Filtrace nexus



abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?)
6.11.2017 18:52

tak jsem uz vyhodil cerpadlo ze dna a jede mi jeste skimmer, na to cerpadlo ze dna mam udelany tohle, takova dodatecna gula jakobysmileydavam to jen tak pro zajimavost a omlouvam se za kvalitu, koukam ze to je trochu rozmazany


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 25.8.2017 15:26

tak tady jsem neco jednoduchyho a kratkyho natocil.

Jinak pres cely leto se mi vlaknita rasa neudala, co se tyka pouzivani pripravku tak jen na jare bakterie do filtrace a pres leto asi trikrat bakterie do jezirka, fakt pohoda, minuly roky jsem kupoval furt neco na vlaknitou rasu za nekolik tisic a letos me ty bakterie prisli na nakejch osm stovek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 26.8.2017 14:15

tady jeste jedno jen tak jezirka a uz vam dam pokojsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 26.9.2017 21:26

prestalo svitit slunicko a sloupec vody je bez plovoucich ras a jinyho bordelu a s cistenim jsem najednou na ctrnacti dnech, jo kdyby to tak bylo i v tech vedrechsmileyjinak mi odesel kompresor hailea a to ani ne po pul roce, moje kravina ze nemuzu najit zarucak, snad ho jeste dohledam, jinak priste radsi prihodim dva tisice a koupim zas secoh, mam jeden co mi jede uz treti sezonu a zatim naprosto bez problemu, neni poznat ani ztrata vykonu, membrany zatim drzej a jen u nej za sezonu vycistim dvakrat filtrik, jinak letosni sezona dopadla nad ocekavani dobre, uvidime co bude pristi rok, snad to dopadne stejne jako letossmileyjinak vam preji zimu beze ztrat a jezirkareni zdarsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 27.9.2017 0:27

Osobně mám výbornou a dlouhodobou zkušenost se vzduchovými kompresory Atman. Používají je i kámoši a jedou už několik let bez jediného problému. Porovnával jsem ve stejném vákonu se Secohem a Atman byl mnohem tišší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 29.9.2017 22:26

koukal jsem na ty kompresory atman a nasel jsem jen ruzny typy ale jen pro akvaristiku, muzete napsat typ kompresoru, vykon atd?diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.9.2017 9:27

To je divný, já mám koprasory Hailea dva, a cením si u nich právě spolehlivosti. Běžímě už asi 5 let celou sezónu nepřetržitě.

Ten trochu větší kravál mě nevadí. Jenom poměr Watty/výkon už mají ty novější kompresory o hodně výhodnější. Až se mě pokazí, tak budu brát Secoh JDK. Akorát je o dost dražší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.10.2017 15:40

Samozřejmě, jedná se o typy Atman HP-4000, resp. HP-8000, nebo HP-12000. Všechny mám v provozu, každý ale na jinou aplikaci. Ten nejmenší vzduchuje filtr, ty větší foukají do guly.

Pokud si dobře vzpomínám, jeden z důležitých parametrů při výběru byl i výstupní tlak (aby např. vzduchovací gula ve 2,5 m dávala dostatek vzduchu) a ten u Atmana vycházel dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 6.11.2017 18:52

tak jsem uz vyhodil cerpadlo ze dna a jede mi jeste skimmer, na to cerpadlo ze dna mam udelany tohle, takova dodatecna gula jakobysmileydavam to jen tak pro zajimavost a omlouvam se za kvalitu, koukam ze to je trochu rozmazany


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 7.11.2017 18:31

dneska jsem narazil na clanek od nakyho stavitele jezirek, popisoval vseobecny zasady stavby jezirka atd, ale co me zaujalo tak bylo to ze cerpadla by se mela pri zazimovani nechat ve sklepe v nejaky nadobe s vodou, nevite nekdo proc?a jeste jsem narazil na tohle.

u nas uz ho nabizej za 33 000kc, moc zajimava cena, myslim ze zacnu setritsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.116 (?), 8.11.2017 13:48

cerpadla pri zazimovani ve sklepe by mela bejt v nejaky nadobe na vodu

dle mého je to kvůli guferu (simerink, průchodka - nehodící se škrtněte). Zabrání se tak vysychání pryžové části. Čerpadla po odpojení filtrace ponořím do jezírka v nezámrzné hloubce pod lávkou a hotovo.

Bazénové čerpadlo, které zazimuji v suchu mám na vst i výstupu napojené kousky trubek, 90st směrem nahoru a normálně jej zaleji vodou (občas doplním)

Ad. bubnový filtr: letos budu mít za sebou první sezónu a jednoduše SUPER! Jděte do toho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika