Cihlová cesta



Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?)
10.6.2009 18:46

Pokud se cihly kladou tou tenčí částí směrem nahoru a vytváření se tím různé vzory... tak to vypadá zajímavě... hořší už je to s tím rozsypáním... ale pokud to jsou kvalitní cihly, tak proč ne...

Ještě další možnost... prej když se rozřežou, tak se tím dá ledasco obkládat... ať už v interiéru... nebo venku... to je taky celkem zajímavé

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 5.12.2007 14:52

A jak na první pohled poznáte jestli je dlažba z cihel, nebo je to nějaká jiná dlažba červené barvy. Mě by se líbila  cesta cihlové barvy v zeleném trávníku. Kdysi jsem chtěl udělat u našeho žlutého domu dlažbu temně červené barvy, myslím, že by to vypadala zajímavě. Tehdy se ale manželka zalekla kombinace žluto červené, tak máme u žlutého domu  žlutou dlažbu, ale myslím, že ani cihlová by nebyla špatná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.12.2007 15:13

V  tom s Vámi souhlasím, pane Ferdo.  To by se mi také líbilo, ale cihly z bouračky budou mít sotva temně červenou barvu, spíš budou do šeda, se zbytky malty, která na nich dost drží.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.12.2007 15:41

Něco podobného bych řekl také. Cihly zbouračky v počtu tisíců asi nebudou ostře pálené, budou to nejspíš ty obyčejné do zdiva. V zemi se začnou patrně rozpadat. Lepší bude je výhodně prodat. V dnešním stavebním boomu je po cihlách dost poptávka.
   Zda jsou cihly v zemi pěkné nebo ne si netroufám soudit, je to ostatně věcí majitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.3 (?), 6.12.2007 6:54

Vážená neanonymní Danielo, tazatel se ptal na uplatnění několika tisíc starých cihel v zahradě, já se vyjádřila, že by to bylo hezké, hezčí než šedivá dlažba, o existenci nášlapných kamenů, jak Vy navrhujete, zřejmě ví on i já, nicméně na ty se neptal, mimochodem o mé fantazii nic nevíte, tak se k ní nevyjadřujte, ta koneckonců nebyla tématem příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.121 (?), 25.2.2008 21:01

použili jsme staré cihly na půlmetrovou zídku kolem skalky, do spár netřesky a skalničkové rostlinky..vypadá to bezvadně...cestičku/y bych chtěla  taky...ale došly nám cihly..dělala bychom jí na na štěrkový podklad...na staré selské zahradě by to vypadalo moc hezky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.1 (?), 22.5.2011 9:39

Pokud jsou to opravdu "staré cihly", měly by vydržet a vypadají skvěle. Novější mají i jakoby "řidší" strukturu s prasklinami - nevydrží mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 28.4.2008 23:16

Koupili jsme chatu, kde na zahradě asi před 20 lety bývalý majitel nadělal všelijaké opěrné zídky, cestičky a podobně z cihel z bouračky. Jsou tam různé druhy cihel, větší, menší, tmavší, světlejší, líp či hůř vypálené. Všechny bez rozdílu se dnes rozpadají, kam kopneme, vykouknou na nás zlomky cihel, zahrada vypadá jako stavební rumisko. Pořád vyďobáváme ze země nějaké větší či menší zlomky, hážeme je na hromádky, které pak sbíráme do pytle a sakrujeme při tom. Bude to asi trvat několik let, než se to postupně vyčistí.

Takže z vlastní zkušenosti můžu říct: cihelné cestičky vřele nedoporučuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 10.6.2009 18:46

Pokud se cihly kladou tou tenčí částí směrem nahoru a vytváření se tím různé vzory... tak to vypadá zajímavě... hořší už je to s tím rozsypáním... ale pokud to jsou kvalitní cihly, tak proč ne...

Ještě další možnost... prej když se rozřežou, tak se tím dá ledasco obkládat... ať už v interiéru... nebo venku... to je taky celkem zajímavé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.240 (?), 7.2.2010 13:11
Když toužíte po "cihlovém" vzhledu cestičky, což použít betonové imitace starých cihel? Ty se určitě drolit nebudou, a vzhled je opravdu dost věrný (tedy pokud narazíte na ty povedené). Já je použil jako podezdívku k plotu a nikdo ze sousedství nepoznal že jsou z betonu. Každá cihla má mírně jiný odstín a věrnosti napomáhá např i to, že hrany cihel jsou mírně zaoblené, jakoby obouchané.. Vypadají opravdu jako staré pálené cihly. Plánuji je použít i na dlažbu pod pergolu. Seženete je například v Hornachu. Viděl jsem je i jinde, ale vzhled nebyl tak dokonalej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.85 (?), 11.6.2010 8:42

Simono, existují různé cihly. Jejich trvanlivost může být i stovky let. Mám v zemi taky chodníček z cihel "zvonivek". Je to cihla vypálená na střep, proto při poklepu tzv. zvoní. Vemte si, že keramika vypálená na střep z kvalitní hlíny, vám vydrží věky.

Mám stařičké cihly s číslem, které se minimálně blíží bodu slinutí hlíny, kdy je cihla mrazuvzdorná a nenasákavá -- tomu se říká vypálení na střep. Dnes se to běžně nedělá. Snad Klinker cihličky, které se používají jako lícové zdivo budou vypálené na nějakou vyšší teplotu.

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika