chov pstruhov



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 133.77 (?)
13.6.2020 7:31

Dik za optani, jsem v poho

Filtracni system aquaponie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60   
                     
host - 191.3 (?), 3.6.2020 15:10

ja uv lampu vôbec nepoužívam... 

konečne už mi zbýva zabiť cca 10 ks PD, vyčistiť a nasadiť nové :D musím uznať že zabijať každý deň 10 ks PD je hruza a des :D budúci rok je budem zabijať radšej postupne. už ted je mrazak plný :D...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 6.6.2020 17:56

No nevím jak to děláte, ale já když zabijím pstruhy cca 30 ks, tak do pulhodiny nemám co dělat. Jinak z mrázáku je ryba asi "nejchutnější". Ryby chovám hlavně proto, abych měl na talíři četstvou rybu, ne nějakou zmraženou placku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 12.6.2020 16:21

proste by tie toľko velkých pstruhov v tak malo vode 100 % cez leto neprežilo preto je lepšie je radšej zabiť ako čakať kým skapu samé... 90 PD na cca 3000 l je moc ak sa voda ohreje nad 24st + stačil by jeden výpadok elektriny a je po ných... potreboval som prazdné jazero nakoľko robím ugrade celej filtrácie + zvyšovanie prietoku, sice bola dobrá ale na veľké množstvo ryb (prekrmovaní) nie práve idealná... teraz mám skoro 300 PD 3-5cm aby budúci rok nebol nijaký problém :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 12.6.2020 16:22

Pán Kutil jak sa vám vede s jesetermi? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 133.77 (?), 13.6.2020 7:31

Dik za optani, jsem v poho

Filtracni system aquaponie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 20.6.2020 18:36

niektoré ryby majú velké jedno oko oproti druhému a okolo oka trochu krvavé, jedna sa o chorobu alebo útok iného jedina? všimol som si že pri krmení sú na seba trochu dosť agresivné... dával som im menej ako by sa malo dávať kedže som robil prerabku a jazero nebolo nejak zabehnuté... ted nevím co s tymi rybkami pred par dnami mi jedna s takým okom skapala... teraz som to pri krmení videl aj na druhej... uvažujem o celkovom výlove a skontrolovať je po jednom a takéto kusy pravdepodobne preventívne utratiť nakoľko sa mi zda že to už niekde niekto riešil s KOI...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 2.7.2020 16:43

trochu som to googlil mala by sa jednať o Tuberkulozu ryb ktorá sa môže preniesť aj na človeka, na 99 % som si tu chorobu doniesol z farmy ktorá predáva ryby po celom štate do reštouracií :D takže som to celé zhodnotil, pravdepodobne začnem radšej chovať sumce nakoľko od tých by nemal biť problém dochovať malé rybky, čo je oveľa lepšie ako každoročne kupovať násadu s očakávaným akú chorobu priniesli z veľkochovu, navyše by nebol problém s kyslíkom, teplotou vody cez leto, príjde mi to oveľa idealnejšie... ak niekoho napáda nejaký dôvod prečo nechovať radšej sumce sem s nimi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.16 (?), 6.7.2020 8:56

Zaujímavý nápad. Čím ich budete krmiť? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 9.7.2020 10:55

To je vynikající nápad a nebude ještě lepší dát do chlívku vepříka? frownno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.164 (?), 20.3.2021 22:49

Zdravím. Aj keď je to rok po vašom príspevku, možte napísať, kde kupujete ryby (aby som sa tej farme vyhol), prípadne mi pošlite SS. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika