chov pstruhov



host - 218.138 (?)
3.3.2011 21:23

Ak by som dal na jar malé pstruhy (6 až 8 cm) do rybníka, poslúžili by ako potrava pre tie staršie. Potrebujem ich na cca tri mesiace držať oddelene. Uvažujem predeliť rybník pletivom zo strany prítoku. Vymedzil by som im asi štvrtinu rybníka. Chcel som vedieť, či niekto s tým nemá praktickú skúsenosť.

Pavol

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 190.252 (?), 29.1.2011 23:15

m3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.101 (?), 3.3.2011 11:49

Dobrý deň,

chovám pstruhy dúhové už tretí rok.  Mám rybník 20 x 20 m, max. hĺbka 1,7 m. Prítok 1 až 2 l/sek. z lesa.  Nasadil som cca 1 000 ks pstruhov dlhých cca 6 cm. Priebežne ich odchytávam na konzum. Majú prirodzenú potravu plus dokrmujem granulami. Je to každodenná starosť ale aj radosť. Na rybníku môžte pozorovať vážky, kačky, úžovky, spozoroval som rybárika, ale v jeseni aj kormorány.  

Nedoporučujem ku pstruhom pridávať kaprovité ryby vo väčšom množstve. Majú rozdielné nároky na potravu, vodu, životné zvyklosti a v neposlednom rade z toho vyplývajúce choroby.  Ja mám v rybníku kvôli poteru niekoľko plotíc a menšie druhy ako hrúz, slíž, belička. Objavil som aj raky.

Na jar budem mať menšiu starosť, chcem dokúpiť nové mladé pstruhy.  K pôvodným ich len tak dať nemôžem. Chcem predeliť rybník pletivom. Máte niekto s tým skúsenosti?

S pozdravom

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 3.3.2011 15:40

neviděl jsem předěly, ale konstrukce z lešeňových trubek, jakési krychle na stojkách a obalit pletivem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.3.2011 19:44

Hezké, také to tak mám a pozorování toho života kolem je nádhera  Máte fotky? Co se týká ryb, jsem úplný laik, ale zajímalo by mně: rozdělit ryby chcete kvůli chorobám a karanténě? Na to ale pletivo nepomůže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.4 (?), 3.3.2011 19:47

číst pořádně, chce malé ryby k velkým

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.138 (?), 3.3.2011 21:23

Ak by som dal na jar malé pstruhy (6 až 8 cm) do rybníka, poslúžili by ako potrava pre tie staršie. Potrebujem ich na cca tri mesiace držať oddelene. Uvažujem predeliť rybník pletivom zo strany prítoku. Vymedzil by som im asi štvrtinu rybníka. Chcel som vedieť, či niekto s tým nemá praktickú skúsenosť.

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 9.3.2011 0:48

Mám jezírko 35m3, kořenovou filtraci, oběhové čerpadlo dává 10 kubíků za hodinu, maximální hloubka 190cm, voda je čistá. Zkoušel jsem pstruhy duhové a siveny americké o velikosti odrostlého plůdku, to je asi 4 až 5 cm. Pomalu mizeli, až nezbyl ani jeden. Nebylo to způsobeno žádnou predací, ale teplotou vody. U hladiny se mi v létě teplota vody přiblížila až k 28°C, což je pro tyto ryby sakra moc (na několikaúrovňovém měření teploty vody se pracuje). Už to zkoušet nebudu. Jsou i jiné ryby. Na to, co mi tu žije se můžete podívat na mém webu, který jsem založil specielně kvůli tomu. Teď na konci zimy (i dříve) jsem trochu natáčel videa pomocí svých podvodních kamer.

Pstruzi vyžadují studený odchov plný kyslíku. Moje jezírko splňuje jen jeden parametr.

Co se týče raků, nebál byc se jich. Ještě jsem neslyšel, že by račí mor škodil rybám. Sám mám ve svém jezírku raky červené. Musím ale zdůraznit, že moje jezírko není v blízkozti vodního toku, takže nehrozí útěk raků do ekosystému a tím k jeho ohrožení račím morem. Proč jsem se rozhodl chovat raky červené - mám k tomu čistě praktické důvody.
Jestli máte jezírko s průtokem vody třeba z potoka, raci se Vám tam nastěhují sami. Jsou dost mobilní a invazivní. Podle mě se jich nemusíte bát, ať už jsou, jací jsou. Buďte rádi, že tam jsou! Jestli to jsou ale raci pruhovaní (orconectes limosus), tak je likvidujte na potkání. To jsou šmejdi nejvyššího kalibru!!

Mějte se všichni fajn.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 9.3.2011 16:47

Jardo co mate proti rakom pruhovanym?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 10.3.2011 14:41

Rak pruhovaný je nebezpečný nepůvodní druh raka. Může mít značný vliv na ostatní vodní organismy a habitat. Je vysoce nebezpečný pro původní druhy raků. Je odolný vůči račímu moru a je schopný jej přenášet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.153 (?), 10.3.2011 20:22

To mi snad také ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika