Automaticka regulace prutoku



host - 57.147 (?)
26.11.2009 16:10

Presne tak, neni nad to se ve filtraci porad vrtat, spravovat, nekolikrat za rok ji predelat, to by proste nebylo ono :-))

Ja bych byl ochoten zainvestovat tak maximalne 15t a v teto relaci jsem nasel jen filtraci oznacenou "Budget 2". Co si myslite o ni?

Ja jsem vlastne donucet si to resit svepomoci protoze pro moje jezirko (120m2/100m3) jsou komercni reseni opravdu neunosne draha. Uz samotna stavba - kdybych to nechal udelat firmu tak to bude stat 250t, svepomoci jsem se zatim dostal na 120 (folie firestone - firma, 2xoase optimax 10000, betonova sachta pro techniku, drevene molo 6*3m, prvonakup cca 100ks vodnich rostlin, 60 tun kacirku a kamenu, jo a rybicky : 4 perlini a 7 jesenu + ted tak 150mladych perlinu:-)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?), 25.11.2009 10:45

zapojeni

zapojeni
zapojeni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.11.2009 15:09

Dobrý je ten postřeh s tou štěrbinou, úplně přesně tak to má řešeno spaltfilter od Fiapu (Cetus považuji za jeho zadřilou kopii) , pokud se síto zanese, hladina stoupne a jako by síto obchází - čímž nemůže dojít k tomu, že Vám klesne průtočnost a čerpadlo se zadře během na suchu (reps. ono k tomu snížení průtoku na krátky časový úsek dojde - a tady spoléháte na to, že prostě vydrží - ono bude vždycky alespoň z části trochou vody zaplaveno)
Řešení s bezpečnostním přepadem (šterbinou)  mi přijde praktičtější než plovák, určitě bude méně poruchové. Jak velké máte otvory v sítu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?), 25.11.2009 16:00

Diky za inspiraci - ten fiap je moc pekny, cena nejspis odpovida zpracovani. No co se da delat.

Sito bude tech 0,3mm, jemnejsi mam strach - hlavne se potrebuji zbavit shluku ras tak na to to snad bude stacit.

prepad
prepad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.11.2009 17:44

Asi ten filtr vyrábíte sám (když tak mi opravte) - 300 mikronové síto budete mít počítám z nerezového mikrotahokovu -  a to se Vám myslím bude ucpávat. Zkusil bych 500 mikronů - ale to záleží, jkaý máte průtoka a jak bude síto široké. Pokud se Vám podaří to síto natáhnout vyklenutě, budete to určitě lepší, nedávejte ho na šikmo. Jak budete mít vyřešeno odkalovaní toho, co se Vám zachytí na sítu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 26.11.2009 8:57

No sito prave resim, mikrotahokov mne napadl jako prvni, ale byl mne vymluven - ucpavani, tak ted resim "trosku" drazsi zalezitost - strebinove nerez sito, cenove je to teda rana, ale jestli ty vlastnosti v praxi funguji tak proc ne.

O tom odkalovani jsem jeste vubec nepremyslel - asi jednoduchy oteviratelny ventil na vypusteni necistot a bince ze sita - asi podobne jak to ma ten cetus, jen ten prostor na necistoty bych tam nechal vetsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 26.11.2009 11:55

Mohl bych se Vas jeste pane Hrkale zeptat  - jelikoz jste z praxe a mate s tim zkusenosti proc jsou na sitech sterbiny horizontalne? Nesklouzaval by bordel lepe kdyby byly vertikalne?

Diky za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.11.2009 12:28

Nerezový mikrotahokov bych úplně nezatracoval, oproti štěrbinovému sítu je relativně levný - problém je spíše s volbou správné veliksti otvoru v něm. Když jdete do štěrbinového síta, je otázka, jestli Vás to komerční řešení nakonec nevyjde finančně podobně.
Mechanickou filtraci z mikrotahokovu používá i systém Proficlear, ale na trochu jiném principu, než to máte Vy. Čištění je tam realizováno přes automatizované stírání takový kartáčem - ale technicky se mi to zdá jako komplikovanější řešení, i když v něm jako celku nacházím i celou řadu výhod, ale samozřejmě, jak už bývá zvykem, i nevýhod

Pokud budete přeci jen vyvijet vlastní, na odkalování použijte větší průměr trubky - u toho Cetusu mi to přijde opticky malé (ale třeba se pletu, detailně ho neznám), Fiap tam má výstup DN100

Co se týče orientace štěrbin na sítu, nikdy mi nenapadlo o tom takhle přemýšlet - nehledal bych v tom nějaký technický úmysl, ale řekl bych, že je výrobně snazší ohnout 5 vodících lišt, než ohýbat 200 tenkých lamel. Bordel klouže dobře i tak, je splavován padající vodou, jejíž množství se postupně zmenšuje (prochází skrze síto) Pokud by lamely byly svisle, myslím, že by se ta voda mohla ztrácet moc pomalu, a síta (a filtry) by muuseli být větší - ale je to jen doměnka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 26.11.2009 13:13

Musim to vsechno propocitat, pokud by tam mel byt rozdil jen par tisic tak jdu do komercniho reseni, ale pokud tam porad bude rozdil skoro v desitkach tisic tak se neda nic delat a budu to muset splichtit sam :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.11.2009 15:44

Mohu Vám říci, že některá řešení, o které jsme se sami pokoušeli, v domnění, že budou levnější, nakonec vyšla násobně dráž než ty běžná komerční Zase na druhou stranu si všechno koupit - to by tomu chyběla ta poezie ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 26.11.2009 16:10

Presne tak, neni nad to se ve filtraci porad vrtat, spravovat, nekolikrat za rok ji predelat, to by proste nebylo ono :-))

Ja bych byl ochoten zainvestovat tak maximalne 15t a v teto relaci jsem nasel jen filtraci oznacenou "Budget 2". Co si myslite o ni?

Ja jsem vlastne donucet si to resit svepomoci protoze pro moje jezirko (120m2/100m3) jsou komercni reseni opravdu neunosne draha. Uz samotna stavba - kdybych to nechal udelat firmu tak to bude stat 250t, svepomoci jsem se zatim dostal na 120 (folie firestone - firma, 2xoase optimax 10000, betonova sachta pro techniku, drevene molo 6*3m, prvonakup cca 100ks vodnich rostlin, 60 tun kacirku a kamenu, jo a rybicky : 4 perlini a 7 jesenu + ted tak 150mladych perlinu:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika