce rozumny video jak mam tu komplet filtraci usporadanou vcetne kompresoru atd, tak kdyby mel nekdo zajem tak pisnete a ja to nak sesmolimsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

18.7.2017 12:59

Zdravim, (uzivatel z ytb) tak som spojil tie priruby s tmelom aquaforte a drzalo to paradne. Problem ale nastal u dna sudov, ktore mi furt praskali, aj ked som ich zvaril. Tak som to vcera cele vyhodil a kupim modre sudy z kvalitnejsieho plastu Chcem sa spytat, dali by sa nakreslit dva obrazky z boku ako funguje filter, ked filtruje a ked sa cisti (co treba zatvorit/otvorit, privod/odvod)?, z fotiek sa z toho troska neviem vysomarit.

Připojit reakci

Filtrace nexus

21.7.2017 0:55

a vy se snazite udelat to samy co ja?davam na rychlo obrazek jak mam spojeny ty sudy, omlouvam se predem, nejsem moc na kreslenismileyale hlavne co je dulezity je ta jakoby mrizka co je z vrchu na tech sudech, ta ten vnitrni sud podrzi kdyz ho vypoustim aby nevyskcilsmileyta je videt na fotkach i videich, jinak co se tyce provozu, cisteni, jak prochazi voda filtrem tak mrknete na stranky prodejcu filtraci nexusu, tam to maj zkresleny pekne, ode me by jste se v tom beztak nevyznalsmileypri cisteni jen vypinam cerpadla a jen otevru vzduch do mechanicky casti filtru a pak to jen odkalim, vlastne vypustim jensmiley

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

21.7.2017 10:22

No ten nexus co mate vy, ja chcem len mat z dvoch sudov (200 l a 60l), bude to jedna cast z filtracie. Pozrel som aj na ich stranky a cosi som nakreslil. Myslite, ze by to mohlo takto fungovat? Ked zapnem cistenie filtra, otvoril by som supatko na cistenie, odvod zavrel a vzduch by som zapol vo vacsom sude a naopak v malom sude by som ho vypol. Odpad fi 50 by som nasledne otvoril.

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

23.7.2017 20:58

takze planujete jen mechanickou cast za pouziti kaldnes micro k1?nevim jestli jsem to pochopil spravne ale pokud ano tak se musi pri cisteni provzdusnit ta cast s tim kaldnesem, vypnout cerpadla, provzdusnit a az se z toho kaldnesu vyplavy bordel tak teprve odkalit, mechanicka cast se jinak neprovzdusnuje, jen pri cisteni, a pokud planujete jen biologickou cast filtrace tak ta se v podstate vubec necisti, do ni by mela jit voda ne uplne, to se asi bez bubnovy filtrace nepovede, zbavena jakztakz necistot a ta uz je provzdusnovana nonstop, to kaldnes mam na mysli ale na biologickou cast je potreba jen jeden sud takze nejspis mate na mysli mechanickou castsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.154.161 (?)
24.7.2017 20:32

Takto ten vacsi sud bude mat staticky kaldnes (mechanicka cast) a ten mensi sud bude mat pohanany kaldnes, Pri cisteni sa odpusti trocha voda z mensieho suda a zapne sa vzduch vo velkom sude. To preplachne ten bordel a nasledne sa vypusti velky sud, mozno aj ten maly. Filter sa naplni a zas sa uvedie do povodneho stavu. Vcera som pozeral par filtrov a narazil som na holandsky filter Spierings combi bed. Urobim to podla neho, prietok a odvod vody je podobny ako pri mojom nacrtku. Mohlo by to tak fungovat? Nacrtok by som poslal, ale nie som momentalne doma. Bubnovy filter sa budem snazit urobit do roka, momentalne budem rad, ak tento filter spojaznim.

Připojit reakci

Filtrace nexus

24.7.2017 21:21

no nevim je to obracene a nejak si nedokazu predstavit jak to bude fungovat ale drzim palce a budu rad jestli to zprovoznite za naky fotky popripade videosmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.196.26 (?)
18.7.2017 23:50

Určitě by to bylo fajn kdyby jste si stím chtel dat tu praci a nějaké podrobnější videjko o zapojení nebo schématu Vaší filtrace jak Vám to funguje od A do Zsmiley.Ten sud s husímy krky mi nějako utekl i když jsem dost podrobně pročítal Vase příspěvky, líbí se mi na tom ze jedine medium ktere je provzdušnovano je schopno takových vysledkulaugh

Připojit reakci

Filtrace nexus

21.7.2017 1:02

urcite neco spacham jen se mi ted moc nedari, ve sklepe mi vyhorela elektrika, hoodne starej barak, tak to musim resitsmileybudu se snazit co nejdriv neco jednoduchyho vytvoritsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.8.2017 0:27

zdravim a omlouvam se za to video, ted se to nak vsechno s..e a nejak jsem pozapomel, zatim jen strucny info, lampu mam uz pustenou furt, filtraci cistim kazdej patej den a porad jsem bez vlaknity rasy, video my filtrace urcite udelam

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

25.8.2017 15:26

tak tady jsem neco jednoduchyho a kratkyho natocil.

Jinak pres cely leto se mi vlaknita rasa neudala, co se tyka pouzivani pripravku tak jen na jare bakterie do filtrace a pres leto asi trikrat bakterie do jezirka, fakt pohoda, minuly roky jsem kupoval furt neco na vlaknitou rasu za nekolik tisic a letos me ty bakterie prisli na nakejch osm stovek

Připojit reakci

Filtrace nexus

26.8.2017 14:15

tady jeste jedno jen tak jezirka a uz vam dam pokojsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

26.9.2017 21:26

prestalo svitit slunicko a sloupec vody je bez plovoucich ras a jinyho bordelu a s cistenim jsem najednou na ctrnacti dnech, jo kdyby to tak bylo i v tech vedrechsmileyjinak mi odesel kompresor hailea a to ani ne po pul roce, moje kravina ze nemuzu najit zarucak, snad ho jeste dohledam, jinak priste radsi prihodim dva tisice a koupim zas secoh, mam jeden co mi jede uz treti sezonu a zatim naprosto bez problemu, neni poznat ani ztrata vykonu, membrany zatim drzej a jen u nej za sezonu vycistim dvakrat filtrik, jinak letosni sezona dopadla nad ocekavani dobre, uvidime co bude pristi rok, snad to dopadne stejne jako letossmileyjinak vam preji zimu beze ztrat a jezirkareni zdarsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

27.9.2017 0:27

Osobně mám výbornou a dlouhodobou zkušenost se vzduchovými kompresory Atman. Používají je i kámoši a jedou už několik let bez jediného problému. Porovnával jsem ve stejném vákonu se Secohem a Atman byl mnohem tišší. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

29.9.2017 22:26

koukal jsem na ty kompresory atman a nasel jsem jen ruzny typy ale jen pro akvaristiku, muzete napsat typ kompresoru, vykon atd?diky

Připojit reakci

Filtrace nexus

30.9.2017 9:27

To je divný, já mám koprasory Hailea dva, a cením si u nich právě spolehlivosti. Běžímě už asi 5 let celou sezónu nepřetržitě.

Ten trochu větší kravál mě nevadí. Jenom poměr Watty/výkon už mají ty novější kompresory o hodně výhodnější. Až se mě pokazí, tak budu brát Secoh JDK. Akorát je o dost dražší...

Připojit reakci

Filtrace nexus

1.10.2017 15:40

Samozřejmě, jedná se o typy Atman HP-4000, resp. HP-8000, nebo HP-12000. Všechny mám v provozu, každý ale na jinou aplikaci. Ten nejmenší vzduchuje filtr, ty větší foukají do guly.

Pokud si dobře vzpomínám, jeden z důležitých parametrů při výběru byl i výstupní tlak (aby např. vzduchovací gula ve 2,5 m dávala dostatek vzduchu) a ten u Atmana vycházel dobře. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

6.11.2017 18:52

tak jsem uz vyhodil cerpadlo ze dna a jede mi jeste skimmer, na to cerpadlo ze dna mam udelany tohle, takova dodatecna gula jakobysmileydavam to jen tak pro zajimavost a omlouvam se za kvalitu, koukam ze to je trochu rozmazany

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

7.11.2017 18:31

dneska jsem narazil na clanek od nakyho stavitele jezirek, popisoval vseobecny zasady stavby jezirka atd, ale co me zaujalo tak bylo to ze cerpadla by se mela pri zazimovani nechat ve sklepe v nejaky nadobe s vodou, nevite nekdo proc?a jeste jsem narazil na tohle.

u nas uz ho nabizej za 33 000kc, moc zajimava cena, myslim ze zacnu setritsmiley

Připojit reakci

Filtrace nexus

exn (136) - xxx.xxx.209.116 (?)
8.11.2017 13:48

cerpadla pri zazimovani ve sklepe by mela bejt v nejaky nadobe na vodu

dle mého je to kvůli guferu (simerink, průchodka - nehodící se škrtněte). Zabrání se tak vysychání pryžové části. Čerpadla po odpojení filtrace ponořím do jezírka v nezámrzné hloubce pod lávkou a hotovo.

Bazénové čerpadlo, které zazimuji v suchu mám na vst i výstupu napojené kousky trubek, 90st směrem nahoru a normálně jej zaleji vodou (občas doplním)

Ad. bubnový filtr: letos budu mít za sebou první sezónu a jednoduše SUPER! Jděte do toho

Připojit reakci

Filtrace nexus

8.11.2017 14:29

vidite, to me nenapadlo s tema cerpadlama, diky,a jaky typ bubnovyho filtru jste poridil?ja bych byl schopen za nejaky cas poridit tento za tech 34 000kc ale zas nevim jaka bude kvalita, cena je uplne nekde jinde nez u ostatnich filtru tudiz tam budou muset byt nejaky ustupky at jiz v materialu tak i v mechanice nejspis, no uvidime

Připojit reakci

Filtrace nexus

Martin Hrkal, Vladeko zahradní program (1388) - xxx.xxx.72.176 (?)
8.11.2017 16:04

K zazimování - záleží to podle typu čerpadla. Ta gufera mohou být jeden důvod, u jezírkových čerpadel je to pak přisychání nečistot na rotoru. I proto myslím máme na jaře na servisu víc práce než běžně - spousta lidí prostě zimuje čerpadla špatně :(

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 6:04

tak jsem zase chytrejsi, diky mocsmileyjeste bych mel dotaz k bubnovym filtrum, co jsem koukal na ruzny videa tak pri oplachu sita ochazi do odpadu celkem dost vody a pokud se bere s jezirka na ten ostrik tak musi bejt celkem dost velky ubytek vody a timpadem castejsi dopousteni?nebo to jen tak vypada na tech videich a skutecnost neni tak strasna?

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 9:22

To se Vám nezdá, k úbytku vody a tedy nutnému dopouštění dochází. Na otázku kolik vody takhle vypustíte nelze jednoznačně odpovědět. Filtry totiž pracují jako automaty, a pokud se buben zanese, sám se opláchne. Logicky je tedy míra zatížení (chcete-li špinavosti) vody v jezírku přímo úměrná množství vody na oplach bubnu.

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 12:58

Také sjem se na něj díval na stránkách starfisch ale mají uvedeno, že se dá použít pouze v zapojení gravitačním. To moc nechápu. Pokud je průtok 20000 l a za něj dám čerpadlo 20000 l tak musí přisávat vzduch.

Proč nemůže být zapojeno čerpadlově?

Obrázky:

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 14:28

ja jim psal a poslali mi ceskej manual s tim ze se da zapojit i cerpadlove ale chytrej z neho nejsemsmileyjeste jsem ho nasel na slovenskym eshopu a tam uz maj oba, jak gravitacni tak cerpadlovy, cerpadlovy vychazi draz o naky plus minus dva tisice.

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 15:03

Pokud za něj umístíte čerpadlo o nominálu 20000 l, rozhodně pak nebude dávat 20000 l reálného průtoku

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.118.212 (?)
9.11.2017 21:36

Máte úžasnou trpělivost pane Hrkal, děkuji ale je to jako v politice. Nikdy nevěř tomu co prodejce uvádí. Já to chápu laicky takto. Bubnový filtr má maximální průtok 20000 l. To znamená pouze v okamžiku kdy ho vybalím z krabice. Jakmile jej zapojím, nechápu sice proč pouze gravitačně, tak průtokem první znečistěné vody začne klesat průtok. Možná i na 10000 l. Přecistěnou vodu odčerpavá čerpadlo s maximálním výtokem 20000 l. Tento udávaný výkon platí pouze do vybalení z krabice. V okamžiku zapojení je jeho výtok snížen rozdílem výšky do jaké musí vodu tlačit. Další poučka, kterou by si měl kupující uvědomit je, že pokud je dnové a skimerové sání vody musí téci z jezírka alespoň 20000l za hodinu aby skimer pohnul hladinou. To znamená, že bubnový filtr o průtoku 20000 l toto kritérium nesplní a ani čerpadlo o výkonu 20000 l toto kriterium nesplní. Musí se kupovat s nadimenzovaným výkonem jelikož skutečný je podatatně niží. Váš názor: Jaký by měl být minimální výkon čerpadla aby pohnul hladinou při skimerovém a dnovém sání a čerpadlo saje vodu ze šachtice do výše 1 m nad ní do bubnového filtru. Jaký by měl být maximální průtok v bubnovém filtru?

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.247.31 (?)
9.11.2017 21:51
ja mam na skimeru cerpadlo 5 500l za hodinu a v pohode stiha sbirat bordel s cely hladiny, jezirko mam dlouhe nejakych devet deset metru, zalezi teda o jake plose se bavite vy:)
Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 22:21

reakce na host - xxx.xxx.118.212 (?)

9.11.2017 21:36

Řekl bych hodně zmatek ve Vašich tvrzeních.

Průtok bubnovým filtrem je dán na způsobem jeho zapojení (čerpadlově-gravitačně), počtem vstupních potrubí a jejich průměru. 

Bubnový filtr neomezuje průtok. Pouze při zanesení síta klesne hladina na čisté straně bubnu, vestavěný plovákový spínač sepne ostřik, tím se vyčistí síto a hladina na čisté straně stoupne. Na internet najdete obrovské množství instalací různých filtrů.

Skimmer může fungovat klidně i na čerpadlo 3m/hod. Záleží jen na typu skimmeru (jeho konstrukci, velikosti). Takže Vaše tvrzení o 20m3 je nepravdivé)

Většina seriozních výrobců čerpadel dodává k čerpadlu výkonovou křivku, která Vám stanoví, v jaké výšce bude jaký průtok. Nominální výkon čerpadla je udáván v 0m. Důležitým parametrem (kromě spotřeby) tak určitě bude i výtlačná výška (kde je průtok nulový).

Takže není problém vybrat si vhodné čerpadlo.

Těch 20m3 u AEM Easy Drum bude dáno gravitačním zapojením a 2x110m na vstupu. Když budete mít na výstupu silnější čerpadlo než 20m3/hod, tak Vám nebude stíhat dotékat do filtru voda (klesne Vám hladina na vstupní straně bubnu a tím pádem i na výstupní) Tím by se filtr mohl vypnout (filtr si automaticky hlídá potřebné paramatry a ochrání čerpadla před chodem naprázdno).

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 22:23

Pokud je průtok 20000 l a za něj dám čerpadlo 20000 l tak musí přisávat vzduch

Nemusí, a nesmí, elektronika řízení filtru si to ohlídá.

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 22:35

jaky typ bubnovyho filtru jste poridil

Objednal jsem přímo u výrobce v Holandsku buben pro gravitační zapojení. Důvodem je, že tento výrobce u nás neprodává a vyhovoval mě nejen technickými parametry, ale dostal jsem i výbornou cenu. Výrobce se jmenuje Makoi a jedná se o buben s 4x110mm na vstupu, tím může natékat do bubnu hodinově kolem 50m3. Já podle stupně znečistění měním průtok od cca 15m3/hod až do cca 30m3 (mám čerpadla s frekvenční měničem). Věším průtokem nemůžu jet, protože mám bohužel pouze 2x110mm potrubí (gula a skimmer).

Možná se někdy v zimě dostanu k tomu, abych poslal nějaké fotky s popisem. Za mě spokojenost obrovská.

Připojit reakci

Filtrace nexus

9.11.2017 22:43

Pokud se zde zabýváte filtrem AEM Easy Drum, doporučuji pročíst diskuzi z reálné instalace se spoustou obrázků a zkušeností:

AEM Easy Drum Review

Kdysi jsem o tomto typu filtru uvažoval, takže pročtenou ji mám skoro komplet. Doporučuji.

Jinak ten filtr prodává více výrobců jako OEM produkt.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 6:15

moc se mi libi jak muzete regulovat prutok, to je fakt paradasmileya za fotky bych byl v prubehu zimy rad, uz ten predchozi vas prispevek hodne napovedel na jakym principu to funguje, akorat si tak rikam ze na tom mym krcalku by byl ubytek vody co by se spotreboval na cisteni sita asi dost znat, jak nad tim tak nejak premyslim tak by se to dalo mozna u me vyresit tak ze bych pouzival na cisteni naky externi zdroj, placnu treba sud s destovkou popripadne vodou ze studny ale na to mam dost casu, chvili potrva nez dam dohromady naky penizkysmileyted pres zimu chci dat jeste jeden radoby nexus abych snizil prutok a tim padem prodlouzil interval cisteni, ted co mi tam jde jen ten skimmer tak jsem na to jeste nesahl a je to furt v poho ze na to nebudu muset sahnout jeste dalsi tyden

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 7:36

Děkuji za informaci. Potom jsem špatně pochopil technika v zahradních jezírcích. Já pod pojmem pohnout hladinou jsem chápal, že hlavice skmimeru se v důsledku čerpání vody sníží o tolik, že do ní stéká voda z okolí. Neptal se na plochu hladiny, tak jsem si myslel, že je to nějaký obecný podtlak který způsobí dostatečný proud na průměr sací trubice 110 mmm. Z Vaší informace vyplývá, že tomu tak není a Vám se při průtoku 5 500 l voda viditelně sbíhá z hladiny do skimeru. Uvědomil jsem si, že jsem neřekl o jaký skimer se mi jedná a to je zřejmě zásadní informace. Oase AguaSkim gravity, průměr trubice 110 mm. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 8:11

Otázka zněla: Pokud je průtok bubnového filtru 20000 l a za něj dám čerpadlo 20000 l tak musím přisávat vzduch.

Odpovědˇ: Nemusí a nesmí, elektonika řízení filtru si to ohlídá.

Laický závěr: To znamená, že elektronika bubnového fitru řídí i výkon čerpadla za bubnovým filtrem.

Předběžný pocit: Myslím si, že je to technicky překombinováno. Jednoduchost a bezporuchovost vortexu je protiagrument, který je potřeba zvážit. Čím více problematiku filtrace vody v jezírkách studuji a čtu diskuse tím více docházím k závěru, že jsem z toho volako zmetěný.

Děkuji za poskytnuté technické informace.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 8:45

Ještě jedna otázka na zkušené praktiky. Já jsem ze schématu bubnového filtru Oase pochopil, že voda z jezírka teče dovnitř bubnu a skrze stěnu bubnu protéká vyčistěná voda ven do biologického filtru k dalšímu zpracování. Ze schematu jsem však nepochopil do jaké výše je voda v bubnu. Logicky bych tipnul do poloviny. Když znečistěná voda protéká přes stěnu bubnu tak se vevnitř na stěně bubnu usadí listí a bahno. Když toto bahno omezí průtok vody tak poklesne výše hladiny za bubnem a to je informace pootočit filtrem a opláchnout ho. A ni kde jsem nevyčetl informaci zda tento oplach je dostatečný nebo jednou za rok se v rámci pravidelné údržby bubnové síto ručně vyčistí, jelikož tryskový oplach není dokonalý. Pořád si nedovedu představit jaká je složitost údržby a práce kolem bubnových filtrů.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 8:51

Reakce na host - xxx.xxx.118.212 (?) 9.11.2017 21:36

Já mám takovou zkušenost, že hodnota průtoku u bubnových filtrů je reálně vyšší než udává výrobce, pokud to tedy úplně ženete do extrému. Ono to tedy pak sebou nese ještě trochu provozních komplikací pohybovat se na těch mezních hodnotách, ale v principu to tak zhruba je.
U čerpadel v gravitačním zapojení se to obvykle řeší nákupem silnějšího motoru s nějakou možností regulace. Tou nemusí být jen elektronika, pod výraz "regulace" můžete zařadit třeba i kulový ventil nebo tažný uzávěr.
Nejčastějším "úzkým hrdlem" celého systému obecně bývá potrubí - s tím se setkávám celkem často.
K Vašim dotazům :
1) Jaký by měl být maximální průtok v bubnovém filtru - maximální možný co Vám řešení dovolí, s možností regulace dolů
2) Jaký by měl být minimální výkon čerpadla aby pohnul hladinou při skimerovém a dnovém sání... -  na to nejde jednoznačně odpovědět, vycházel bych spíše z objemu jezírka, schopnosti filtru a zatížení vody - a ten výsledek bych pak pasoval na technologické vlastnosti filtru

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 8:59

EXN to krásně shrnul, já bych jen připojil poznámku k výkonovým křivkám čerpadel a výkonu obecně - dalším parametrem který ovlivňuje reálný výkon jsou vlastnosti potrubí. Ty, na rozdíl od přepravní výšky, ovlivnit můžete.
Jaký výkon z čerpadla reálně dostanete se nechá celkem jednoduše odhadnout - vemte si stopky, nádobu známého velkého objemu a vyzkoušejte to.  Jen předesílám že budete patrně překvapen rozdílem mezi hodnotami na krabici čerpadla a těmi co naměříte.. :)

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 9:06

Reakce na host - xxx.xxx.53.212 (?)
Laický závěr že elektronika bubnového filtru řídí výkon čerpadla za ním se sice nabízí, ale je chybný (alespoň u OASE bubnů)
Souhlasím s vámi v tom že jednoduchost je určitě jedním z parametrů která by měla hrát při výběru filtru určitě roli. Jak moc velkou váhu tomuhle parametru při rozhodování pak dáte záleží na Vás. Dovedu si představit nádrže kde technicky pokročilé systémy budou skvělé a zároveň si umím představit nádrže kde bude koulí na noze.

Ještě k sítům - obvykle se ještě čistí, podle vlastností vody několikrát za sezonu, oplach nezvládne všechno.  Oproti jiným typům filtrů je to ale úplně zanedbatelná věc co se času i námahy týče

Připojit reakci

Filtrace nexus

exn (136) - xxx.xxx.209.76 (?)
10.11.2017 9:38

Pořád si nedovedu představit jaká je složitost údržby a práce kolem bubnových filtrů.

Já po roce zkušeností už ano.

Mám jezírko cca 70m3 a cca 30 již poměrně velkých koi a před bubnovým filtrem jsem provozoval filtraci OASE Proficlear včetně síta. Údržba byla nutná tak cca 1/14 dnů, v sezoně, kdy padalo do jezírka listí, jehličí klidně i jednou týdně. Nejhorší bylo vždy praní molitanů v návazném biofiltru.

Letos jsem šel k filtru tak jednou měsíčně vybrat hrubý předfiltr (nechal jsem si jednu komoru od Oase, kde mám hrubé síto cca 1x1cm oka) na zachytávání listí a velkých jehlic z borovic.

Nejvíce času jsem strávil u jezírka vybíráním bordelu po nedávné vichřici, kdy jsem podběrákem ze dna vytáhl nahrubo několik koleček napadaného listí.

Jezírko mám čisté jak křišťál celý rok. Za mě bubnový filtr jednoznačně ANO.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 9:44

Laický závěr: To znamená, že elektronika bubnového fitru řídí i výkon čerpadla za bubnovým filtrem.

To je špatný závěr.

Elektronika pouze vypne-zapne čerpadlo (a to jak ostřikové, tak jezírkové) automaticky na základě aktuálních hladin v bubnu.

Co jsem zmiňoval řízení výkonu čerpadla, tak ten s elektronikou bubnu nesouvisí. Výkon čerpadla mám řízen frekvenčním měničem (součást čerpadla).

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 9:49

akorat si tak rikam ze na tom mym krcalku by byl ubytek vody co by se spotreboval na cisteni sita asi dost znat, jak nad tim tak nejak premyslim tak by se to dalo mozna u me vyresit tak ze bych pouzival na cisteni naky externi zdroj,

V tom případě zvažte použití čerpadlové verze bubnového filtru, která je obecně méně citlivější na kolísání hladiny, než gravitační verze. 

Já mám vlastní studnu, dopouštění jezírka jsem si udělal automatické. Při mém objemu vody je úbytek takřka nepozorovatelný. Jakmile jezírko jednou vyčistíte, četnost spínání ostřiku klesá.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 10:10

Pro uživatele EXN

Jste na tom odborně hodně dobře v oblasti jezírek a umíte trpělivě a srozumitelně vysvětlovat. Zvažte svojí působnost ve školství. Tam tito lidé chybí.laugh

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 10:16

Ještě doplnění - neřekl bych že je čerpadlová verze méně citlivější, jak píše EXN. Spíš bych řekl že je lépe ovladatelná

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 10:32

Pane Hrkal, moc děkuji za odpovědi. Jsem vděčný a pečlivý student ale narazil jsem na nový pojem, který jsem nevstřebal a nebojím se učiteli skočit do řeči:

"U čerpadel v gravitačním zapojení se to obvykle řeší nákupem silnějšího motoru s nějakou možností regulace. "

Naučil jsem se gravitační zapojení filtrace - to je takové kdy voda z jezírka do filtrace teče samospádem - vyrovnání hladin.

Ale co je gravitační zapojení čerpadla? Leží na dně jezírka? Znamená to, že voda do něj přitéká samospádem a oni je pouze tlačí výše? 

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 10:35

tak automaticky dopousteni jezirka me vubec nenapadlo, mam studnu cca 6m od jezirka coz by nebyl problem, nechapu ze me to nenapadlosmileyjinak pro exn a pana hrkala, moc zajimave, dekuji

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.209.76 (?)
10.11.2017 11:47

Zvažte svojí působnost ve školství. Tam tito lidé chybí

Děkuji za nabídku, ale svůj obor jsem si vybral již v minulém století a vzhledem k mé silně vyvinuté slabé vůli už na tom nebudu nic měnit. laughHezký den

Připojit reakci

Filtrace nexus

host - xxx.xxx.209.76 (?)
10.11.2017 11:57

"U čerpadel v gravitačním zapojení se to obvykle řeší nákupem silnějšího motoru s nějakou možností regulace. "

Špatná syntaxe věty, spíše mělo bý "U čerpadel v gravitačním zapojení FILTRU se to obvykle řeší nákupem silnějšího motoru s nějakou možností regulace. "

Vše souvisí se vším. Čerpadla mají různé konstrukce a podle jejich aplikace je vybíráme. Najděte si na webu příklady zapojení jezírkového filtru v čerpadlové vs. gravitační verzi a podle toho, kde bude čerpadlo umístěné, jaký průtok má zajistit při požadovaném výtlaku, do jaké výšky bude vodu tlačit, jaké budou jeho vstupní a výstupní šroubení, atd. vyberete čerpadlo.

Regulace výkonu čerpadla je úplně jiná kategorie problému a rozhodně na dlouhé povídání. Ale pro zjednodušení, když mrknete na různé jezírkářské obchody, už najdete poměrně zajímavou nabídku čerpadel s možností regulace.

Ale naprostá většina SPRÁVNĚ navržených instalací jezírkových filtrací obsahuje pouze neregulovaná čerpadla, kde Vám stačí ON/OFF.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 12:03

"U čerpadel v gravitačním zapojení FILTRU se to obvykle řeší nákupem silnějšího motoru s nějakou možností regulace. "

A ještě jedna POZN. Tou regulací ve smyslu citované věty je zřejmě, jak již zde uvedl p. Hrkal, myšlena regulace průtoku vody na vstupu filtru, ne regulace výkonu čerpadla.

Dejme tomu tedy správně nastavený poměr u vstupů gula-skimmer (řeší se to pomocí šoupat, ventilů).

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 12:11

Ke gravitačnímu zapojení - v tomhle smyslu je to u čerpadel stejné jako u filtrů. Tady to bylo myšleno spíše obecně k systému zapojení celé kolony 
Gravitační zapojení čerpadla chápu jako výraz pro jednu z možností jak ho k filtru připojit, a znamená prakticky totéž jako "zapojení na sucho". Takže někde na konci filtrační kolony máte motor, jehož sací otvor je výškově pod hladinou vody ve filtru a ta do něj natéká

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 12:15

Věta od EXN "... správně nastavený poměr u vstupů gula-skimmer..." by se měla tesat do kamene. Právě to obvykle způsobuje špatnou funkci skimmerů, v tom horším případě pak znamená poškození čerpadel

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 13:55

Ještě k tomu automatickému oplachování bubnu. To provádí elektronika sama a to tak, že zapne nějaké čerpadlo pro natlakování vody do oplachovacích trysek. Vodu oplachovací čerpadlo bere z bubnu a kal odtéká do kanalizace. Proč nejsou oplachovací trysky připojeny na vodovodní řád a elekronika by pouze otvírala elektromagnetický ventil jako u automatických praček. Nebylo by potřeba oplachovacího čerpadla a neklesala by hladina vody v jezírku. Je to tím, že tlak vody je ve vodovodním řádu nízký? Beztak chybějící vodu do jezírka dopustím z vodovodního řádu když nemám vlastní studnu.

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 14:26

Důvod je dvojí. Tím první je jak jste zmínil tlak. Čerpadlo, které tlakuje oplachové trysky je 6-ti barové.  Druhý je myslím ten že celá řada lidí nemá u strojovny filtru přívod vody. Divil byste se kolik ne

Připojit reakci

Filtrace nexus

10.11.2017 18:32

Dotaz na uživatele EXN:

Když se dívám na fotky Vašeho jezírka tak se mi líbí zakončení břehů. Jsou vyzděné z kamenů. Když uvažuji jak se to asi realizovalo, tak se do vykopané díry položila a svařila folie a až potom se vyzdily stěny. Ty mají však váhu a musely by ujet. To znamená, že jste zřejmě před vyzděním břehů pod folií vybetonoval základ pro tyto břehy, potom položil folii a na závěr vyzdil stěny.

Je tak?

Připojit reakci

Filtrace nexus

11.11.2017 14:09

Prosba na uživatele EXN:

K dotazu na kvalitu ubnového filtru AEM Easy Drum jste uvedl odkaz na diskusi. Bohužel ani já ani google jsme to nepřeložili srozumitelně. Vy ji máte přečtenou. Dokázal by jste stručně říci jak dopadl. Mizerie, nic moc, dorbrý, spokojenost?

Děkuji

Připojit reakci

Filtrace nexus

11.11.2017 20:12

Když se dívám na fotky Vašeho jezírka tak se mi líbí zakončení břehů. Jsou vyzděné z kamenů. Když uvažuji jak se to asi realizovalo, tak se do vykopané díry položila a svařila folie a až potom se vyzdily stěny. Ty mají však váhu a musely by ujet. To znamená, že jste zřejmě před vyzděním břehů pod folií vybetonoval základ pro tyto břehy, potom položil folii a na závěr vyzdil stěny.

V podstatě jste to vystihl přesně. Je to sandwich zhruba v tomto složení: hlína/písek-biotextilie-folie-flexibeton-vyzdívky

Připojit reakci

Filtrace nexus

11.11.2017 20:20

K dotazu na kvalitu ubnového filtru AEM Easy Drum jste uvedl odkaz na diskusi. Bohužel ani já ani google jsme to nepřeložili srozumitelně. Vy ji máte přečtenou. Dokázal by jste stručně říci jak dopadl. Mizerie, nic moc, dorbrý, spokojenost?

V diskuzi je hodně uživatelů tohoto bubnu a hlavně popisuje trable s instalací těchto filtrů. Protože se jedná většinou o samo-domo instalace, ukazuje se, jak lidé při snaze ušetřit peníze opakují stále tytéž chyby stále dokola, přestože informací, jak správně tuto technologii užívat je na inernetu "tuny". Takže buď si musím tyto informace sehnat, nebo si to musím nechat udělat u někoho, kdo tomu rozumí a bude mě schopen řešit případné problémy.

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.11.2017 21:10

Děkuji za odpověď. Pochopil jsem ji tak, že fitr není špatný ale uživatelé jej neumí pořádně zapojit. 

Připojit reakci

Filtrace nexus

12.11.2017 21:26

Prosba na uživatele abc:

Poprosil bych Vás o informaci u kterého eshopu Vám poslali ceskej manuál? Taky nad tím pořád uvažuji a kladu si otázku zda jsou lepší 4 ruské T34 (vortexy) nebo jeden německý tiger (bubnový filtr).

Připojit reakci

Filtrace nexus

13.11.2017 19:56

star fish jezirka

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.11.2017 8:54

Děkuji, napsal jsem jim a poslali mi ho. Je český a po získání gramotnosti na tomto vláknu ho i plně chápu. Jediné co mi tam chybí je přesné rozměry jednotlivých částí. Například ode dna filtrace k výkoku oplachu atd. Stavím se k nim na prodejnu a doplním si do dokumentace. U mne se zdá být použitelná varianta gravitačně. Pouze mne zaráží spotřeba vody na oplach síta. Díval jsem se na Škrovát a ten uvádí 50 l denně.

Připojit reakci

Filtrace nexus

14.11.2017 16:14

Ještě by mne zajímala cenová politika. Pokud holandský producent filtru AEM EASY-DRUM uvádí cenu 999 EUR potom by ji měli ctít všichni jeho dealeři. Zvláště v zemích platících EURy. Němci to ctí. Slováky jsem nenašel. Poláci už si opravili koncovou cenu a češi si to ještě neuvědomili. 999 * 26 = 26 000,-sad

To je lepší si to nechat poslat z eshopu z Německa.

Připojit reakci

Filtrace nexus

abc (76) - xxx.xxx.139.245 (?)
14.11.2017 17:50
zkuste koicentrum.sk, tam maj i cerpadlovou verzi a tusim ze za 1 100eur
Připojit reakci

Filtrace nexus

14.11.2017 19:20

Hm, tak to sjou slováci také jinde. Mají cenu 1200,- EUR. Němci 999,- EUR včetně dopravy a DPH.

Dvojí ceny téhož výrobku.

Obrázky:
cena německý eshop
cena německý eshop
Připojit reakci

Filtrace nexus

14.11.2017 22:37

objednavejte z venci, u nas to prijde hoodne draho, ja uz taky bral dost veci ze zahranici a uz to i reklamoval a nemel jsem problem, ja reci neznam ale mam kamaradku ktera mi to vse domlouvala a vse bylo naprosto bez problemu, a co se tyce dopravy, nechci kecat, uz to nevim presne ale bejva to kolem dvou stovek

Připojit reakci

Filtrace nexus

16.11.2017 8:36

Jeste si pořád říkám, že dnové sání přes gulu musí nasát drobné rybky i živočichy. Poptom při gravitačním zapojení je větší šance nasátý kus zachránit.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Filtrace nexus14916.11.201719714
Tak jsem si taky vytvořil jezírko39.11.20171706
Schema kořenové filtrace 288.11.20171754
Spuštění filtrace3630.10.20179270
Lepení kamenů227.9.20172258
Koupací jezírko nebo bazén?427.9.2017513
Stvaba zahradního jezírka na otevřené zahradě527.9.2017580
Jezírkové rostliny914.9.2017695
Otravné žáby3311.9.201719659
Dešťovka – „Modrá úsporám“4030.8.20176089
Vrš na odchyt ryb1528.8.20176240
Rybník na zahradě415.8.2017768
Pstruzi2013.8.201716108
Ionizator v jezirku pro potlaceni rustu ras210.8.2017409
Jezírková filtrace pro 15m377.8.2017859
Fotky jezírek a filtrací1466.8.2017205576
Doma dělané filtrace20228.7.2017242340
Jak instalovat jezírko? 315.7.2017554
Ztráta vody z malého jezírka 713.7.20171377
Zelená pěna na hladině 610.7.2017703
Kal v jezírku 128.6.2017762
Nápady na levné fólie či materiály na jezírko18224.6.2017216920
Hnědozelená voda919.6.20171757
Jezirko 30m3 - fitrace Oase BioTec ScreenMatic22914.6.20173163
Golem S338.6.201718576
Jak vyčistit jezírko od řasy.353.6.201754876
Filtracia SunSun CBF-350C52.6.20171755
Pondovac 4 nesaje1618.5.20174866
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný 3817.5.201741218
Malé zahradní jezírko 2 x 1,5 m317.5.201731486
Průchodky do sudu1746.5.2017227652
Sterbinovy filtr 1444.5.201799031
Rostliny do jezírka222.4.2017922
Filtrace z IBC kontejneru 2622.4.201730751
Startovací bakterie2219.4.20173370
Jak zakryt černou folii?1319.4.201711256
Ladovec118.4.2017383
Elektrický ohradník proti vydrám a kočkám 125.4.20175791
Jílové jezírko7426.3.201762364
Kdy dat ryby do jezirka424.3.20171719
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kovový plot ke srubu19:51
Kovový plot ke srubu16:43
Kovový plot ke srubu16:01
Kovový plot ke srubu15:56
Kovový plot ke srubu15:19
Regulátor tlaku vody + vodní filtr12:27
Regulátor tlaku vody + vodní filtr10:41
Regulátor tlaku vody + vodní filtr10:18
Regulátor tlaku vody + vodní filtr9:07
Čistění ČOV TP 8 EO19.11.2017
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů