Filtrace nexus



abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?)
17.1.2017 13:22
hm tak to vypada ze jsem tuhle cast pekne podcenil, koukal jsem na doporucene kompresory, je to podle mnozstvi kaldnesu tusim od 80l/min az do nakejch 130l/min, rikal jsem si ze to maj naddimenzovany a oni asi nemaj, no uvidime, az to budu uvadet do provozu tak na to pichnu ten secoh a podle toho co to bude delat se budu muset zaridit
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.1.2017 8:40

60l/min mě s tím moc nehne. Vzduchování do jezírka jsem už zrušil a tlačí to jen filtraci. Husí krky jsou dost lehký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 82.192 (?), 17.1.2017 13:22
hm tak to vypada ze jsem tuhle cast pekne podcenil, koukal jsem na doporucene kompresory, je to podle mnozstvi kaldnesu tusim od 80l/min az do nakejch 130l/min, rikal jsem si ze to maj naddimenzovany a oni asi nemaj, no uvidime, az to budu uvadet do provozu tak na to pichnu ten secoh a podle toho co to bude delat se budu muset zaridit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.2.2017 9:07

No, já myslím že jste to nepodcenil. Ono to totiž není závislé jen na výkonu kompresoru, ale i na tvaru nádrže a množství media které v ní máte.  Pokud chcete aby se Vám medium v nádrži "mlelo" tak ho zkuste trochu ubrat a otestujte si, jaký výkon kompresoru odpovídá jakému množství media.
Podobnou zkušenost jako Vy mám z komorového Proficlearu, kde po přidání dalšího media (Oase používá Hel-x což je něco jako Kaldness) do filtrační bedny můžu vzduchovat jak chci a medium se skoro nepohne.

Ono je pak teda ještě k diskuzi, jestli to medium funguje lépe když se hýbe a nebo když je ho tam více a "stojí"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
abc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 238.175 (?), 7.2.2017 9:48
objem na biologickou cast filtrace mam cca 300l a mam takovou predstavu ze tam postupem casu nasypu cca 140l kaldnesu, jak rikate vy musim to pak vyzkouset a podle toho se zaridit, co me ale zaujalo je ta posledni cast vaseho prispevku, ja myslel ze staticke at uz kaldnes, hel-x apod media slouzi jako mechanicka filtrace, ono ve statickem mediu take dochazi k biologickym procesum(odbourani dusikatych latek, amoniaku atd)jako v mediu ktere je provzdusnovane?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.2.2017 9:10

No ona ta volně plovoucí media se primárně používají jako nosiče biomasy, ne jako mechanická filtrace.  Já bych to spíš označil jako sedimentační schopnost, ale když nad tím vlastně přemýšlím tak mluvíme asi o tomtéž.
Ve statickém medium dochází určitě k biologickým procesům, o tom není pochyb. Můžeme spekulovat, do jaké míry se tyhle procesy budou lišit od media které se hýbe pomocí vzduchu. Já myslím že se moc lišit nebudou (při těch "mírách špinavosti" co jsou v běžných jezírkách).
Dívejte se na to trochu z odstupu - tyhle postupy čištěné vody přišly do jezírkářství z čištění odpadních vod. Měl byste rozlišovat co je opravdu přenositelné a co je jen "divácky zajímavé". A to bublající káď plná kaldnessu bezpochyby je... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.2.2017 10:07

Z praktické zkušenosti musím napsat, že i když se mě medium probubláváním nehýbe, je výstupní voda (i jezírko) opticky čisté.

V 300 l nádrži (hranatá na dešťovou vodu) mám cca 1.200 biokuliček (od Banáta). I když je na dně rošt, je zaplněna cca 1/3 prostoru.

U mě může být ještě ten problém, že přívod vzduchu do nádrže je proveden opletenou hadičkou 8/13 v délce 6 metrů, takže může docházet k větším ztrátám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.2.2017 14:16

No, pak se nabízí úplně kacířská otázka co by se stalo kdyby to medium probublávané nebylo... Napadlo Vás Beny někdy to zkusit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.2.2017 14:57

No, napadlo. Štěrbinový filtr zřejmě provzdušňuje vodu dost.

Už jsem vyzkoušel i vámi doporučované omezení UV lampy. Pouštím už ji jen v nejteplejším období (preventivně) a asi by to fungovalo dobře i úplně bez ní.

Nejvíce mě ale po uvedení mojí sestavy do činnosti překvapilo, že dochází k minimálnímu ukládání kalu v nádržích s medii. Proplachuji ho jen jednou po ukončení sezóny. Jsem nečekal od štěrbinového filtru takovou účinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.2.2017 16:42

Tak to máme stejné postřehy z provozu. Já když měřím obsah kyslíku na výtoku z filtru se zapnutým nebo vypnutým vzduchováním, měřím prakticky stejné hodnoty. 
Účinnost bubnu je vysoká - o to víc si pak kladu otázku proč vlastně vzdušnit medium :) Ale pokud by to byla hodně úživná voda, asi by docházelo k zanášení nárůstem vlastní biomasy přímo na mediu. Ale takových jezírek je docela málo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 8.2.2017 16:47

Beny, ze sa v mediach ukladaju necistoty, ktore nepresli sitom je povera. V mediach sa vyskytuju zony s roznou rychlostou prietoku vody a niektore su vhodne, az optimalne pre rast rias a dalsich mikroorganizmov. Takze zahltene media su v dosledku narastu rias v tychto zonach. To sa stane hlavne ak ma voda vela zivin. Vy mate asi pomerne malo zivin pre rast organizmov a preto nerastu ani v mediach. Ak je voda znecistena a nie je vytvorena rovnovaha, moze sa stat ze v mediu za sitom najdete take kusy, ktore sa tam nemohli dostat cez sito.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika