Domácí výroba filtrace - návod (plánek)



host - 57.149 (?)
13.7.2011 12:12
Musim jen poznamenat ze biokvacit 10ka se mne rozpadl na padrt za jednu a pul sezony... (zakoupen u "jezirka b..." u olomouce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
pechmanm - (32) - 96.34 (?), 17.4.2009 13:26

Diky moc za prispevky. Chtel jsem vyuzit gravitaci, nicmne jsem malinko pozapomel na fyziku :). Slo by to resit tak, ze by vtok do filtrace se sitem (samooplach) byl mensi-uzsi, nebo regulovatelny kohoutem.Filtr 2 a 3 by pak byly usazeny niz a vytoky by byly rovnez s vetsim prutokem. Pokud by byly shora odkryte, hrozi pak, ze pokud by se neco pokazilo, vytece cele jezero, coz nechci moc riskovat :(.

Dalsi variantou je, ze filrace by byla umistena nad hladinou jezirka, nicmene pak zase nema moc smysl gula.

2 cerpadla se mi nechce moc vyuzivat z duvodu energie...

Pak mne napada, ze prvni sitova filtrace bude kompletne pod vodou, ale nebude fungovat samooplach, coz jsem dost hodne chtel...

Napada Vas jak dal? :) diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 17.4.2009 15:36

nebo se ji zbavit a nechat tam jen ten vortex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.4.2009 18:36

Kdo nikdy neviděl práci oplachovaného síta, tak nepochopí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.4.2009 18:35

Pokud budou ty fitlry 2 a 3 níže, a čerpadlo budete mít v poslední komoře, a vypnou Vám proud, tak asi vypustíte jezírko. Tudy myslím cesta nevede, za to riziko to určitě nestojí.
Pokud budete mít filtraci nad hladinou jezírka, budete mít "čerpadlem podporovanou"  verzi filtru - pak by jste musel mít čerpadlo buď přímo v nádrži místo gule (a vodu potlačíte do filtru přímo), a nebo mít vedle nádrže zatopenou jímku, spojenou s hlavní nádrží gulí, ve stejné výšce haldiny jako hlavní nádrž - stačí kubík veliká, a čerpadlo mít umístěné právě v této jímce. Když by jste z ní pak odebíral vodu, gule by Vám fungovala tak, jak si představujete, hladiny v hlavní nádrži i té šachtě se budou stále vyrovnávat, a gule bude pracovat. Dropbnou vadou na kráse bude trochu vyšší spotřeba čerpadla, ale to může být individuální podle provedení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 17.4.2009 21:11

Oplachovane sito mne natolik uchvatilo, ze myslim, ze pro mne bude schudnejsi volit variantu bez guly. Tu jsem ale zaroven chtel vyuzit i pro vzuchovani a protazeni hadice od skimeru a preci jenom je to pomerne elegantni reseni i z pohledu cisteni...

Delat 1m3 velkou nadrz pro gulu je taky reseni, ale z pohledu energie chapu, ze to neni uplne nejlepsi varianta. jeste se nad tim behem vikendu zamyslim a pak napisi, co jsem vymyslel... Treba mne jeste neco chytreho napadne.

Kazdopadne diky moc za rady.

MP.-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.4.2009 11:27

To porovnání energie si udělejte jednoduše - vezměte rozdíl příkonů čerpadel jednoho a druhého řešení jezírka, propočtěte podle Vaší sazby za kWh orientační roční spotřebu proudu, a vyjde Vám nějaké číslo. To pak porovnejte s případnými náklady na stavební úpravy, a uvidíte sám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.31 (?), 13.7.2011 8:57

No zrovna houbičky na mytí nádobí nejsou tím pravým filtračním materiálem. Na českém trhu je několik výrobců filtračních hmot, které mají oproti houbičkám několikanásobně vyšší účinnost. Já to sehnal téměř za pakatel u jednoho Brněnského. Můžete si vybrat z několika hrubostí a nařežou vám jakýkoliv tvar si vymyslíte. Materiál se nerozpadá ani za několik let, nezanáší se (stačí jen propláchnout), je inertní, má obrovskou plochu pro osídlení bakteriemi. Já používám jen toto a maximální spokojenost!!!

Filtrace
Filtrace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.2 (?), 13.7.2011 9:34

Stejný materiál jsem si sehnal od známého, který pracoval v nějaké brněnské firmě, která tento materiál zpracovávala. Mám ho zadarmo několik pytlů a naplnil sem jím 120l barel jako prozatimní filtr a voda je krásná,. jde vidět až na dno (110cm). Ale máme zase jen cca 5000l vody, Tak zvažuji jestli vůbec kupovat něco do bio komory a nedát tam zase tento "molitan".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.233 (?), 13.7.2011 11:54

no v první řadě to co popisujete není molitan běžná filtrační pěna, také by mě zajímalo co je to pakatel protože znám ceny oné brněnské firmy a moc se neliší od maloobchodních cen firem, které prodávají filtrační pěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.149 (?), 13.7.2011 12:12
Musim jen poznamenat ze biokvacit 10ka se mne rozpadl na padrt za jednu a pul sezony... (zakoupen u "jezirka b..." u olomouce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika