Cena okrasného jezírka



host - 234.42 (?)
6.6.2013 12:50

vše jsem si dělal sám (krom svaření folie) jezírko 11 kubíku

a jezírko mě přišlo 130tisíc...

lom máme kousek ale na vybrání vás do lomu nepustí a když koupít hned vedle lomu kámen který chcete u překupníka to jsou i tisíce za 1 kámen)samozřejmě větší třeba na vodopád..)

a tak to skáče dále...

jsou lidi kteří jezírko maj, divily by se za cenu ale nevidí na dno...

od kamaráda známý se mě ptali kolik může menší jezírko vyjít..

Když jsem řekl min.150 tisíc taky se jim to zdálo moc...

ale jezdí MLkem a na léto Ečko gabriolet..

každý dá peníze tam kam uzná za vhodné..

Cesnak

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 254.26 (?), 5.6.2013 21:03, zobrazeno: 12310x

Dobrý den, chtěla bych se informovat, jestli máte přehled, nechali jsme si nacenit jezírko, velikosti 20m3 komplet s veškerým dodáním (folie, kámen, filtrace, bakterie, ryby, rostliny, kačírek, rostliny,...) a cena se pohybuje kolem 140tis. Je to běžná suma?

Taky se rozhodujeme jestli vnitřek jezírka vyskládávat kameny nebo v něm nechat jen folii. Na některých stránkách jsem se dočetla, že například štěrk společně s rostlinami vytvoří po několika letech i přes filtraci velké znečištění, které se odstraní pouze vybagrováním a následným pročištěním a to se pak pěkně prodraží.

Nevíte, kde by se daly sehnat valounky nebo vhodný menší kámen do jezírka v okolí Havl.Brodu? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.6 (?), 6.6.2013 8:55

Dobrý den,

podle tohohle Vám nikdo neporadí. Cena může i nemusí být ok. Chce to víc informací.  V ceně jsou ryby za pár stokorun nebo desítek tisíc? Filtrace je jaká? Může Vám tam dát firma filtraci za 5 tisíc nebo taky za 70... a tak je to se vším (fólie, kámen, atd.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.26 (?), 6.6.2013 11:32

děkuji za reakce

Filtrace je v nabídce tato (20tis) Easy-pod systém + vzduch, kompresor v ceně

geotextilie s folií (Folie Firestone Pond gard 1.02mm cca 7,62x 7.62) stojí přes 17tis

kámes s dopravou a valouny 36tis (vzdálenost je velká)

a další (v ceně jsou i startovací bakterie, chemie do bazénu, připojení osvětlení ad... ale třeba pokládka kamene a různé úpravy by byly na nás - takže by to bylo částečné svépomocí. Říkali jsme si, že bysme se snad do 100tis měli vejít. Ale třeba se mýlím a je opravdu lepší si připlatit, i když by mě ani ve snu nenapadlo, že by to mohlo jít do takovýchto závratných sum.

Když se před někým, kdo už doma jezírko má, zmíníme o ceně za plánované jezírko každý myslí, že se přeslechl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 6.6.2013 11:42

To jezírko je celkem velké, mně ta cena připadá přiměřená. Zvlášť, když zahrnuje dopravu (kamenů k vám, hlíny od vás) a terénní práce, což jsou položky, na které firmy rády "zapomínají".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.42 (?), 6.6.2013 12:50

vše jsem si dělal sám (krom svaření folie) jezírko 11 kubíku

a jezírko mě přišlo 130tisíc...

lom máme kousek ale na vybrání vás do lomu nepustí a když koupít hned vedle lomu kámen který chcete u překupníka to jsou i tisíce za 1 kámen)samozřejmě větší třeba na vodopád..)

a tak to skáče dále...

jsou lidi kteří jezírko maj, divily by se za cenu ale nevidí na dno...

od kamaráda známý se mě ptali kolik může menší jezírko vyjít..

Když jsem řekl min.150 tisíc taky se jim to zdálo moc...

ale jezdí MLkem a na léto Ečko gabriolet..

každý dá peníze tam kam uzná za vhodné..

Cesnak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.6.2013 9:52

Běžná suma? Těžko říct. Dovedu si představit jezírko, které bude za 140 tisíc šíleně drahé, a také jezírko, které bude za ty peníze levné. Každé jezírko máte prostě jiné, a nějak ho ocenit bývá trochu potíž. Pokud byste nějak chtěla porovnávat nabídky firem, musela byste mít zpracovanou detailní dokumentaci, včetně schéma filtrace, osazovacích plánů, použitého kamene, štěrku atd. A jelikož každá firma pracuje s trochu něčím jiným, je těžké to sladit.
A i kdyby se Vám povedlo nějak porovnat ty technické (měřitelné) parametry jezírka a nějak je sladit, zbývá ta poslední (a podle mého soudu nejdůležitější) věc - estetika a cit stavitele jezírka. A to má každý jinak.
Přikládám fotografie dvou jezírek, zhruba stejného objemu. Sama jistě cítíte, že každé z nich stálo jiné peníze. Pokud tedy narazíte na někoho, kdo Vám řekne "stavíme jezírka za xxxx,- kč za kubík vody", poděkujte, a běžte jinam



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.42 (?), 6.6.2013 12:55

mě přijdou stejný...  teda stejně hnusný... až na ten vodopád...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aleskoi - (49) - 111.65 (?), 10.6.2013 11:20

Z veškerou úctou k Vám pane Hrkal, ale i mě osobně se nelíbí ani jedno jezírko. Podle mě je to o pohodlnosti onoho dotyčného, jak moc je ochoten investovat času a samozdřejmě peněz do svého koníčku. Nechat si postavit jezírko " na klíč " nemůže ani chovateli udělat radost a v tom případě je to jenom o penězích a bude to stát balík odstupňovaný vybaveností jezírka a samotných ryb. Já se řadím k chovatelům chudší kategorie ale oto mám větší radost z kopání jezírka, sázení rostlin a odchov ryb, mám sice pouze eurokoi ale dělají mi stejnou radost na duši jako japonci za statisíce. Nechtěl jsem se zamozdřejmě někoho dotknout či snad nedejbože urazit, je to jen moje osobní ůvaha o stavbě jezírka a jeho ceně. Komu se nechce dá za jezírko 100 000 jenom se otočí ale kdo je znalí situace a jde do toho se zápalem stojí to podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.143 (?), 10.6.2013 12:08

ja som si robil jazierko sam okolo 12mkubickych folia 1.2mm ochranna textilia 1cerpadlo 5000l druhe 2500 l za hodinu rastliny plus ryby zhruba 600 euro ostatne svojpomoc a som uplne spokojny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.6.2013 14:18

Já jsem ty dvě fotografie nevybral jako ideál krásy, ale spíš pro srovnání, jak dvě zhruba stejně velké nádrže mohou být odlišné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika