Zníženie PH pomocou kyseliny



host - 19.34 (?)
25.7.2017 12:19

Prosím o radu,

chystáme se poprvé snížit PH v naší studniční vodou napuštěném bazéně 3,8 m3. máme z inchemy kyselinu solnou (chlorovodíkovou). je to pětilitrový barel. mám brýle a rukavice, plastový kyblík s vodou a chystám se odměřit 200 ml kyseliny. bojím se ale jak ji přeliju z barelu tím otvorem, zdá se mi to dost nebezpečné, že to bude stříkat a šplíchat kolem.

Jak to, prosím, děláte?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 224.12 (?), 24.6.2011 8:33

Ahojky, já používám kyselinu solnou, vyjde to oproti drahým prostředkům na dvacku jednou na 14dní (upravuji 3bazeny) a srazí to ph i o 0,5 na rozdíl od ph- v pixle, kde každých 100g srazí jen o 0,1 takže to pěkně leze do peněz vodu máme dokonale čistou, v malém bazenku dokonce bez chloru či jiných přípravků a ph opravdu těch 14dní vydrží bez úprav, i když jsou horka takže já hlasuji pro kyselinu solnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 24.6.2011 8:44

224.12 aj 72.16 pouzivate rozvnaku... kyselina chlorovodikova je kyselina solna. V zriedenej forme ked mate pH 6-7 je absolutne neskodna. Pozor na pracu s nou, pary su dost neprijemne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.62 (?), 26.8.2016 9:58

mam 7,5m3 bazen uz som don naliala 3/4l kyseliny voda je mutna a ph strasne vysoke mam dalej liat kyselinu a cakat co bude? nemozem to prehnat nebude voda zavadna na kupanie? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 26.8.2016 19:58

Dáváte další přípravky? Chlor, proti řasám, vločkovač?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.34 (?), 25.7.2017 12:19

Prosím o radu,

chystáme se poprvé snížit PH v naší studniční vodou napuštěném bazéně 3,8 m3. máme z inchemy kyselinu solnou (chlorovodíkovou). je to pětilitrový barel. mám brýle a rukavice, plastový kyblík s vodou a chystám se odměřit 200 ml kyseliny. bojím se ale jak ji přeliju z barelu tím otvorem, zdá se mi to dost nebezpečné, že to bude stříkat a šplíchat kolem.

Jak to, prosím, děláte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 25.7.2017 12:49

Co je na tom nebezpečné? wink Neřeknu, kdybyste přeléval k. sírovou, ale chlorovodici? Nesmíte lít z výšky, nejlépe jen barel naklonit a lít po stěně kbelíku nebo jiné nádoby, nejlépe s výlevkou, abyste z ní mohl odlít do té odměřovací nádoby (válec, kádinka) těch 200 ml...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.34 (?), 25.7.2017 13:15

děkuji vám za odpověd :)

protože jsem v bazénové chemii nováček, mám před chemikáliemi respekt.

chtěla jsem to lít rovnou do kbelíku s vodou, který mám na stole na nerezové kuchynské váze :) mám strach, že mi vyšplouchnou kapky na ten stůl a na tu váhu. to nevadí? asi to tedy budu přelévat na zemi vedle bazénu, abych případné výšpluchy mohla hadicí spláchnout. je to tak ok?

a ještě se chci zeptat jakou ochranu dýchacího ústrojí používáte?

velice děkuji za vaši trpělivost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 25.7.2017 15:18

Tak určitě to nalévejte na zemi. Pokud by se vám, nedej bože, ten kanystr na stole překlopil, vypadl z ruky, tak se zlejete celá, takhle by to odnesly boty a nohy. Jsem chemik a nikdy jsem při práci s HCl za studena žádné ochranné pomůcky nepoužívala, ani ty rukavice, ani brýle. Ale chápu, že se bojíte. Nalévejte tedy na zemi, radši na hlíně nebo písku, odežeňte děti a zvířectvo. Pokud byste se polila nebo postříkala, umyjte proudem vody, pak umyjte mýdlem (kostka ne tekutým), případně opláchněte roztokem jedlé sody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 25.7.2017 15:22

Jo a ještě jedno varování - na chromovaných površích (vodovodní baterie) dojde k reakci chromu a kyseliny a povrch je nenávratně poškozen. U některých typů nerezi může dojít taktéž k poškození povrchu, vzniknou velmi špatně nebo úplně neodstranitelné skvrny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.34 (?), 25.7.2017 19:45

velmi děkuji za rady, i díky nim se nám první aplikace podařila :) máme radost :)

nyní běží filtrace. za jak dlouho má cenu měřit ph? a za jak dlouho můžeme dávat chlornan sodný? za tři hodiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika