Co dělat s rybami v zimě?



Kinginrin - (12) - 119.62 (?)
18.11.2007 22:38

No, co já vím, tak hloubka není tak úplně důležitá. Teda je, ale jde o to, aby voda u dna neklesla pod 3 stupně. Takže pokud je mírná zima, je to v pohodě, ale myslím, že pokud je zima tužší a ve vyšších nadmořských výškách, tak 80 cm nestačí. Kór pro Koi kapry ne. Karasové to třeba přežijí, ti přežijí snad vše, i den bez vody :-) Ale koi jsou velmi náchylní téměř na cokoliv :-)

Taky mám Koi kapry a letos s nimi první zimu v rybníčku cca 120 cm hlubokém, v podkrkonoší. Docela se bojím jestli vydrží, uvidíme. Vím, že dávat rady, když sama nevím co a jak je blbost, ale jen předávám dál informace, které jsem dostala všude možně :-))

Jinak mám polystyrenový plovák se 4 vzduchovacími hadičkami, bylo tu už letos i -10 stupňů a voda nezamrzla. Rybníček má cca 5-6 kubíků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host, 4.12.2005 17:52, zobrazeno: 120677x
Jsem začínajícím chovatelem koi kaprů, ale děsím se zimy. Co bych měl pro svoje ryby udělat, abych jim neublížil?

Děkuji,

Jindra
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.252 (?), 9.4.2006 20:07
Potrebujete Minimalni hloubku Jezirka 90.cm.Pote ryby bez problemu prezimuji.Pokud nemate jezirko takto hluboke,postaci plastova vana alespon 300 l.Zalezi na velikosti ryb.Vanu umistete do chladna,ovsem ne na mraz.Ryby nekrmte,ani nijak neplaste.Pokud ryby zimuji venku,zajistete,aby voda alespon castecne nezamrzla.Daji se koupit polystyrenove vika,ktere se zatizi a daji na hladinu.Ryby neni potreba okyslicovat.Bez problemu prezimuji.Preji hodne uspechu,Jeste vam poradim,aby jste nezapomel na leky pro ryby i rostliny,jinak budete mit problemy s parazity.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.154 (?), 11.4.2006 20:56

Prosím o vysvětlení, jaké léky pro ryby a rostliny ?

Mám plastové jezírko, cca 550 l, rostliny kolem i leknín na dně /60 cm/ , ve vodě 3 červené karasy / v zimě v prádelně ve velkém akvariu /. Boj s řasami také neustávající, okysličení oběhem pomocí kalového čerpadla do kaskády vodopádů, pouštím pouze příležitostně.

Jak s eventuelním použitím vodních plžů k čištění stěn? A jaký druh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.2 (?), 26.5.2007 13:20
Dobrý den ,mám v jezírku ryby přes zimu již několikátý rok a zatím žádný problém. Vzduchovadlem bublám do vody asi tak 10 až 20 cm pod hladinou čímž se vytvoří kolo které nezamrzá skoro do -10 stupňů. Hloubku mám asi 80 cm a mám tam kromě karasů i jednohu 40ti cm. koi kapra. Když je větší mráz tak skořepinu která se vytvoří lehce naruším bez rámusu který nemaj ryby rádi. Větší problémy mám v létě s vodou i když mám čerpadlo uv. lampu a filtraci kupovanou ale nedostatečnou. Těď zkusím vyrobit z plastového sudu pískový filtr a zapojit do koloběhu, uvidíme.  Zdraví Petr Nové Strašecí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.229 (?), 5.9.2007 20:04
Místo písku raději použijte Zeolagun (zeolitový minerál). Je to vynikající absorbér škodlivých látek v jezírku (usičnany, amoniak).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.219 (?), 5.7.2007 22:08
Já se též připojím.Mám karásky ve foliovém jezírku s hloubkou 80cm,proto jsem je raději zimovala ve sklepě,kde nemrzne ve 200 litrovém sudu.Asi 3-krát za zimu jsme odebrali trochu vodu a dopustily čerstvou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.242 (?), 17.11.2007 12:55
Dobrý den,
mohu se podělit o naše nevelké zkušenosti. Kapry koi a jeseny máme třetí zimu. První rok jsme použili polystyrenové plováky. Ty ale zamrzaly, občas jsem vodu v otvoru rozmrazovala pomocí horké vody. Na jaře byla třetina ryb mrtvá. Loni se vylíhlo plno malých rybek, o to větší jsem měla starost. Koupili jsme elektrické vzduchovadlo (v létě lze používat jako vodotrysk). Všechny ryby zimu přežily (ale loni byla mírná...). (Krmili jsme stejně jako o sezonu dřív, ani jinak se podmínky neměnily.)

Pro zajímavost: kromě velkého (hloubka asi 120 cm) máme i malé jezírko (hloubka cca 50 cm v zimě). V malém jezírku obě sezony jen se zamrzajícím polystyrenovým plovákem přežil jesen, který se odmítal nechat přelovit do té na zimu bezpečnější nádrže. A co se týká klidu, tak víc ho mají ryby ve velkém jezírku dál v zahradě, kam v zimě prakticky nechodíme, než jesen, který bydlí hned u domu.

Takže babo raď.

Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kinginrin - (12) - 119.62 (?), 18.11.2007 22:38

No, co já vím, tak hloubka není tak úplně důležitá. Teda je, ale jde o to, aby voda u dna neklesla pod 3 stupně. Takže pokud je mírná zima, je to v pohodě, ale myslím, že pokud je zima tužší a ve vyšších nadmořských výškách, tak 80 cm nestačí. Kór pro Koi kapry ne. Karasové to třeba přežijí, ti přežijí snad vše, i den bez vody :-) Ale koi jsou velmi náchylní téměř na cokoliv :-)

Taky mám Koi kapry a letos s nimi první zimu v rybníčku cca 120 cm hlubokém, v podkrkonoší. Docela se bojím jestli vydrží, uvidíme. Vím, že dávat rady, když sama nevím co a jak je blbost, ale jen předávám dál informace, které jsem dostala všude možně :-))

Jinak mám polystyrenový plovák se 4 vzduchovacími hadičkami, bylo tu už letos i -10 stupňů a voda nezamrzla. Rybníček má cca 5-6 kubíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 19.11.2007 9:43

Zdravím,

Co se týče teploty vody, u dna teplota nikdy pod tři stupně neklesne, pokud je jezírko dostatečně hluboké - voda má totiž při třech stupních nejvyšší hustotu a proto se drží u dna. Proto je dostatečná hloubka zásadní. Ryby, pokud jsou přes zimu venku bych nepřikrmoval, v zimě potravu přijímají jen velmi omezeně a nadbytek krmení by jim mohl vodu zkazit. Tak ať se rybičkám daří, s pozdravem Tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.10 (?), 8.2.2008 15:01

Kdy začít na jaře rybičky (karasy) krmit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika