Filtrace nexus



exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?)
7.4.2017 16:38

Čtu se zájmem toto vlákno. Máte to řemeslně dobře udělané, pokud Vám to zatím nikdo nepochválil, tak se stavím do čela. Myslím že zkušenosti ze stavby budou pro mnoho lidí inspirací. Rady zadarmo a v češtině. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 7.4.2017 16:38

Čtu se zájmem toto vlákno. Máte to řemeslně dobře udělané, pokud Vám to zatím nikdo nepochválil, tak se stavím do čela. Myslím že zkušenosti ze stavby budou pro mnoho lidí inspirací. Rady zadarmo a v češtině. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 8.4.2017 0:24

dekuju moc, takovy slova potesi ale je tu to sluvko alesmileybude to fungovat, bude to stihat?smileypredne musim rict ze me to fakt bavi, vsechno kolem jezirka atd, zacinal jsem jezirkem, uz presne nevim ale myslim ze melo kolem 9 kubiku a filtraci biotec 10.1,skimmer jsem poridil ten plovouci s vlastnim cerpadylkem, vyhozeny prachy, to fakt lidi nekupujte, po zhruba trech letech jsem se rozhodl ze to malinko predelam a hlavne zvetsim a pak taky pujdu do hloubky, chce to fakt aspon 1.5m a to je fakt minimum, ja osobne mam 1,7a uz ted me mrzi ze jsem tim rejcem nesah jeste o 20 cisel niz, jak kvuly letu a prehrivani tak hlavne kvuly zime, v lete pomuze silny vzduchovani ale v zime jak klesne teplota vody u dna dlouhodobe pod ctyri tri stupne tak je pruser takze cim vetsi hloubka tim stabilnejsi teplota, ja teda letos beze ztrat a zima byla po dlouhy dobe docela takova jak ma bytsmileyale kapri rostou, na to ja poradne nemyslel a ted jak je vidim tak to jezirko je cim dal tim mensIsmileyjsem tady resil filtraci screnmatic at uz 18 nebo 36,pro me tenkrat za strasny penize, pak jsem narazil na vlakno o filtracich sun sun od wiltecu, jako musim rict ze jsem ji koupil a cena je fakt za polovic co u nas v CR, filtrace to neni spatna, videl jsem veskery bordel na dne jak byla  cista voda ale nestihala podle me odbouravat z vody latky co maj moc radi vlaknite rasy, to byl s nima boj, bez chemie jsem se neobesel a to me moc nebere, hlavne lekniny, ty si s chemii moc nerozumej, neverim ze na vlaknity rasy je nakej bio pripravek, jsou to vsechno podle me algicidy ale je to jen muj nazorsmileya pak me u ty filtrace od wiltecu po dvou letech prestalo bavit cisteni, to bylo skoro na hodku, jsou tady ode me fotky na onom vlakne, takze jsem furt premyslel az jsem si rekl ze zkusim zkopirovat ten nexus pac me na tom nadchnul ten zpusob cisteni mechanicky casti a musim rict ze zatim to splnuje vic nez co jsem cekalsmileymusim rict ze za tim"nexusem"mam pichlej jeste ten biotec 10.1,jsem si rekl ze ho nenecham jen tak povalovat takze jsem ho tam prdnul jako docistovaci prvek a pres nej to jde jeste do 300l sudu co mam uz nekolik let zakopanej u jezirka, ale toho si nevsimam celou sezonu, co je plny nastrihanychhusich krku, takze to neni jen o samotnym "nexusu"takze naky shrnuti, kdyz to vsechno za ty roky spocitam tak bych mel na jednu original filtraci nexus nebo tak nejaksmileyale zase bych prisel o ten proces vyvoje nebo jak to nazvatsmileya pak taky jsem pochopil jednu vec, prdim na kristalovou vodu, chci docilit stavu kdy uvidim ryby tak jak na fotce(foceno pred cca tydnem) a dno videt nemusim, proste naka rovnovaha, voda malilinkato zakalena ale s minimem dlouhych vlaknitych ras, letos zkusim jet i bez uv lampy tak uvidimesmileyjen jsem chtel timto rict ze fakt hodne premyslejte pokud chcete jezirko svepomoci at nedopadnete jak ja, aby jste furt neco nepredelavali atd ikdyz i to ma svoji romantiku jen to trochu stojismiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 8.4.2017 9:12

tady je jeste z dneska fotka mechanicky casti filtru po cca 6 dnech provozu, funguje paradne a jeste lip se cisti, jen otocenim vzduchovyho kohoutku a pak otevrenim odkalovaciho soupatkasmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 11.4.2017 23:18

tak vcera jsem zapojil i druhe cerpadlo ze dna a docela problem, pokud jsem jel jen na skimmer kde mam cerpadlo co dava 5 500l/h tak parada, jak jsem k tomu pridal to druhy ze dna co dava 6 500l/h tak je to tak na hrane, jsem tak centak od bezpecnostniho prepadu(pred tim jsem byl tak ty ctyri cm) pote co se zanese mechanicka cast, jeste ze na tom druhym cerpadle mam moznost regulovat prutok, takze to co jsem stvoril urcite neni vhodny na prutok nakych 12 000l/h ale spis na nakych 7 000 max 8 000l/h, zacinam uvazovat o tom, ikdyz mozna predcasne, ze pres dalsi zimu udelam jeste jeden filtr, budu mit pak zvlast na skimmer a zvlast na cerpadlo ze dna, uvidim jak se to bude ted chovat s timhle vetsim prutokem, mozna jen maluju certa na zed a bude to fungovat i s tim vetsim prutokem bez problemu, ale me osobne se vic libi kdyz se ta voda skrz ten filtr tak nezenesmileyted tak tyden pockam a pak pisnu jak to jde az budou naky poznatky zassmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 13.4.2017 9:02

Možná jsem to přehlédl, ale vypadá to, že máte filtraci zapojenou v čerpadlovém zapojení? Známý má originál Nexus v čerpadlovém zapojení v koupacím jezírku a docela často musí čistit čerpadla, protože se mu zanáší řasou (jedná se o velmi exponované koupací jezírko, sauna na břehu v provozu prakticky obden, velký pes který miluje vodu, mnoho ryb na jídlo i na okrasu, prostě mazec :-)). Nemáte problém se zanášením čerpadel?

A ještě jeden dotaz, všiml jsem si na Vašem videu těch Al profilů, ze kterých máte udělaný stand. O něčem podobném uvažuji pro svůj bubnový filtr, kde jste nakupoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 13.4.2017 11:00

Tak jsem si celé vlákno přečetl a hodně si zvedl náladu, že jsou ještě někde zlaté české ručičky a lidi, kteří své práci rozumí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 14.4.2017 13:57

jojo, mam to cerpadlove, cerpadla na skimmeru si nevsimam celou sezonu ale na druhem mam udelanou neco jako dodatecnou gulu a to jsem musel vloni asi ctyrikrat vycistit prave kvuly rase, uvidime co letos, ty hlinikovy profili jsou "zbytky" od jednoho kamaradasmiley

jinak jsem mel zbytecny obavy kvuly tomu prutoku, je to v poho, dneska jsem dodal jeste jednu vec co mi chybela, ucpavku co se pouziva pri cisteni mechanicky casti, kamarad mi udal vysekavac a krouzky ze silonu tak jsem jen vysek z milimetrovy gumy nekolik kolecek a jen to sesadil dohromady, funguje to lip nez dobresmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 14.4.2017 14:00

detail


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 14.4.2017 14:04

cisteni mechanicky casti, pak nekdy to jeste natocim na mobil a soupnu to na youtube, ted to necham schvalne bez cisteni co nejdyl, jsem zvedavej jak dlouho to vydrz aniz by to slo pres bezpecnostni prepa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 14.4.2017 14:09

a tady je jeste ten molitan co mam pod sitem ve sterbinaku, mel jsem strach jak se to bude ucpavat a je to uplne v poho, tohle je po tydnusmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika