Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vidím, že toto téma je poměrně navštěvované, ale bohužel bez vašich příspěvků. :-( Pročítal jsem si témata tohoto fóra a narazil jsem na zajímavý nápad. Vyrobit filtraci ze dvou plastových zednických kalfasů. Tento nápad je pro mě naprosto ideální, protože nemám místo pro velkou filtraci a tahle, se dá dobře zapravit i do skalky. Jak už jsem psal, jde o dva kalfasy. Jeden slouží pro mechanickou filtraci a druhý pro malou, kořenovou filtrace. Na přiloženém obrázku je nakresleno, jaké by mělo být uspořádání, ale tápu ještě v několika věcích. 1.) Čím naplnit jednotlivé komory filtru. 2.) Pokud z jezírka potlačím čerpadlem vodu do filtrace (do 2-2,5m výšky), jak silné čerpadlo, aby se mi nestalo, že mi bude voda z filtrace přetékat. Vodu budu tlačit pouze z jezírka. Přes čisticky zpět už půjde samospádem. 3.) Musí být mechanická filtrace z hora uzavřená a utěsněná, aby nepřetékala voda, nebo je to naopak nežádoucí? 4.) Jak velké vývodky na přítoku a odtoku z jednotlivých filtrů. 5.) Prodávají se i samostatně "rozbočka" na fontánu a filtraci? Vím, že se prodávají čerpadla přímo s touro "rozbočkou", ale tyto čerpadla v cobě mají molitan, aby se neucpávala fontána. Ten já v čerpadle ale nechci a myslel, jsem, že bych dal molitan pouze do trubky k fontáně, abych při jeho čištění nemusel vytahovat celé čerpadlo. To by bylo zatím tak asi vše. Doufám, že se tu konečně objeví nějaká reakce. O domácí výrobě filtrace, je tady toho na fóru spousta, ale většina je rozházena po tématech, pod kterýma bych to normálně ani nehledal a narazil jsem na to spíše náhodou. Proč to tedy neshrnout všechno do jednoho tématu, aby to bylo i pro ostatní přehledné? Petr
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika