zámková dlažba od malty



host - 50.80 (?) 
13.3.2009 20:47, zobrazeno: 18980x

Čím vyčistit zámkovou dlažbu od malty? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.3.2009 11:28

Mechanicky, můžete vyzkoušet i WAPKU, pokud byla ale malta "pytlovaná" pak Vám pomáhej pánbůh, bude na zámkovce držet jak helvétská víra. Chemii použít nemůžete - působila by i na beton zámkovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.5 (?), 18.8.2011 21:32

Pro ostatní co budou řešit stejný problém. Pokud to není příliš zasažené, tak zkuste vydrhnout octem...

Zvolila bych ale jakýkoliv čistič s obsahem kyseliny solné. Já jsem například použila prostředek "maltočistič". Na trhu je také "betoncleaner", "antimap" atd... Řešila jsem problém s maltou na obrubnících a bílé mapy (vápenné výkvěty) na několik let špatně uskladněné barevné dlažbě. Povrch se nejdříve pořádně navlhčí a pak štětcem nebo kartáčkem nanášíte čistič dokud se výkvěty či malta rozpouští, tak se zase opláchne vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.2 (?), 1.10.2011 21:25

máme nově položenou zámkovou dlažbu, v blízkosti které je vzrostlý ořešák, takže listí z něho bude padat na dlažbu. Vím, že slupky z ořechů hodně barví, takže mám strach, aby zámkovka nebyla brzy od skvrn. V katalogu Presbetonu jsem se dočetla, že zámkovou dlažbu lze impregnovat,  nabízejí dva druhy impregnace. Prosím o zkušenosti, pokud někdo tuto impregnaci použil. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika